Informacje

alkomaty alkopatrol

Poleca nas 100% klientów
Dostawa gratis w 24h
Różne formy płatności
Ubezpieczone przesyłki
Program Ochrony Kupujących
Szyfrowane dane i transakcje
Gwarantowany zwrot pieniędzy
90 dni na zwrot towaru

infolinia alkomaty

Kontakt telefoniczny w dni robocze 

od 9.00 do 20.00  

tel. kom. 888 189 029

Jeśli linia komórkowa jest zajęta

zawsze oddzwaniamy.

tel. (42) 215 66 81

Gwarancja najniższej ceny zakupu alkomatu

Jeżeli znajdziesz produkt w innym sklepie taniej, wówczas zadzwoń do nas i podaj swoją cenę, a my postaramy się ją zaakceptować. 

Negocjuj cenę !   

Kupuj tanio! 

Nie przepłacaj!

 

Odbiór osobisty

95-200 Pabianice, ul.Łaska 80A

10.00 - 17.00 w dni robocze

10.00 - 13.00 w soboty

alkomaty mapa google

Napisz do nas

serwis@alkopatrol.pl

Wysyłka

Zakupione produkty w dniu roboczym

do godz. 15.00 wysyłamy tego samego dnia.

Opłaty za przesyłki

Poczta - pobranie 0,00zł

Poczta - przelew 0,00zł

Kurier DPD -pobranie 0,00zł

Kurier DPD -przelew 0,00zł

Dogodne formy płatności

  Akceptujemy płatności payu

Nasze konto w mBank

alkomaty platnosci mbank

55 1140 2004 0000 3202 3077 4206

 

Testy alkomatów AL-8000 SILVER i ALP-1 ( alkomat policyjny )

Zobacz filmy z alkomatem elektrochemicznym AL-8000 SILVER i alkomatem policyjnym ALP-1

ALP-1 vs AL-8000 SILVER

Test AL-8000 SILVER
Porównanie alkomatu do użytku domowego z alkomatem policyjnym. Przed wyborem urządzenia warto zobaczyć ten test.

Alkomat 11 przykazań

Jak prawidłowo używać alkomat?

Alkomat 11 przykazań

1. Nie wykonuj pomiaru bezpośrednio po spożyciu alkoholu, bez względu na dawkę, jaką spożyłeś! Takie badanie na 100% doprowadzi do rozkalibrowania alkomatu, a seria takich pomiarów spowoduje spalenie sensora i nieodwracalnie go uszkodzi oraz narazi Cię na wysokie koszty naprawy.

Po spożyciu alkoholu przed pomiarem obowiązkowo odczekaj 30 minut !

2. Przed wykonaniem pomiaru wskazane jest, by wypłukać jamę ustną czystą wodą.

3. Kontroluj stan zużycia baterii. Używaj wyłącznie markowych baterii alkalicznych, nigdy nie używaj akumulatorków oraz baterii węglowych.

4. Systematycznie oddawaj swój alkomat do serwisu na przeglądy i kalibrację. Jeżeli posiadasz alkomat z sensorem półprzewodnikowym, kalibruj go po wykonaniu od 100 do 300 pomiarów w zależności od modelu alkomatu jednak nie w dłuższym odstępie czasu niż co 6 miesięcy. Alkomat z sensorem elektrochemicznym kalibrujemy co 500 lub więcej pomiarów w zależności od modelu alkomatu nie rzadziej jednak niż co 12 miesięcy. Jeżeli tego nie będziesz robił, alkomat po upływie czasu nie będzie wskazywał prawidłowych wyników i możesz wprowadzony w błąd utracić prawo jazdy! Pamiętaj kalibracja alkomatu to  rzecz niezbędna do jego prawidłowego działania!

5. Jeżeli palisz papierosy, koniecznie po wypaleniu odczekaj przed pomiarem, chociaż kilkanaście minut. Szczególnie dotyczy to alkomatów z sensorem półprzewodnikowym.

6. Nie przechowuj alkomatu zimą w samochodzie oraz nie wykonuj pomiarów w niskich temperaturach. Badanie alkomatem najlepiej przeprowadzać w temperaturze pokojowej.

7. Nie przechowuj alkomatu z materiałami zawierającymi alkohol.

8. Nie wdmuchuj do alkomatu dymu tytoniowego, płynu, ani żadnych zanieczyszczeń, by nie uszkodzić sensora.

9. Nigdy nie ufaj w 100% nawet najdokładniejszemu alkomatowi, pamiętaj o tym, że to jest tylko urządzenie elektroniczne, które ma prawo w każdej chwili się uszkodzić. Dlatego by uniknąć takich pomyłek, między innymi zalecane jest wykonanie serii pomiarów.

10. Zawsze wykonuj pomiary seryjne w jednakowych odstępach czasu. Jeżeli kolejnego dnia po spożyciu alkoholu wykonasz pierwsze badanie i wynik będzie wyższy niż zero, odczekaj 15 minut i wykonaj kolejny pomiar. Wówczas wynik kolejnego pomiaru wskaże Ci czy i w jakim czasie twoja zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu rośnie lub maleje. Wykonuj zawsze minimum 3 testy najlepiej co 15 minut.

11. Pamiętaj, nie używaj alkomatu jako „czarodziejskiej różdżki”, która pozwala wypić i jechać. Producent i sprzedawca nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej za wyniki pomiarów oraz szkody powstałe w skutku nieprawidłowych odczytów urządzenia.

Jeżeli zastosujesz się do wszystkich punktów, wówczas Twój alkomat będzie Ci długo służył, wskazując prawidłowe wyniki. Pamiętaj, że niższe odczyty na alkomacie przyczynią się do dłuższej żywotności sensora i większej dokładności odczytów. Najlepiej używaj alkomatu kolejnego dnia po spożyciu alkoholu, a nie w dniu, w którym go pijesz, ma to duży wpływ na żywotność sensora. Pamiętaj, sensor zużywa się z każdym pomiarem, dlatego nie wykonuj zbędnych pomiarów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl