Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Jak prawidłowo używać alkomatu? 0
Jak używać alkomat?

Jak prawidłowo używać alkomatu?

 Alkomat 11 przykazań

 • Nie wykonuj pomiaru bezpośrednio po spożyciu alkoholu, bez względu na dawkę, jaką spożyłeś! Takie badanie na 100% doprowadzi do rozkalibrowania alkomatu, a seria takich pomiarów spowoduje spalenie sensora i nieodwracalnie go uszkodzi oraz narazi Cię na wysokie koszty naprawy.
 • Po spożyciu alkoholu przed pomiarem obowiązkowo odczekaj 30 minut !
 • Przed wykonaniem pomiaru wskazane jest, by wypłukać jamę ustną czystą wodą.
 • Kontroluj stan zużycia baterii. Używaj wyłącznie markowych baterii alkalicznych, nigdy nie używaj akumulatorków oraz baterii węglowych.
 • Systematycznie oddawaj swój alkomat do serwisu na przeglądy i kalibrację. Jeżeli posiadasz alkomat z sensorem półprzewodnikowym, kalibruj go po wykonaniu od 100 do 300 pomiarów w zależności od modelu alkomatu jednak nie w dłuższym odstępie czasu niż co 6 miesięcy. Alkomat z sensorem elektrochemicznym kalibrujemy co 500 lub więcej pomiarów w zależności od modelu alkomatu nie rzadziej jednak niż co 12 miesięcy. Jeżeli tego nie będziesz robił, alkomat po upływie czasu nie będzie wskazywał prawidłowych wyników i możesz wprowadzony w błąd utracić prawo jazdy! Pamiętaj kalibracja alkomatu to  rzecz niezbędna do jego prawidłowego działania!
 • Jeżeli palisz papierosy, koniecznie po wypaleniu odczekaj przed pomiarem, chociaż kilkanaście minut. Szczególnie dotyczy to alkomatów z sensorem półprzewodnikowym.
 • Nie przechowuj alkomatu zimą w samochodzie oraz nie wykonuj pomiarów w niskich temperaturach. Badanie alkomatem najlepiej przeprowadzać w temperaturze pokojowej.
 • Nie przechowuj alkomatu z materiałami zawierającymi alkohol.
 • Nie wdmuchuj do alkomatu dymu tytoniowego, płynu, ani żadnych zanieczyszczeń, by nie uszkodzić sensora.
 • Nigdy nie ufaj w 100% nawet najdokładniejszemu alkomatowi, pamiętaj o tym, że to jest tylko urządzenie elektroniczne, które ma prawo w każdej chwili się uszkodzić. Dlatego by uniknąć takich pomyłek, między innymi zalecane jest wykonanie serii pomiarów.
 • Zawsze wykonuj pomiary seryjne w jednakowych odstępach czasu. Jeżeli kolejnego dnia po spożyciu alkoholu wykonasz pierwsze badanie i wynik będzie wyższy niż zero, odczekaj 15 minut i wykonaj kolejny pomiar. Wówczas wynik kolejnego pomiaru wskaże Ci czy i w jakim czasie twoja zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu rośnie lub maleje. Wykonuj zawsze minimum 3 testy najlepiej co 15 minut.
 • Pamiętaj, nie używaj alkomatu jako „czarodziejskiej różdżki”, która pozwala wypić i jechać. Producent i sprzedawca nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za wyniki pomiarów oraz szkody powstałe w skutku nieprawidłowych odczytów urządzenia.
 • Jeżeli zastosujesz się do wszystkich punktów, wówczas Twój alkomat będzie Ci długo służył, wskazując prawidłowe wyniki. Pamiętaj, że niższe odczyty na alkomacie przyczynią się do dłuższej żywotności sensora i większej dokładności odczytów. Najlepiej używaj alkomatu kolejnego dnia po spożyciu alkoholu, a nie w dniu, w którym go pijesz, ma to duży wpływ na żywotność sensora. Pamiętaj, sensor zużywa się z każdym pomiarem, dlatego nie wykonuj zbędnych pomiarów.

Przypominamy, że na miejscu w naszym serwisie wykonywana jest również kalibracja alkomatu w krótkim czasie i korzystnej cenie.

alkomat online

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl