Informacje

alkomaty alkopatrol

Poleca nas 100% klientów
Dostawa gratis w 24h
Różne formy płatności
Ubezpieczone przesyłki
Program Ochrony Kupujących
Szyfrowane dane i transakcje
Gwarantowany zwrot pieniędzy
90 dni na zwrot towaru

infolinia alkomaty

Kontakt telefoniczny w dni robocze 

od 9.00 do 20.00  

tel. kom. 888 189 029

Jeśli linia komórkowa jest zajęta

zawsze oddzwaniamy.

tel. (42) 215 66 81

Gwarancja najniższej ceny zakupu alkomatu

Jeżeli znajdziesz produkt w innym sklepie taniej, wówczas zadzwoń do nas i podaj swoją cenę, a my postaramy się ją zaakceptować. 

Negocjuj cenę !   

Kupuj tanio! 

Nie przepłacaj!

 

Odbiór osobisty

95-200 Pabianice, ul.Łaska 80A

10.00 - 17.00 w dni robocze

10.00 - 13.00 w soboty

alkomaty mapa google

Napisz do nas

serwis@alkopatrol.pl

Wysyłka

Zakupione produkty w dniu roboczym

do godz. 15.00 wysyłamy tego samego dnia.

Opłaty za przesyłki

Poczta - pobranie 0,00zł

Poczta - przelew 0,00zł

Kurier DPD -pobranie 0,00zł

Kurier DPD -przelew 0,00zł

Dogodne formy płatności

  Akceptujemy płatności payu

Nasze konto w mBank

alkomaty platnosci mbank

55 1140 2004 0000 3202 3077 4206

 

Testy alkomatów AL-8000 SILVER i ALP-1 ( alkomat policyjny )

Zobacz filmy z alkomatem elektrochemicznym AL-8000 SILVER i alkomatem policyjnym ALP-1

ALP-1 vs AL-8000 SILVER

Test AL-8000 SILVER
Porównanie alkomatu do użytku domowego z alkomatem policyjnym. Przed wyborem urządzenia warto zobaczyć ten test.

Warunkowe umorzenie postępowania - jazda pod wpływem alkoholu.

Warunkowe umorzenie postępowania - jazda pod wpływem alkoholu.

Kierowca na podwójnym gazie, zatrzymany przez policję z pewnością usłyszy od funkcjonariuszy propozycję przyznania się do winy, co za tym idzie, dobrowolne poddanie się karze. Policja zaproponuje również określoną karę, sugerując, że to najkorzystniejsze rozwiązanie dla kierowcy w takiej sytuacji - nic bardziej mylnego. Statystyki wskazują, że kierowcy, którzy dopuścili się popełnienia przestępstwa z art. 178 k k, są najczęściej skazywani na podstawie procedury, tak zwanego skazania bez przeprowadzenia rozprawy, czyli inaczej mówiąc, dobrowolnie poddają się karze. Kierowcy zatrzymani przez policję w stanie nietrzeźwości to zwykle obywatele, którzy po raz pierwszy w życiu weszły w konflikt z prawem. Funkcjonariusze proponujący dobrowolne poddanie się karze, nie informują kierowców o tym, że postępowanie karne nie musi skończyć się wyrokiem. Dlatego właśnie warto rozważyć warunkowe umorzenie postępowania.

Jak i kiedy można starać się o warunkowe umorzenie postępowania?

O warunkowe umorzenie postępowania można wnioskować, składając do sądu odpowiednie dokumenty. Podczas rozpatrywania wniosku o warunkowe umorzenie postępowania, sąd uwzględnia wiele różnych czynników. Przede wszystkim osobą, które nie były karane i nie popełniły wcześniej umyślnie przestępstwa, dużo łatwiej będzie uzyskać pozytywną decyzję sądu. Innymi czynnikami, które sąd uwzględnia podczas rozpatrywania wniosku i mogą mieć wpływ na pozytywną decyzję, to na przykład niska zawartość alkoholu w organizmie podczas popełnionego czynu. Istotne są również właściwości i warunki osobiste osoby wnioskującej o warunkowe umorzenie postępowania, także dotychczasowy sposób życia, pozwalający przypuszczać, że pomimo umorzenia postępowania osoba ubiegająca się, będzie przestrzegać prawa i nie popełni żadnego przestępstwa. Dodatkowym pozytywem będzie wykazanie, że wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne. Tutaj może mieć znaczenie, na przykład niskie natężenie ruchu na drodze podczas zatrzymania, poruszanie się po drodze osiedlowej czy fakt, że w pojeździe nie było osób trzecich.

Ważny jest fakt, że wnioskując o warunkowe umorzenie postępowania, można również starać się, aby sąd nie orzekł środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych dla kierowcy.

Wniosek o warunkowe umorzenie postępowania należy złożyć już na etapie postępowania przygotowawczego. Ważne jest, aby taki wniosek został sporządzony w formie pisemnej, ponieważ można wtedy przedstawić dużo więcej okoliczności przemawiających za zastosowaniem wobec wnioskodawcy instytucji warunkowego umorzenia postępowania. Normą jest, że takie wnioski składane podczas postępowania przygotowawczego, prokurator odrzuca i kieruje do sądu akt oskarżenia kierowcy. Dlatego w sytuacji, gdy kierowca otrzyma informację, że został wobec niego przesłany akt oskarżenia, należy niezwłocznie wysłać ponownie wniosek o warunkowe umorzenie postępowania, tym razem bezpośrednio do sądu.

Dobrze będzie, jeżeli do wniosku załączymy dokumenty z pracy lub uczelni, które potwierdzą naszą nienaganną postawę, badania lekarskie, które stwierdzą, że nie nadużywamy czynnie alkoholu lub informację, że czynnie działamy społecznie. Takie informacje stawiają wnioskującego przed sądem w dużo lepszym świetle.

Korzyści wynikające z warunkowego umorzenia postępowania.

W sytuacji, kiedy sąd zastosuje wobec sprawcy instytucję warunkowego umorzenia postępowania, kierowca pozostaje osobą niekaraną. Dzięki czemu nazwisko osoby nie figuruje w rejestrze osób skazanych. Jest to wielki pozytyw dla sprawcy, ponieważ nie wpłynie to w żaden sposób na jego życie osobiste i zawodowe. Jak wiemy, skazanie może w znacznym stopniu skomplikować życie, doprowadzić może nawet do utraty pracy. Co więcej, jeżeli wobec kierowcy zostanie zastosowana instytucja warunkowego umorzenia postępowania, sąd może orzec środek karny, jakim będzie zakaz prowadzenia pojazdów na okres nieprzekraczający 2 lat. Jest też szansa, że sąd odstąpi od nałożenia kary na kierowcę w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych lub znacznie skróci jej okres, co za tym idzie, sprawca będzie mógł wcześniej odzyskać utracone prawo jazdy. Dodatkową korzyścią, jaka płynie z zastosowania instytucji warunkowego umorzenia postępowania, jest fakt, że sąd może orzec niższe świadczenie pieniężne wobec sprawcy.

Zachęcamy do przeanalizowania zakupu alkomatu elektrochemicznego marki PROMILER AL-8000 SILVER.

Alkomat PROMILER AL-8000 SILVER

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl