Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Ile się trzeźwieje po 4 piwach? 0
Ile się trzeźwieje po 4 piwach?

Ile się trzeźwieje po 4 piwach?

Co powinniśmy wiedzieć o piwie?

Sprawdź alkomaty elektrochemiczne w naszym sklepie.

Piwo od dawna jest bardzo popularnym napojem wśród Polaków, tak naprawdę obok miodu pitnego, piwo jest jednym z najstarszych napojów alkoholowych znanym Słowianom. W odległych czasach piwo było napojem, które pijało się do posiłków, podczas uroczystości i spotkań biesiadnych. Najstarszym, znanym Słowianom rodzajem piwa był najprawdopodobniej kwas chlebowy. Dziś niejeden z nas, nie zna nawet części, z dostępnych na rynku rodzajów piw.

Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy - Polska

Ile się trzeźwieje po 4 piwach?

Fot. 4 pełne szklanki z piwem

Spis treści:
 • Jakie są rodzaje piw i jakie mają stężenie alkoholu?
 • Jaką zawartość alkoholu ma piwo i w jakim czasie się wytrzeźwieje po wypiciu 4 piw?
 • Ile się trzeźwieje po 4 piwach?
 • Prowadzenie samochodu po wypiciu piwa. Kiedy możemy prowadzić?
 • Kiedy możemy prowadzić samochód? Ile alkoholu możemy mieć we krwi?

 

https://alkopatrol.pl/ile-utrzymuje-sie-alkohol-we-krwi-tabela

 

Jakie są rodzaje piw i jakie mają stężenie alkoholu?

Jeszcze jakiś czas temu, w sklepach mogliśmy spotkać jedynie piwa produkowane przez popularne browary, dzisiaj idąc do sklepu, często musimy długo się zastanawiać jaki rodzaj piwa wybrać. Piwo jest to stosunkowo niskoprocentowy napój alkoholowy. Możemy rozróżnić kilka rodzajów piw dostępnych na rynku.

Są to:

 • Piwa bezalkoholowe (zawartość alkoholu do 0,5%)
 • Piwa typu ratler (zawartość alkoholu 2 – 4%)
 • Piwa lekkie (zawartość alkoholu ~4%)
 • Piwa jasne (zawartość alkoholu ~5%)
 • Piwa pełne (zawartość alkoholu 5 – 6%)
 • Piwa ciemne (zawartość alkoholu 6 – 9%)
 • Piwa mocne (zawartość alkoholu ~10%)

Powyżej wymieniliśmy najbardziej popularne od lat, rodzaje piw dostępne na rynku. Do wymienionych wyżej rodzajów piw moglibyśmy jeszcze dodać wiele innych, takich jak piwa pszeniczne, piwa typu IPA, APA, Lagery, piwa smakowe, piwa Kraftowe czy rzemieślnicze. Sami doskonale wiecie i zdajecie sobie sprawę jak wiele rodzajów piw mamy w Polsce, nie mówiąc już o piwach dostępnych na całym świecie.

Różne rodzaje piw

 

Jaką zawartość alkoholu ma piwo i w jakim czasie się wytrzeźwieje po wypiciu 4 piw?

Wielu kierowców złudnie uważa, że po wypiciu jednego piwa będą mogli wsiąść za kierownicę po niedługim odstępie czasu. Niestety, nie możemy podchodzić do tej kwestii tak jednomyślnie, ponieważ każdy będzie trzeźwiał inaczej. Organizm każdego człowieka jest inny i każdy będzie inaczej trawił alkohol.

Oczywiście czas trzeźwienia zależny również będzie od rodzaju wypitego piwa. Po piwie mocnym lub rzemieślniczym zawierającym większą ilość alkoholu będziemy potrzebowali więcej czasu na wytrzeźwienie niż po wypiciu piwa jasnego.

Biorąc pod uwagę standardowe wartości przyjęte w społeczeństwie, czyli, że przeciętna dorosła osoba spala około 10 gram czystego alkoholu przez godzinę. Po wypiciu piwa 5% alkoholu o pojemności 500 mililitrów, które zawiera około 30 gram czystego alkoholu, będziemy musieli poczekać do momentu osiągnięcia pełnej trzeźwości około 3 godziny.

Sami widzicie, że nie jest to wcale tak krótko, jakby się każdemu mogło wydawać, kiedy może wsiąść za kierownicę po jednym piwie. Jednak nie każdy będzie musiał opierać się na statystycznych danych. Tak jak wyżej wspomnieliśmy, każdy organizm będzie inaczej trawił alkohol. Na spalanie alkoholu z organizmu człowieka pływa wiele różnych czynników. Wiek, waga, wzrost, budowa ciała, stan zdrowia, kondycja fizyczna i psychiczna, zażywanie lekarstw i wiele innych.

To właśnie są czynniki, które będą wpływać na szybkość spalania alkoholu w organizmie. Także może się okazać, że, po wypiciu jednego piwa przez zdrowego, dobrze zbudowanego mężczyznę w średnim wieku, który jest wypoczęty, w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz nie przyjmuje żadnych lekarstw, czas na spalenie alkoholu po wypiciu jednego piwa może się skrócić.

Jednak nie bylibyśmy aż takimi optymistami i na miejscu takiej osoby, nosilibyśmy przy sobie alkomat osobisty, żeby sprawdzić, że rzeczywiście możemy prowadzić legalnie samochód po krótszym upływie czasu niż 3 godziny od wypicia jednego piwa.

Kwestia tego, ile czasu będziemy trzeźwieć po jednym piwie, jest bardzo często poruszanym tematem wśród kierowców i nie tylko. Jednak bardzo często zdarza się, że osoba, która będzie miała prowadzić samochód, wypije więcej niż jedno piwo. Co w takim przypadku? Dlatego też odpowiadamy na pytanie.

4 kufle z piwem

Fot. 4 kufle z piwem

 

1 promil ile to alkoholu?

 

Ile się trzeźwieje po 4 piwach?

Ciekawy temat dla teoretyków, którzy uważają, że po jednym piwie mogą wsiąść za kółko po 30 minutach. W takim razie, czy stwierdzą również, że po 4 piwach, mogą prowadzić po upływie 2 godzin? W takie bajki prosimy, aby nikt nie uwierzył, ponieważ czas trzeźwienia po wypiciu każdej ilości alkoholu, jest kwestią bardzo indywidualną, uwarunkowane jest to różnymi czynnikami.

Przede wszystkim, biorąc dla porównania dwie osoby, każda z nich po wypiciu takiej samej ilości alkoholu, może mieć zupełnie różny wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie, co ma wpływ na czas do osiągnięcia całkowitej trzeźwości. Dlatego też nikt nie jest w stanie uogólnić i wprowadzić powszechnego stwierdzenia, ile czasu potrzeba na wytrzeźwienie, po wypiciu 1 czy 4 piw.

Czas trzeźwienia jest uzależniony od rodzaju spożywanych piw, czyli jakie jest procentowe stężenie alkoholu, w jakim czasie wypijemy daną liczbę piw i czy będziemy robić to na pusty żołądek. Zależnych dotyczących czasu trzeźwienia moglibyśmy jeszcze wymieniać wiele, co zrobiliśmy już w innych dostępnych artykułach.

Wypicie jednej butelki z piwem wyklucza nas na prowadzenie pojazdu na około 2 godziny. Jeżeli zdecydujemy się na prowadzenie samochodu w krótszym czasie od spożycia alkoholu, bez wcześniejszego sprawdzenia stanu trzeźwości alkomatem, będzie to bardzo nieodpowiedzialne i niebezpieczne posunięcie. Jak już wypiliśmy jedno piwo, dajmy sobie na wstrzymanie i odczekajmy 2 – 3 godziny, żeby nie narobić sobie problemów, prowadząc z promilami we krwi.

Posiadając alkomat osobisty z odpowiednim certyfikatem, możemy sprawdzać, ile alkoholu mamy w organizmie po wypiciu jednego piwa. Po dokładnym sprawdzeniu stanu trzeźwości alkomatem elektrochemicznym może się okazać, że czas trzeźwienia po wypiciu jednego piwa będzie krótszy.

Kapsel od piwa

Fot. Kapsel od piwa

Ile mogę wypić?

W takim razie, jaka jest odpowiedź na pytanie: Ile się trzeźwieje po 4 piwach?

W przypadku, kiedy wypijemy 4 piwaczas trzeźwienia może wynieść nawet do 6 godzin, a w niektórych przypadkach, może wynieść on o wiele dłużej. Tutaj, wpływ na czas spalania alkoholu z organizmu będą miały wyżej wymienione czynniki oraz dodatkowo czas, w jakim wypijemy wspomniane 4 piwaProces metabolizowania alkoholu w wątrobie i wydalenie go całkowicie z organizmu, znacznie się wydłuży.

Po wypiciu 4 piw, posiadając alkomat osobisty, jesteśmy w stanie sprawdzić po upływie, na przykład 5 godzin, ile alkoholu mamy w organizmie. Dzięki alkomatowi będziemy mogli oszacować, ile jeszcze czasu musimy poczekać do osiągnięcia całkowitej trzeźwości.

Oczywiście, jeśli oszacujemy czas i stwierdzimy, że potrzebujemy jeszcze 2 godzin, przed rozpoczęciem jazdy, ponownie wykonajmy badanie trzeźwości alkomatem, aby upewnić się, że w naszym organizmie nie znajdują się już promile. Pomijając alkomat, innym najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem, będzie nieplanowanie prowadzenia samochodu po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.

Biorąc pod uwagę wypicie 4 piw alkoholowych, każdy odpowiedzialny kierowca powinien wstrzymać się z prowadzeniem samochodu do dnia następnego. Każdy organizm inaczej reaguje po spożyciu alkoholu.

Poziom alkoholu we krwi po wypiciu piwa - czas metabolizowania alkoholu

Fot. Poziom alkoholu we krwi po wypiciu piwaczas metabolizowania alkoholu

 

Prowadzenie samochodu po wypiciu piwa. Kiedy możemy prowadzić?

Żeby dowiedzieć się, kiedy legalnie możemy wsiąść za kierownicę naszego samochodu, po wypiciu 1 lub 4 piw, najlepiej poczekać, aż zacznie się nowy dzień. Jednak warto, też jest, zaopatrzyć się w profesjonalny alkomat osobisty. Dzięki dokładnemu alkomatowi jesteśmy w stanie sprawdzić poziom naszej trzeźwości. Nie musimy tego robić, tak żeby każdy widział.

Alkomaty osobiste są to małe i poręczne urządzenia, które zmieszczą się nawet w kieszeni spodni, dzięki czemu zawsze możemy zabrać alkomat ze sobą, kiedy wiemy, że będziemy spożywać jakiś alkohol. Wybierając alkomat osobisty, najlepiej zdecydować się na wybór dokładnego alkomatu elektrochemicznego.

Tego typu alkomaty osobiste, mogą równać się dokładnością z alkomatami policyjnymi. Nie zapominajmy o kalibracji naszego alkomatu, żeby sensory nie uległy zniszczeniu. Dzięki regularnej kalibracji alkomatu wynik testu na zawartość alkoholu w organizmie zawsze będzie dokładny, a my będziemy mogli czuć się bezpiecznie.

 

Kiedy możemy prowadzić samochód? Ile alkoholu możemy mieć we krwi?

Można powiedzieć, że polskie prawo nie ma litości dla pijanych kierowców. Szczególnie od nowego roku 2022, kiedy to kary grzywny dla osób prowadzących pojazd mechaniczny po spożyciu alkoholu, zaczynają się od kwoty 2500 złotych.

Jednak jest granica dopuszczalnej zawartości alkoholu we krwi kierowcy i wynosi ona 0,2 promila.

Jest to odpowiednia wartość dla 0,1 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeżeli podczas kontroli drogowej alkomat policyjny wskaże wartość nieprzekraczającą tej granicy, nie będziemy oskarżeni o popełnienie wykroczenia lub przestępstwa za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu. Jeżeli jednak przekroczymy dopuszczalną granicę zawartości alkoholu we krwi 0,2 promila, narazimy się na niemałe konsekwencje prawne oraz sprawimy bezpośrednie zagrożenie zdrowia lub życia dla siebie i innych użytkowników drogi.

Dlatego też każdy odpowiedzialny kierowca, który spożywa alkohol od czasu do czasu, powinien mieć zawsze pod ręką dostępny alkomat osobisty, żeby uniknąć poniesienia wyżej wymienionych konsekwencji.

Kiedy możemy prowadzić samochód po wypiciu alkoholu?

Fot. Kiedy możemy prowadzić samochód od wypicia alkoholu?

Dokładne określenie czasu potrzebnego do spalenia 4 piw możesz określić za pomocą alkomatu lub przybliżone stężenie alkoholu we krwi po spożyciu alkoholu możesz sprawdzić za pomocą aplikacji wirtualny alkomat online. Również badanie krwi może dokładnie wskazać promile.

Obejrzyj film do końca! Ta prosta rzecz uratuje Cię kolejnego dnia po imprezie!

 

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl