Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Kalibracja alkomatu, kiedy i co na to wskazuje? 2
Kiedy kalibrować alkomat ?

Kalibracja alkomatu, kiedy i co na to wskazuje?

 1. Kalibracja alkomatu z sensorem półprzewodnikowym zalecana jest po wykonaniu od 100 do 300 pomiarów w zależności od modelu alkomatu jednak nie w dłuższym odstępie czasu niż co 6 miesięcy.
 2. Kalibracja alkomatu z sensorem elektrochemicznym zalecana jest co 500 lub więcej pomiarów w zależności od modelu alkomatu nie rzadziej jednak niż co 12 miesięcy.
 3. Bez względu na rodzaj zastosowanego sensora alkomat należy kalibrować, jeżeli wynik po wykonaniu badania osoby niespożywającej alkoholu jest inny niż 0,00‰.
 4. Bez względu na rodzaj zastosowanego sensora alkomat należy kalibrować, jeżeli wynik po wykonaniu badania osoby po spożyciu alkoholu jest 0,00‰.
 5. Kalibruj alkomat zawsze wtedy, gdy nie jesteś pewien jego wskazań.
 6. Brak jakiejkolwiek reakcji alkomatu podczas wykonywania testu oznacza konieczność kalibracji (alkomat po odliczeniu czasu potrzebnego do wykonania testu mimo wdmuchiwania powietrza w żaden sposób nie reaguje).
 7. Kalibracja alkomatu zalecana jest, jeżeli wykonywano nim badania bezpośrednio po spożyciu alkoholu (nie odczekałeś 30 minut po spożyciu alkoholu).
 8. Jeżeli alkomat przez długi czas był przechowywany w temperaturach innych, niż podane są w instrukcji dla danego alkomatu.
 9. Kalibracja jest konieczna zawsze wtedy, jeżeli wyświetla się napis CAL.
 10. Alkomat należy oddać do serwisu na przegląd (lub kalibrację), jeżeli urządzenie wielokrotnie wskazało maksymalny zakres pomiaru lub go przekroczyło.
 11. Gdy po spożyciu alkoholu wynik trzech wykonanych badań w jednakowych odstępach czasu (15-20 minut) jest jednakowy i się nie zmienia.
 12. Jeżeli alkomat przez długi okres przechowywany był z materiałami zawierającymi alkohol.
 13. Po wykonaniu badania alkomatem, jeżeli jego wynik jest inny niż 0,00, wykonaj drugi test zaraz po pierwszym (nie czekając 15 minut), jeśli drugi test będzie znacznie odbiegał od pierwszego, oznacza to, że Twoje urządzenie kwalifikuje się do kalibracji.

Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS

Fot. Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS


Pamiętaj o tym, że alkomat to tylko urządzenie elektroniczne, które ma prawo w każdej chwili się uszkodzić lub rozkalibrować. Dlatego systematycznie kontroluj stan swojego alkomatu oraz wykonuj jego przeglądy w serwisie na urządzeniach, które potwierdzą jego prawidłowe działanie.

 

Symulatory wydechu kalibracja alkomatu PRO X-5 PLUS

fot. symulatory wydechu służące do kalibracji alkomatów

W naszym serwisie badania prawidłowości wskazań alkomatów są robione bezpłatne i wykonujemy je na miejscu w trybie ekspresowym. Opłata od klienta jest pobierana tylko wtedy, gdy alkomat nie przechodzi pozytywnie przeglądu serwisowego i jego wskazania są nieprawidłowe, wówczas zalecana jest kalibracja alkomatu. Jeżeli klient decyduje się na kalibrację alkomatu, ponosi tylko koszt wykonania usługi kalibracji.

Wyślij do nas alkomat do kalibracji, sprawdź jak to zrobić — kalibracja alkomatu.

Komentarze do wpisu (2)

12 stycznia 2022

wyświetla się CAL nie jestem pewny jego wyników

4 sierpnia 2022

Czy przed pierwszym użyciem muszę dokonać kalibracji?

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl