Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Bezpieczeństwo na drogach 0
Bezpieczeństwo na drogach

Bezpieczeństwo na drogach

Rozpoczyna się noworoczna kampania na rzecz bezpieczeństwa na drogach

Ruszyła coroczna kampania związana z kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu i narkotyków. Pamiętaj! Jeśli używasz alkomatu, to kalibracja alkomatu jest niezbędna do jego prawidłowego działania!

W nadchodzących dniach będziemy wychodzić na ulice, a celować będziemy w tych, którzy zasiadają za kierownicą pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze będą zatrzymywać kierowców na punktach kontrolnych i przeprowadzać przydrożne testy oddechowe i narkotykowe, a także brać na cel osoby, w przypadku których dane wywiadowcze sugerują, że mogą prowadzić pod wpływem alkoholu.

Wiemy, że wszyscy będą chcieli oddawać się sylwestrowej radości – zwłaszcza po ominięciu wielu zwykłych uroczystości w zeszłym roku – ale chcemy jasno powiedzieć, że nie będziemy tolerować nikogo, kto naraża życie swoje i innych na niebezpieczeństwo.

Sylwester

Każdy, kto przekroczy limit, stanie w obliczu pełnej mocy prawa!

Wiemy, że większość kierowców przestrzega prawa i że tylko niewielka mniejszość decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Jednakże tym ludziom mówimy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem jest zarówno samolubne, jak i całkowicie lekkomyślne, a prawny limit istnieje z jakiegoś powodu. Bez względu na to, jak dobrze wierzysz, że możesz jeździć pod wpływem, narażasz siebie i innych na niebezpieczeństwo poważnej krzywdy lub śmierci i nigdy, przenigdy nie jest to tego warte.

Podobnie, jeśli znasz kogoś, kto jeździ pod wpływem alkoholu lub narkotyków, przekaż nam te informacje, a my podejmiemy odpowiednie działania. Możesz uratować życie lub zapobiec poważnym urazom.

W ciągu najbliższego miesiąca będziemy jeździć po drogach i będziemy zatrzymywać kierowców w punktach kontrolnych, przeprowadzając testy przesiewowe na obecność alkoholu i narkotyków. Nie zawahamy się ścigać każdego, u którego okaże się, że przekroczył ustawowy limit alkoholu.

Wiemy, że ludzie będą chcieli napić się drinka w Sylwestra, ale chcemy jasno powiedzieć, że będziemy stosować podejście zerowej tolerancji do alkoholu i prowadzenia pojazdów pod wpływem narkotyków. Poświęć chwilę, aby zastanowić się nad konsekwencjami, zasiadania za kierownicą będąc pod wpływem, między innymi tego, że możesz zabić lub poważnie zranić siebie, lub kogoś innego.

Przesłanie jest proste: powiedz „nie” pod wpływem alkoholu i narkotyków, abyśmy wszyscy mogli bezpiecznie wrócić do domu w Nowy Rok.

Policja przestrzega. Jeśli narażasz siebie i innych na ryzyko, jadąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków, funkcjonariusze będą szukać cię po całym kraju i będą zdeterminowani, aby zatrzymać cię na naszych drogach.

Oprócz niedopuszczalnego zagrożenia dla twojego życia i innych, ryzykujesz również utratę prawa jazdy, potencjalnie środków do życia, konieczność pójścia do sądu i potencjalnie spędzenia czasu za kratkami.

Zobowiązuję się stawiać czoła przestępcom i dbać o bezpieczeństwo ludzi, gdy prowadzę walkę z przestępczością.

Kierowcy ryzykują pozbawienie wolności, nieograniczoną grzywnę i znaczny zakaz prowadzenia pojazdów, jeśli zostaną przyłapani na prowadzeniu pojazdu, gdy przekraczają ustawowy limit. Każdemu, kto spowodował śmierć podczas prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl