Informacje

alkomaty alkopatrol

Poleca nas 100% klientów
Dostawa gratis w 24h
Różne formy płatności
Ubezpieczone przesyłki
Program Ochrony Kupujących
Szyfrowane dane i transakcje
Gwarantowany zwrot pieniędzy
90 dni na zwrot towaru

infolinia alkomaty

Kontakt telefoniczny w dni robocze 

od 9.00 do 20.00  

tel. kom. 888 189 029

Jeśli linia komórkowa jest zajęta

zawsze oddzwaniamy.

tel. (42) 215 66 81

Gwarancja najniższej ceny zakupu alkomatu

Jeżeli znajdziesz produkt w innym sklepie taniej, wówczas zadzwoń do nas i podaj swoją cenę, a my postaramy się ją zaakceptować. 

Negocjuj cenę !   

Kupuj tanio! 

Nie przepłacaj!

 

Odbiór osobisty

95-200 Pabianice, ul.Łaska 80A

10.00 - 17.00 w dni robocze

10.00 - 13.00 w soboty

alkomaty mapa google

Napisz do nas

serwis@alkopatrol.pl

Wysyłka

Zakupione produkty w dniu roboczym

do godz. 15.00 wysyłamy tego samego dnia.

Opłaty za przesyłki

Poczta - pobranie 0,00zł

Poczta - przelew 0,00zł

Kurier DPD -pobranie 0,00zł

Kurier DPD -przelew 0,00zł

Dogodne formy płatności

  Akceptujemy płatności payu

Nasze konto w mBank

alkomaty platnosci mbank

55 1140 2004 0000 3202 3077 4206

 

Testy alkomatów AL-8000 SILVER i ALP-1 ( alkomat policyjny )

Zobacz filmy z alkomatem elektrochemicznym AL-8000 SILVER i alkomatem policyjnym ALP-1

ALP-1 vs AL-8000 SILVER

Test AL-8000 SILVER
Porównanie alkomatu do użytku domowego z alkomatem policyjnym. Przed wyborem urządzenia warto zobaczyć ten test.

Dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy w Polsce.

Dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy  w Polsce.

Jest to dość poważna kwestia, nasze społeczeństwo powinno z pewnością zapoznać się z tak istotnymi sprawami. Jest to często zadawane przez ludzi pytanie. Czy mogę prowadzić samochód legalnie po spożyciu alkoholu, nie dopuszczając się przy tym przestępstwa czy wykroczenia? Wszystko zależy od tego, jaką ilość alkoholu spożyjemy i jakie będzie jego stężenie w wydychanym powietrzu, a jakie we krwi kierowcy. Zgodnie z art. 178a k k lub art. 87 k w kierowca zatrzymany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, może usłyszeć zarzut popełnienia przestępstwa lub wykroczenia, wszystko zależy od tego, jakie jest stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi kierowcy.

Kiedy popełnione jest przestępstwo, a kiedy wykroczenie?

Według art. 87 Kodeksu Wykroczeń wykroczenie następuje w sytuacji, kiedy wynik zatrzymanego kierowcy, podczas badania alkomatem przez funkcjonariuszy wykaże wynik pomiędzy 0,1 mg a 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu. Z tego wynikać będzie, że stężenie alkoholu we krwi badanego wahać się będzie od 0,2 do 0,5 promila alkoholu. Wskazywać to będzie, że kierowca jest w stanie po spożyciu alkoholu. Ważne dla nas powinno być ogólnie przyjęte założenie, że we krwi zwykle znajduje się dwa razy więcej alkoholu niż w wydychanym powietrzu. Dzięki temu, podczas badania alkomatem, możemy szybko oszacować, jakie jest stężenie alkoholu we krwi. Warto również dodać, że w sytuacji, gdy badanie alkomatem wskaże wynik równy 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu, lub badanie krwi wykaże stężenie alkoholu równe 0,5 promila, w dalszym ciągu będzie to zaliczane jako wykroczenie.

Popełnienie przestępstwa, zgodnie z art. 178a Kodeksu Karnego, następuje w sytuacji, gdy po badaniu przez funkcjonariusza alkomatem, wynik wskazuje powyżej 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu, co wskazuje, że stężenie alkoholu we krwi kierowcy wynosi powyżej 0,5 promila alkoholu. W tej sytuacji kierowca prowadzący pojazd mechaniczny, którego stężenie alkoholu w organizmie przekracza dane wartości, dopuścił się popełnienia przestępstwa.

Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu w Polsce.

W takim razie, kiedy możemy legalnie wsiąść za kierownice po spożyciu alkoholu? Z pewnością kierowcy definitywnie nie powinni wsiadać za kółko po spożyciu jakiejkolwiek dawki alkoholu. Jeśli jednak zdarzy się taka sytuacja, bezpiecznie mogą się czuć osoby, u których stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu wynosi nie więcej niż 0,1 mg/l, czyli nie więcej niż 0,2 promile we krwi. Także, jeśli na policyjnym alkomacie pojawi się wartość nieprzekraczająca 0,1 mg alkoholu w wydychanym powietrzu, kierowca będzie mógł kontynuować jazdę.

Żeby nie doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji i wejścia w konflikt z prawem. Dobrze by było, żebyśmy zaopatrzyli się w odpowiedni sprzęt. Warto pamiętać, że jeśli dochodzi do sytuacji, w której wsiadamy za kółko po spożyciu jakiejkolwiek ilości alkoholu lub dzień po upojnej nocy, bezpieczniej będzie, jeśli zbadamy się najpierw swoim prywatnym alkomatem. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sobie i bliskim nieprzyjemności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl