Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Alkomat na podczerwień spektrofotometryczny 0
Alkomat na podczerwień spektrofotometryczny

Alkomaty na podczerwień spektrofotometryczne

Alkomaty spektrofotometryczne to nowoczesne urządzenia do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Alkohol jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i innych problemów społecznych. Dlatego istnieje potrzeba kontroli i prewencji nadużywania alkoholu przez kierowców, pracowników, uczniów i inne osoby. Jednym ze sposobów na sprawdzenie zawartości alkoholu w organizmie jest pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą alkomatu.

Alkomat to urządzenie, które mierzy ilość par alkoholu w wydychanym powietrzu i przelicza ją na stężenie alkoholu we krwi. Istnieją różne rodzaje alkomatów, które różnią się między sobą sposobem pomiaru, dokładnością, niezawodnością i ceną. Jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie i precyzyjnych typów alkomatów są alkomaty spektrofotometryczne na podczerwień.

alkomat na podczwrwień do badania zawartości alkoholu

Jak działają alkomaty na podczerwień?

Alkomaty na podczerwień spektrofotometryczne wykorzystują zjawisko absorpcji promieniowania podczerwonego przez pary alkoholu. Promieniowanie podczerwone jest emitowane przez źródło światła i przechodzi przez kuwetę pomiarową, w której znajduje się wydychane powietrze.

Pary alkoholu zawarte w powietrzu pochłaniają część promieniowania podczerwonego w charakterystycznej długości fali. Stopień osłabienia promieniowania jest proporcjonalny do stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do pomiaru promieniowania służy wysokoczuły detektor NDIR (ang. Non-Dispersive Infrared) ze stabilnym i odpornym na zakłócenia czujnikiem typu „flow mass detector”. Wynik pomiaru jest podawany na wyświetlaczu i drukowany na drukarce termicznej.

Jakie są zalety alkomatów na podczerwień?

Alkomaty na podczerwień mają wiele zalet, które sprawiają, że są one uznawane za najlepsze urządzenia do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie. Niektóre z nich to:

Dokładność - alkomaty na podczerwień są bardzo dokładne i wiarygodne, ponieważ nie są podatne na wpływ innych substancji chemicznych, takich jak ketony, aceton czy metanol, które mogą fałszować wynik pomiaru. Alkomaty na podczerwień mają niski błąd pomiarowy i wysoką rozdzielczość.

Stabilność - alkomaty na podczerwień są stabilne i nie wymagają częstej kalibracji. Kalibracja jest konieczna tylko raz w roku lub co 5000 pomiarów. Alkomaty na podczerwień są również odporne na zmiany temperatury, wilgotności i ciśnienia atmosferycznego.

 

Szybkość - alkomaty na podczerwień są szybkie i łatwe w obsłudze.

Pomiar trwa zaledwie kilka sekund, a wynik jest natychmiast wyświetlany i drukowany. Alkomaty na podczerwień są również automatyczne i nie wymagają ręcznego ustawiania parametrów.

Bezpieczeństwo - alkomaty na podczerwień są bezpieczne dla zdrowia użytkowników, ponieważ nie emitują żadnego szkodliwego promieniowania. Alkomaty na podczerwień są również higieniczne, ponieważ używają jednorazowych ustników lub bezdotykowych czujników.

 

Jakie są zastosowania alkomatów na podczerwień?

Alkomaty na podczerwień są alkomatami „dowodowymi”, co oznacza, że spełniają wszystkie wymogi prawne i metrologiczne do wykonywania pomiarów związanych z odpowiedzialnością karną lub cywilną.

Alkomaty na podczerwień są zatwierdzone przez Główny Urząd Miar i mogą być używane przez policję, sądy, prokuraturę, lekarzy, pracodawców, szkoły i inne instytucje.

Alkomaty na podczerwień są również używane przez osoby prywatne, które chcą mieć pewność, że nie przekroczyły dopuszczalnego limitu alkoholu przed prowadzeniem pojazdu lub wykonywaniem innych czynności.

Gdzie kupić alkomat na podczerwień?

Alkomaty na podczerwień są dostępne w sklepach internetowych i stacjonarnych specjalizujących się w sprzedaży alkomatów i innych urządzeń pomiarowych. Przykładami takich sklepów są:

Alkopatrol.pl - oferuje szeroki wybór alkomatów spektrofotometrycznych na podczerwień renomowanych producentów, takich jak Dräger. Sklep Alkopatrol.pl zapewnia bezpłatną wysyłkę, 30-dniowy zwrot towaru, certyfikat kalibracji i fachowe doradztwo.

Sklep Alkopatrol.pl również prowadzi autoryzowany serwis i kalibrację alkomatów.

Podsumowanie

Alkomaty na podczerwień są nowoczesnymi i precyzyjnymi urządzeniami do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomaty na podczerwień wykorzystują zjawisko absorpcji promieniowania podczerwonego przez pary alkoholu i podają wynik pomiaru w jednostkach mg/l.

Alkomaty na podczerwień mają wiele zalet, takich jak dokładność, stabilność, szybkość i bezpieczeństwo. Alkomaty na podczerwień są alkomatami „dowodowymi” i mogą być używane do celów prawnych i prewencyjnych.

Alkomaty na podczerwień można kupić w sklepach internetowych i stacjonarnych specjalizujących się w sprzedaży alkomatów i innych urządzeń pomiarowych.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl