Kalibrujemy większość modeli alkomatów dostępnych na rynku. Sprawdź ich listę: https://alkopatrol.pl/Kalibracja-alkomatu

Kalibracja alkomatów wykonywana jest w naszym serwisie na miejscu. Zapraszamy osobiście, wówczas kalibrację alkomatu wykonamy na poczekaniu. Jeśli macie Państwo do nas daleko wówczas można do nas, przesłać alkomat, a my po kalibracji odeślemy go do Państwa za pobraniem.

 

Każdy alkomat bez względu na to, czy jest używany, czy leży przez dłuższy czas w szufladzie i go nie używamy, będzie wymagał kalibracji co pewien okres.

By określić termin kalibracji, wystarczy wiedzieć, czy posiadamy alkomat z czujnikiem półprzewodnikowym, czy elektrochemicznym. Alkomaty półprzewodnikowe należy kalibrować co 6 miesięcy, a elektrochemiczne co 12 miesięcy.

Oczywiście, jeśli przyjrzeć się dokładniej alkomatom elektrochemicznym to zdarzy się w pewnych modelach, że kalibracja będzie zalecana co 6 miesięcy, ale to już zależy od wielu czynników, które będą podane w instrukcji każdego alkomatu. Jednak najważniejsze, by nie lekceważyć i nie rezygnować z kalibracji, jeśli zależy nam na wysokiej dokładności odczytach alkomatu.

Często po wielu latach użytkowania alkomatu, gdy przekażemy go do serwisu, może się okazać, że parametry czujnika odczytane na serwisie w trakcie procesu kalibracji, będą jednoznacznie wskazywały, że żywotność czujnika za chwilę dobiegnie końca. W takiej sytuacji będziemy mieli do wyboru wymianę sensora na nowy lub zakup zupełnie nowego alkomatu. Czy zdecydujemy się na nowy, czy na naprawę jedno jest pewne, że po tych zabiegach będziemy mogli dalej cieszyć się sprawnym alkomatem, który z całą pewnością będzie odczytywał promile we właściwym zakresie, a przede wszystkim będzie to robił z największą precyzją.

Kiedy kalibrować alkomat i co na to wskazuje?

Sprawdź jak prawidłowo przesłać do nas alkomat do kalibracji.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

Waluty
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl