Prezentowane przez nas produkty stosowane są nie tylko przez służby mundurowe, ale też duże firmy. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć profesjonalnych urządzeń policyjnych. Policyjne alkomaty służą do badań pod kątem dokładnej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dowodowy, profesjonalny alkomat policyjny.

Profesjonalne, dowodowe alkomaty policyjne to bardzo dokładne i szybkie urządzenia, których odczyt może być użyty w sprawie sądowej. Alkomat używany przez jednostki mundurowe, by mógł służyć jako dowód w sprawach sądowych, musi posiadać ważne „Świadectwo Wzorcowania”. Tylko wysokiej klasy czujnik elektrochemiczny (policyjny sensor) do badania zawartości alkoholu pozwala na wysoką precyzję odczytu. Czytelny wyświetlacz wskazujący zawartość alkoholu najczęściej ma dokładność wyświetleń do dwóch zer po przecinku.

Takie świadectwo jest wydawane przez Urząd Miar i Wag. Każdy profesjonalny alkomat dowodowy powinien być poddawany kalibracji minimum co 6 miesięcy, ponieważ „Świadectwo Wzorcowania” ważne jest przez 6 miesięcy. Jednak by otrzymać takie świadectwo, to przed przekazaniem do wzorcowania należy wykonać kalibrację alkomatu. Atestowane alkomaty profesjonalne gwarantują, że sprzęt spełnia rygorystyczne normy wymagane przez odpowiednie instytucje.

Wszystkie alkomaty profesjonalne, jak i również alkomaty dowodowe mają funkcję przypominania o kalibracji. Profesjonalny alkomat nie pozwoli wykonać badania bez wykonania kalibracji w odpowiednim terminie.

Policja oraz inne wyspecjalizowane organizacje do pomiaru trzeźwości używają alkomatów z atestem

Fot. Alkomat profesjonalny Promiler iBlow 10

Policja oraz inne wyspecjalizowane organizacje do pomiaru trzeźwości używają alkomatów z atestem. Tylko terminowo skalibrowane alkomatu pozwalają na precyzyjne pomiary. Dużym ułatwieniem są alkomaty z wbudowaną drukarką, zwiększa mobilność modelu. Natomiast pamięć pomiarów i polskie menu użytkownika to standard. Pamięć alkomatu ALP-1 pozwala odczytać wyniki pomiaru do 500 wstecz.

Jaki powinien być policyjny alkomat?

Profesjonalny alkomat to pojęcie ogólne używane potocznie, właściwie to wygląda tak, że urządzenia używane przez policję nazywamy alkomatami policyjnymi. Jednak by „policyjny alkomat” mógł być używany przez policję czy w innych służbach mundurowych powinien być przystosowany do dużych ilości badań w krótkim czasie.

Dodatkowo alkomaty dowodowe muszą mieć sensor elektrochemiczny do wykrywania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu i aktualne „Świadectwo Wzorcowania”.

Jakie są dopuszczalne promile w USA?

Drugim rodzajem alkomatów policyjnych są alkomaty przesiewowe.

Alkomat przesiewowy służy do szybkich pomiarów, umożliwia wykonywanie testów bez ustnika.  W alkomacie Promiler iBlow 10 nie ma konieczności wymiany nowego ustnika. Pomiar bez ustnika alkomatem przesiewowym ma za zadanie wyeliminować w krótkim czasie z dużej grupy kierowców osoby zawierające alkohol w wydychanym powietrzu.

Po wyeliminowaniu z dużej grupy osób kogoś, kto ma zawartość alkoholu, należy użyć policyjnego alkomatu dowodowego w celu dokładnego badania i ewentualnego spisania protokołu badania trzeźwości. Do sprawnego badania przesiewowego polecamy alkomat iBlow za 1 499,00 zł — dostawa gratis! Często przez użytkowników ze względu na sposób wykonywania pomiaru ten rodzaj alkomatu nazywany jest jako alkomat bezustnikowy.

Starsze modele alkomatów przesiewowych używanych przez policję i służby porządkowe nie posiadały wyświetlacza do odczytu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu tylko diody LED, które zapalały się w 3 kolorach w zależności od stanu trzeźwości badanej osoby.

Alkomat policyjny iBlow ma dokładne wskazania promili na LCD

Fot. Łatwość obsługi Alkomatu przesiewowego PROMILER iBlow to ważna zaleta!

Pomiary a właściwie wynik badania wykonanego widoczny jest na czytelnym ekranie LCD. Starsze modele miały tylko sygnalizujące kolorowe diody. Teraz bezpieczeństwo i dokładność zostały zwiększone do maksimum, dokładny wynik badania jest prezentowany na wyświetlaczu LCD. Przesiewowy alkomat PROMILER iBlow posiada atesty i jest najszybszym na świecie wysokiej niezawodności produkowanym, przesiewowym, alkomatem policyjnym.

 

Alkomaty policyjne do badania głównie kierowców oraz pracowników budowlanych.

Na polskim rynku najpopularniejszym alkomatem przesiewowym lub inaczej nazywanym alkomatem bezustnikowym był model Alcoblow, jednak z czasem ustąpił popularności nowemu, lepszemu alkomatowi bezustnikowemu z wyświetlaczem LCD — PROMILER iBlow.

Alkomat iBlow poza tym, że jest używany przez policję oraz firmy transportowe i budowlane, korzystają z niego bardzo chętnie firmy ochroniarskie podczas organizacji imprez masowych. „Świeczka” - bo tak jest czasami nazywany ten model, to świetne rozwiązanie ze względu na szybkość wykonywanych bezkontaktowo pomiarów.

W ciągu godziny iBlow dzięki wbudowanej funkcji szybki pomiar pozwala przebadać 750 osób! Profesjonalne alkomaty są wysoce cenione wśród osób wymagających wysokiej jakości. W naszym sklepie internetowym możesz zakupić ten alkomat, a gwarancja bezpieczeństwa dostawy jest zapewniona przez nas do każdej przesyłki. Każda paczka jest ubezpieczona do wysyłki na kwotę 5000,00zł.

 

Jak zabezpieczyć się przed fałszywymi pozytywnymi wynikami alkomatu policyjnego?

Jak działa alkomat policyjny?

policyjny test alkoholowy pobrany z krwi

Fot. Policyjny test alkoholowy pobrany z krwi jest dokładny jak alkomat dowodowy.

 Alkomat to urządzenie, które mierzy ilość alkoholu w Twoim oddechu. Policjanci używają alkomatów do badania trzeźwości, jednak czasami wyniki testu alkomatem mogą być błędne. Jest to tak zwany wynik fałszywie pozytywny. Fałszywie pozytywny wynik testu alkomatem może mieć poważne konsekwencje.

Możesz zostać aresztowany i oskarżony o przestępstwo, którego nie popełniłeś. Możesz stracić prawo jazdy. Możesz nawet stracić pracę. Co więc możesz zrobić, aby uchronić się przed fałszywie pozytywnym wynikiem badania alkomatem? W tym artykule podamy Ci kilka wskazówek.

 

1: Unikaj napojów alkoholowych przed jazdą.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie szans na otrzymanie fałszywie pozytywnego wyniku badania alkomatem jest unikanie picia napojów alkoholowych przed jazdą. Kiedy pijesz alkohol, jest on wchłaniany do krwiobiegu.

Twój oddech będzie miał wyższą zawartość alkoholu, gdy prowadzisz samochód i zostaniesz zatrzymany do kontroli trzeźwości przez służby mundurowe wówczas możesz się liczyć z przykrymi konsekwencjami. Niektórzy policjanci używają alkomatów do badania kierowców, którzy zostali zatrzymani z podejrzeniem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Jeśli wynik testu alkomatem wykaże, że masz wystarczająco wysoki poziom zawartości alkoholu we krwi (BAC), możesz zostać aresztowany i oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Jednak niektóre osoby, które piły, mogą mieć wystarczająco niski poziom BAC, aby uniknąć aresztowania. Jeśli masz niski poziom BAC, nadal możesz zostać oskarżony. Dzieje się tak dlatego, że alkohol pozostaje w organizmie przez kilka godzin po zaprzestaniu picia. Testy alkomatowe mogą wykryć alkohol w Twoim oddechu nawet do 12 godzin po zaprzestaniu picia.

Nie pij przed jazdą

Fot. Nie pij alkoholu przed jazdą samochodem!

2: Użyj płynu do płukania ust przed przystąpieniem do testu - czy oby na pewno?!

Niektórzy z Was zapewne słyszeli, że użycie płynu do płukania ust pomoże Ci pokonać fałszywie pozytywny wynik testu alkomatu policyjnego. W rzeczywistości to nie działa i może spowodować, że alkomat da fałszywie pozytywny wynik.

Jeśli obawiasz się testu alkomatem, unikaj płukania ust przed przystąpieniem do testu. Jeśli użyjesz płynu do płukania ust przed wykonaniem testu, płyn ten może zostać wykryty przez alkomat. Może to spowodować, że test da wynik fałszywie pozytywny, ponieważ alkomat może błędnie pomyśleć, że w organizmie znajduje się alkohol.

Jeśli przystępujesz do testu alkomatem, unikaj płukania ust przed wykonaniem testu. Jeśli zostaniesz poproszony o wykonanie testu alkomatem, odczekaj co najmniej godzinę po użyciu płynu do płukania ust przed wykonaniem testu.

płyn do płukania ust oszuka alkomat pozytywnie

Fot. Płyn do płukania ust oszuka alkomat pozytywnie.

3: Podczas przeprowadzania testu alkomatem przez policję używaj słomki.

Podczas wykonywania testu alkomatem policyjnym możesz zostać poproszony o dmuchanie bezpośrednio w urządzenie bezustnikowe - przesiewowe. Może to spowodować fałszywie pozytywny wynik, jeśli właśnie jadłeś np. cukierki lub batonika z alkoholem. Jednym ze sposobów na zmniejszenie prawdopodobieństwa uzyskania wyniku fałszywie pozytywnego jest użycie słomki podczas wdmuchiwania powietrza do urządzenia.

Jeśli jadłeś w ciągu ostatnich trzech godzin batonika z alkoholem, możesz zostać poproszony o wykonanie badania krwi w celu określenia poziomu BAC. Dzieje się tak dlatego, że przejście alkoholu z żołądka do krwi trwa trzy godziny.

4: Poproś o ponowne badanie, jeśli uważasz, że wyniki stężenia alkoholu są błędne.

Jeśli uważasz, że wyniki testu alkomatem policyjnym są błędne, możesz mieć możliwość uzyskania ponownego badania. Jeśli zostałeś zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu i uważasz, że wyniki testu alkomatem są błędne, możesz poprosić o ponowne badanie. W niektórych przypadkach możesz być w stanie skłonić policję do ponownego badania bez konieczności wpłacania kaucji.

Jeśli podczas zatrzymania w ruchu drogowym zostaniesz poddany badaniu alkomatem i uważasz, że wyniki są błędne, możesz poprosić o ponowne badanie. Jeśli poddasz się badaniu alkomatem i uznasz, że wyniki są błędne, możesz poprosić o ponowne badanie. Jeśli zostaniesz poddany badaniu alkomatem w pracy i uważasz, że wyniki są błędne, możesz poprosić o ponowne badanie. Jeśli uważasz, że wyniki testu alkomatem są błędne, zażądaj ponownego badania.

Badanie alkomatem policyjnym

Fot. Profesjonalne alkomaty policyjne, dowodowe.

5: Poszukaj pomocy prawnej, jeśli jesteś oskarżony o przestępstwo, którego nie popełniłeś!

Wreszcie, jeśli zostaniesz fałszywie oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, powinieneś poszukać pomocy prawnej. Możesz być w stanie zwalczyć zarzuty przeciwko Tobie. Możesz być w stanie uzyskać oddalenie zarzutów przeciwko Tobie.

Fałszywe wyniki nie są bardzo powszechne, ale zdarzają się czasami. Jeśli zostałeś fałszywie oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, powinieneś jak najszybciej porozmawiać z prawnikiem. Twój prawnik może pomóc Ci w walce z zarzutami przeciwko Tobie. Może on również pomóc w oddaleniu zarzutów.

pomoc prawna po badaniu alkomatem przez policję

Fot. Pomoc prawna po badaniu alkomatem przez policję

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

Waluty
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl