Wszystkie alkomaty sprzedawane w sklepie alkopatrol.pl są kalibrowane przez nasz serwis w dniu wysyłki do klienta.

Jeżeli nie wiesz, jak wybrać alkomat lub przeglądasz alkomaty i potrzebujesz porady w zakresie prawidłowego wyboru alkomatu, zachęcamy do kontaktu telefonicznego tel. 888 189 029 w godzinach 9.00-20.00, nasz konsultant odpowie na wszystkie Państwa pytania związane z zakupem i eksploatacją alkomatu. Pomożemy Ci wybrać produkt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

W tej chwili najczęściej wybieranym alkomatem do użytku domowego jest model profesjonalny alkomat PRO X-5 PLUS oraz PROMILER AL-8000 SILVER.

Do firm klienci wybierają profesjonalny alkomat ALP-1 lub ALP-1 LITE oraz tam, gdzie niezbędne jest wykonanie dużej ilości pomiarów w krótkim czasie, firmy wybierają alkomat policyjny, przesiewowy iBlow.

Kalibrujemy i wzorcujemy alkomaty osobiste oraz dla policji, sądów, straży i innych służb mundurowych w Polsce. Ceny produktów w naszym sklepie są najlepsze na rynku. Wszystkie urządzenia posiadamy w sklepie, dlatego wysyłka odbywa się natychmiast po złożeniu zamówienia. Dla stałych klientów gwarantujemy niskie ceny!

 • nowość
Alkomat policyjny PROMILER iBLOW 10 PREMIUM + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji Alkomat policyjny PROMILER iBLOW 10 PREMIUM + 12 m-cy kalibracji + 5 lat gwarancji
Producent: Promiler
Cena:

1 699,00 zł

Cena regularna: 1 859,00 zł

szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość

Co to jest alkomat?

Jak sama nazwa wskazuje, alkomat to urządzenie, za pomocą którego można niezawodnie mierzyć zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Można również tak ustawić alkomat, by odczytywał zawartość alkoholu we krwi. Urządzenia dzielimy na alkomaty elektrochemiczne i alkomaty półprzewodnikowe.

Alkomaty elektrochemiczne - Alkomat PRO X-5 PLUS

Fot. Alkomat PRO X-5 PLUS

 

Zarówno motocykliści, jak i kierowcy samochodów z pewnością wiedzą, do czego służy to urządzenie i jakie zadanie ostatecznie ono wykonuje. Jednak jakość i dokładność pomiaru, są bardzo różne i zależą od stosowanego modelu alkomatu.

Profesjonalne alkomaty elektrochemiczne, alkomaty osobiste, alkomaty dowodowe oraz alkomaty policyjne.

Darmowa kalibracja alkomatu oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny producenta dla klientów z całej Polski.

Płatna kalibracja wszystkich modeli alkomatów  osobistych — cena 65,00zł/brutto, alkomatów dowodowych i policyjnych 149,00zł.

Dystrybutor alkomatów w Polsce, sklep i serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Alkomaty — niska cena tylko u nas! Sprawdź!

W dniu wysyłki zostanie przeprowadzona kalibracja alkomatu, przez to kupujący będzie miał pewność, że zakupiony alkomat będzie poprawnie odczytywał zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na okoliczność kalibracji alkomatu wystawiamy odpowiedni dokument w postaci "CERTYFIKATU KALIBRACJI" potwierdzający wykonanie takiej czynności.

Co to jest alkomat?

Fot. Co to jest alkomat? Kalibracja alkomatu PRO X-5 PLUS

Profesjonalny alkomat elektrochemiczny: mierzalny poziom alkoholu w wydychanym powietrzu

Alkohol to temat, który zawsze jest tematem dyskusji. Zwłaszcza że pomimo spożywania alkoholu wciąż zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę, zagrażając nie tylko swojemu życiu, ale i innych.

Aby temu zapobiec, polecamy do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu profesjonalny alkomat elektrochemiczny, który gwarantuje optymalną kontrolę i dokładne wyniki. Nawet jeśli twoje uczucia często mówią ci inaczej, po wypiciu alkoholu i przychodzi Ci do głowy prowadzenie pojazdu, powinieneś zawsze lepiej sprawdzić swój rzeczywisty poziom alkoholu we krwi.

Nigdy nie wsiadaj za kierownicę kolejnego dnia po alkoholu bez sprawdzenia alkomatem. Zalecamy używać alkomatu, który ma wbudowany sensor elektrochemiczny. Jeśli będziesz miał możliwość, to zachęcamy — porównaj swój alkomat z alkomatem policyjnym, by mieć pewność prawidłowego odczytu.

Inaczej ma się sytuacja, jeśli produkt dostarczył ci sklep, który skalibrował alkomat przed wysyłką i wystawił na to dokument w postaci „CERTYFIKATU KALIBRACJI". Nasz sklep alkopatrol.pl kalibruje każdy alkomat w dniu wysyłki i wystawia dokument „CERTYFIKAT KALIBRACJI ALKOMATU". Dzięki temu masz pewność, że alkomat działa poprawnie. 

Pamiętaj, kupując alkomat — cena jest ważna, jednak koniecznie, wybierz sklep, który prowadzi serwis i kalibrację alkomatów.

Alkohol we krwi na pierwszy rzut oka

 • Obecnie oferta alkomatów jest dość obszerna, ale nie wszystkie tak naprawdę sprawdzają Twoją zdolność do prowadzenia pojazdów. Niektóre z nich, są używane tylko jako imprezowe zabawki, ale nie do wiarygodnych pomiarów.
 • Profesjonalne alkomaty elektrochemiczne, które są dostępne w naszym sklepie, są zwykle tak samo dokładne, jak te dowodowe używane przez policję. 
 • W różnych testach czytamy, że większość urządzeń jest bardzo kompaktowa i waży niewiele. Można je bez problemu nosić ze sobą, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo Tobie i innym osobom.

Alkohol we krwi

 Fot. Alkohol we krwi

Przedstawiamy kilka profesjonalnych urządzeń do użytku domowego, które mają sensor elektrochemiczny:

 1. PROMILER PRO X-3 - najniższa cena i dobry alkomat do użytku osobistego z sensorem elektrochemicznym, posiada możliwość kalibracji
 2. PROMILER PRO X-5 PLUS — najlepsza cena do jakości, platynowy sensor typ X bardzo dobry alkomat osobisty z sensorem elektrochemicznym, posiada możliwość kalibracji
 3. PROMILER AL-8000 PLUS, posiada możliwość kalibracji
 4. PROMILER AL-8000 SILVER — najwyższa jakość i dokładność, przystępna cena, posiada możliwość kalibracji
 5. PROMILER AL-9000 LITE, posiada możliwość kalibracji
 6. PROMILER AL-9000 - nadaje się również do badania pracowników, posiada możliwość kalibracji
 7. ALCOFIND DA-7100 posiada możliwość kalibracji

Wszystkie wymienione alkomaty mają wymienny czujnik.

 Co to jest alkomat jednorazowy?

Fot. Alkomat jednorazowy, chemiczny.

Ranking alkomatów

Profesjonalne alkomaty elektrochemiczne do użytku w firmach, do badania kierowców, do badania pracowników:

 1. Alkomat AL-9000 LITE
 2. Alkomat AL-9000
 3. ALkomat ALP-1 LITE
 4. Alkomat ALP-1
 5. Alkomat przesiewowy, bezustnikowy PROMILER iBlow

iBlow - alkomat przesiewowy, policyjny

Fot. iBlow — alkomat przesiewowy, policyjny.

 

Alkomaty używane do kontroli kierowców przez policję

Policja często używa tych praktycznych alkomatów do sprawdzania spożycia alkoholu przez kierowców. Można mierzyć nie tylko płynny alkohol, ale także produkty spożywcze, takie jak praliny zawierające alkohol

Według różnych testów alkomatów w Internecie urządzenie mierzy zawartość etanolu, który wydychamy bezpośrednio z płuc. W takim przypadku sensor alkotestu reaguje na chemiczną wydychaną substancję, tworząc w ten sposób mierzalną jednostkę, która pokazuje rzeczywisty poziom alkoholu we krwi.

 

Jakie są modele alkomatów i różnice w poziomach alkoholu we krwi?

Doświadczenia różnych klientów dostarczają informacji, które w każdym przypadku mają sens, aby przed rozpoczęciem podróży, przeprowadzić autotest w celu sprawdzenia zawartości alkoholu. Teraz jest kilka modeli, które chcielibyśmy Wam pokrótce przedstawić, jakich należy unikać:

 1. Alkomaty półprzewodnikowe, które posiadają bardzo mały czujnik, nie powinny być Twoim celem zakupu.
 2. Alkomaty elektrochemiczne i półprzewodnikowe do kwoty około 250,00zł prawie nigdy się nie sprawdzą.
 3. Używane alkomaty z ogłoszeń czy portali aukcyjnych to zbędny wydatek pieniędzy. Często takie alkomaty mają zużyty czujnik, a ich naprawa przewyższa wartość alkomatu.
 4. Nie możesz się dodzwonić do sklepu, w którym chcesz zakupić alkomat? Jeśli tak to zmień sklep, by w razie zapytań po zakupie o funkcjonowanie alkomatu, istniała możliwość teleporady.
 5. Nie kupuj alkomatu w sklepie, który nie posiada własnego serwisu i nie kalibruje alkomatów, ponieważ każdy alkomat przed sprzedażą wymaga świeżej kalibracji.

 

Cyfrowy tester trzeźwościalkomat elektrochemiczny

 • Jest to standardowy alkomat, z którego często korzysta również policja. W tym urządzeniu nie ma żadnych chemikaliów, zamiast tego pomiar odbywa się elektronicznie. W kilku testach alkomatów można zauważyć, że większość modeli ma praktyczny ekran, na którym bezpośrednio wyświetlana jest określona wartość alkoholu we krwi. Urządzenia dostępne w handlu zwykle wykazują odchylenie do 0,05 procent. Z drugiej strony modele policyjne są znacznie wyższej jakości, a odchylenie wynosi około 0,03 procent.
 • Oprócz tego minimalnego odchylenia istnieją inne małe różnice w modelach, czyli w ich działaniu. Większość alkomatów ma wewnątrz czułe czujniki, które pochłaniają różne substancje z powietrza poprzez elektrolity. Obejmuje to również etanol. Inne modele są wyposażone w czujniki półprzewodnikowe, w których zawartość alkoholu w elektronach jest przekazywana do przeciwelektronów w celu określenia wartości.

 

Profesjonalny alkomat stacjonarny

 • Stacjonarne urządzenia, które wykonują niezwykle dokładne pomiary. W odróżnieniu od pozostałych dwóch urządzeń sąd dopuszcza pomiar alkomatu stacjonarnego jako dowodu w sprawie karnej. Nie ma tu prawie żadnych rozbieżności, ponieważ poziom alkoholu we krwi można zmierzyć prawie bezbłędnie. Z reguły są to bardzo duże i ciężkie urządzenia, które wymagają stałej lokalizacji i nie nadają się do wożenia w samochodzie.

 

Pobieranie krwi kontra alkomaty

 • Ostatnią szansą na badanie stanu trzeźwości jest pobranie próbki krwi. Jest to niezwykle dokładna miara, która jest zwykle używana jako ostateczność do wykrywania trzeźwości. Najczęściej z tego korzysta podczas badań drogowych policja i inne służby mundurowe.

Alkomat Alcofind PRO X-3

Fot. Alkomat Alcofind PRO X-3

 

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie alkomatu?

Jak już kilkakrotnie wspominaliśmy w naszym artykule, istnieje nie tylko kilka różnic pod względem modeli, ale także pod względem funkcjonalności. Poniżej chcielibyśmy przytoczyć najważniejsze punkty, które warto wypróbować. 

Alkotest jednorazowy chemiczny kontra stacjonarny

Do użytku komercyjnego zazwyczaj rozróżnia się dwa różne modele. Jeden to szklana rurka, której można użyć tylko raz. W przypadku drugiego urządzenia pomiar jest wykonywany za pomocą elektroniki, dzięki czemu może być używany częściej. 

Z drugiej strony alkomat stacjonarny zwykle można znaleźć w laboratorium policyjnym, ponieważ jest zbyt duży i ciężki, aby go wszędzie nosić.

Ustniki

Alkomat elektrochemiczny wymaga dodatkowego ustnika i baterii. 

Ustniki są dostępne z różnymi otworami, przez które się dmucha. Jeżeli alkomatu używa jedna osoba, wówczas nie ma potrzeby wymiany ustnika przy każdym pomiarze.

Na ustniku nie zostają ślady alkoholu, dlatego ciągłe używanie tego samego ustnika nie będzie miało wpływu no prawidłowy odczyt zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ustniki do alkomatów serii AL i DA oraz PRO X-5 i PRO X-3

Fot. Ustniki do alkomatów serii AL i DA oraz PRO X-5 i PRO X-3

Odczyt

Ważnym kryterium jest również zakres mierzonych wartości. Im większy ten obszar, tym dokładniejszy i bardziej prawdziwy będzie wynik pomiaru.

Odczyt alkomatu AL-8000 PLUS

Fot. Odczyt alkomatu AL-8000 PLUS

Czujnik w alkomacie

W kilku testach alkomatem zwracaliśmy już uwagę, że zarówno czujniki elektrochemiczne, jak i półprzewodnikowe są niezwykle ważne w alkomatach. 

Nie tylko wykrywają tlenek węgla czy aceton, ale potrafią również dostrzec inne substancje i zmierzyć ich wartości we krwi.

Akcesoria do alkomatu

Niektórzy producenci alkomatów zwykle dodają poręczną torbę do przenoszenia w cenie alkomatu

Ma to tę zaletę, że transport jest jeszcze bezpieczniejszy, a urządzenie zawsze ma rozsądne miejsce do przechowywania.

Tanie alkomaty elektrochemiczne

To temat, który nie wymaga zbytniej uwagi. W przypadku tanich alkomatów elektrochemicznych wystarczą trzy słowa — unikaj jak ognia!

Co to jest alkomat — definicja.

Alkomat jest to urządzenie elektroniczne służące do określania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar wykonuje się to poprzez wdmuchiwanie powietrza z płuc do alkomatu. Dzięki swojej budowie i odpowiednim mechanizmom alkomat wskazuje dokładne pomiary zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomaty wykorzystywane są zarówno przez osoby prywatne, jak i służby, instytucje oraz przedsiębiorstwa.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

Waluty
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl