Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Samodzielna kalibracja alkomatu - czy to możliwe? 0
Samodzielna kalibracja alkomatu - czy to możliwe ?

Samodzielna kalibracja alkomatu  czy to możliwe? Jak skalibrować alkomat?

Czy jest możliwe, by każdy, kto jest posiadaczem alkomatu, mógł samodzielnie przeprowadzić proces kalibracji alkomatu?

Oczywiście, że tak. Jednak czy to się opłaca? Zdecydowanie nie! Dlaczego? Ponieważ by móc przeprowadzić kalibrację alkomatu niezbędne jest stanowisko serwisowe wyposażone w specjalistyczny sprzęt serwisowy.

Poza stanowiskiem wyposażonym między innymi w symulatory wydechu potrzebna jest dodatkowo wiedza, wieloletnie doświadczenie oraz przeszkolony personel techniczny. Serwis z pozoru może wydawać się prostą czynnością, jednak bez dużego doświadczenia można ją wykonać niepoprawnie, wówczas wskazania alkomatu będą podawały błędny odczyt zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sprawdź jak wysłać do nas alkomat  kalibracja alkomatu

Wiele osób do nas telefonuje, zadając pytanie, czy mogą sami skalibrować alkomat. Myślę, że po przeczytaniu tych kilku zdań wszystko będzie już jasne. Więcej szczegółów i odpowiedź na pytanie: Co to jest kalibracja alkomatu i na czym polega? znajdziecie Państwo w innym naszym artykule.

Dla uściślenia napiszemy, że kalibracja polega na podaniu wzorca alkoholowego o stałym stężeniu alkoholu do alkomatu przy użyciu symulatora wydechu, oczywiście należy kalibrować alkomat w trybie serwisowym. Po podaniu wzorca oprogramowanie alkomatu, a dokładniej procesor zaprogramuje się i zapamięta podany wzorzec. Następnie trzeba wykonać test kontrolny i jeśli zajdzie konieczność to powtórzyć czynność i ustawić alkomat tak by jego odczyty były zgodne ze wzorcem.

Symulatory wydechu

Fot. Symulatory wydechu — kalibracja alkomatu.

Czy istnieje alkomat niewymagający kalibracji?

Oczywiście, że są takie pseudoalkomaty, które nie wymagają kalibracji, ponieważ zawsze odczytują błędnie i często nie mają możliwości kalibrowania.

Serwis i kalibracje alkomatu

Fot. Serwis i kalibracja alkomatów.

Ile kosztuje kalibracja alkomatu?

Koszt kalibracji alkomatu osobistego w naszym serwisie to 65,00 zł/brutto.

Kalibracja alkomatów dowodowych, przesiewowych, barowych i policyjnych typu: ALP-1, ALP-1 LITE, AL-4000, AlcoBlow, iBlow, Raptor, AL-1100F, LifeLock, LifeGuard kosztuje 149,00zł/brutto. 

Ważne zasady!

Nie baw się alkomatem i nie rób pomiarów bezpośrednio po spożyciu alkoholu! Taka zabawa może zakończyć się uszkodzeniem sensora!

Nie przechowuj alkomatu z materiałami zawierającymi alkohol!

Komunikat sygnalizujący konieczność wykonania kalibracji alkomatu

Fot. Komunikat sygnalizujący konieczność wykonania kalibracji

Kiedy kalibracja alkomatu?

Alkotest elektrochemiczny należy kalibrować minimum raz w roku — poddawaj swój alkotest regularnej kalibracji, by uniknąć błędnych odczytów lub jeśli na wyświetlaczu alkomatu zapali się napis cErr, lub CAL.

Konieczność kalibracji alkomatów półprzewodnikowych następuje po upływie użytkowania go przez 6 miesięcy i w zależności od modelu alkomatu co 100-300 pomiarów.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl