Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Mało znane fakty dotyczące alkoholu, czy znasz je wszystkie? 0
Mało znane fakty dotyczące alkoholu, czy znasz je wszystkie?

Mało znane fakty dotyczące alkoholu, czy znasz je wszystkie?

Sprawdźcie, czy mało znane fakty na temat alkoholu, które opisujemy poniżej, są bliskie Waszej informacji!

Alkohol znany jest na całym świecie, spożywamy go zwykle w postaciach różnego rodzaju napojów z alkoholem. Każdy człowiek będzie zwolennikiem innego trunku, piwo, whisky, wino, wódka, a może jeszcze inny mniej znany trunek.

Alkohol fakty

Oczywiście spotykamy na swojej drodze również osoby, które nie spożywają alkoholu, o takich osobach mówimy najczęściej – abstynenci. Wiecie z pewnością, że każdy napój alkoholowy różni się od siebie sposobem wytwarzania, aromatem, kolorem, smakiem, swoją mocą, różnic pomiędzy trunkami alkoholowymi moglibyśmy wymieniać wiele.

Każdy, kto kiedykolwiek pił alkohol, wie, że na każdą osobę, trunki wyskokowe będą oddziaływały inaczej. Różne są skutki uboczne spożywania alkoholu, szczególnie kiedy przesadzimy z ilością.

Jak długo utrzymuje się alkohol we krwi - tabela

Najważniejszą zasadą, której niestety nie wszyscy przestrzegają, jest znane, chyba już na całym świecie powiedzenie:

„Piłeś? Nie jedź!”

Bardzo ważne jest, żebyśmy, podczas spożywania alkoholu zachowywali zdrowy rozsądek i pozostawali odpowiedzialni. Oczywiście, jeśli mamy w planie wyjść na jedno piwo do pubu ze znajomymi, bardzo przydatny może okazać się alkomat.

Na rynku alkomatów znajdziemy obecnie alkomaty osobiste, które zmieszczą się w kieszeni czy w torebce. Najistotniejszy jest jednak fakt, że alkomaty osobiste są już w większości na poziomie alkomatów policyjnych i spokojnie możemy zaufać wynikowi, po badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Powyżej widzimy raczej oczywiste fakty na temat alkoholu, które każdy z nas potwierdzi i większość z nas przystaje przy tych jasnych kwestiach.

Czy wiesz, że alkohol jest środkiem depresyjnym i antydepresyjnym?

Czy wiesz, że alkohol jest środkiem depresyjnym i antydepresyjnym, jednak w drugim wydaniu jest to jedynie efekt krótkotrwały? Alkohol spożywany w niewielkich ilościach może spowodować uczucie euforii, wprowadzi nas w stan dobrego samopoczucia oraz odprężenia.

Dlatego też pewnie, ponad połowa populacji Polski spożywa niemałe ilości alkoholu. Jednak jak to w życiu bywa, każdy kij ma dwa końce, tak samo jest ze spożywaniem alkoholu. Duże ilości wypijanego alkoholu sprawiają, że niektórzy wpadają w złość lub depresję pod jego wpływem.

Osoby uzależnione od alkoholu niejednokrotnie przechodzą przez długotrwałe problemy emocjonalne i psychologiczne, nie wspominając o problemach rodzinnych.

Czy kawa otrzeźwia po alkoholu?

Pewnie myślicie, że wypicie mocnej, czarnej kawy, podczas gdy jesteście pijani, sprawi, że kofeina zawarta w kawie nieco was otrzeźwi. Niestety, wypicie kawy, podczas gdy jesteśmy nietrzeźwi, zadziała w odwrotny sposób. Poczujecie się jeszcze bardziej pijani, ten zabieg wcale nie pomoże wam wytrzeźwieć.

Czy czas ma największy wpływ na spalanie alkoholu?

Czy wiesz, że to czas ma największy wpływ na spalanie alkoholu w naszym organizmie? Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, mężczyzną, ile masz wzrostu i jakiej postury jesteś. Alkohol będzie ulatniał się z naszego organizmu w tempie 0,015% zawartości alkoholu we krwi, na godzinę.

Czy alkohol ma duży wpływ na nasze komórki mózgowe?

Alkohol nie ma większego wpływu na nasze komórki mózgowe. W rzeczywistości spożywanie niektórych napojów alkoholowych w rozsądnych ilościach może nawet wspomagać w pracy nasz mózg. Naukowcy mówią, że regularne spożywanie czerwonego wina w niewielkich ilościach, może zapobiegać demencji w późniejszych latach naszego życia. Oczywiście ludzie uzależnieni od alkoholu, spożywający jego duże ilości, przez długi okres, mogą wywołać poważne upośledzenia umysłowe w mózgu.

Ile się trzeźwieje po 4 piwach?

Alkohol a mózg

Jak kontrolować poziom stężenia alkoholu w organizmie?

Najprostszym i najpopularniejszym sposobem na kontrolowanie poziomu stężenia alkoholu w naszym organizmie jest użycie alkomatu. Osobiste alkomaty elektrochemiczne pozwalają nam na dokładne zbadanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, zapewniając przy tym dokładność i spójność na poziomie alkomatu policyjnego.

Te alkomaty przeznaczone są dla każdego, kto potrzebuje najbardziej wiarygodnego wyniku testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, alkomaty elektrochemiczne, dorównujące parametrami alkomatom policyjnym, są w przystępnych cenach i każdy może sobie pozwolić na zakup alkomatu.

W ten łatwy sposób możecie zadbać o bezpieczeństwo na drodze i nie tylko. Aby test na alkohol w wydychanym powietrzu był jak najdokładniejszy, pamiętajcie o regularnej, okresowej kalibracji swoich alkomatów. Kalibracja alkomatu to podstawa!

Kalibracja alkomatu PRO X-5 PLUS

Fot. Kalibracja alkomatu PRO X-5 PLUS

Reklamy napojów alkoholowych

Czy wiesz, że reklamy napojów alkoholowych, które są coraz bardziej popularne w mediach, nie promują ani nie skutkują nadużywaniu alkoholu przez społeczeństwo? Naukowcy stwierdzili, że reklama napojów alkoholowych ma na celu jedynie zwiększenie rozpoznawalności danego trunku, co później przekładać ma się rzecz jasna na lepszą sprzedaż produktu.

Alkohol a erekcja?

Mężczyźni, którzy spożywają umiarkowane ilości alkoholu, podczas swojego życia mają mniejsze problemy z erekcją, w porównaniu do mężczyzn nadużywających alkoholu lub tych wcale niespożywających.

Medyczny instytut badawczy w Australii wskazuje, że 30% badanych mężczyzn, którzy spożywali cztery drinki dziennie przez pięć dni, mieli pozytywną funkcję erekcji. Według badań instytutu medycznego, mężczyźni spożywający alkohol w weekendy lub upijający się napadowo, osiągnęli dużo niższy wskaźnik zaburzeń erekcji, niż mężczyźni spożywający alkohol raz w tygodniu lub mniej.

Alkohol a kalorie?

Doskonale wiemy, że alkohol ma pokaźną wartość kaloryczną. Jednak badania naukowców wskazały, że spożywanie alkoholu wcale nie powoduje znaczącego przyrostu masy ciała u mężczyzn.

Nawet powiedziane jest, że spożywanie alkoholu wiąże się z niewielką utratą masy ciała u kobiet. Badania przeprowadzane przez Journal of Nutrition wskazały, że osoby spożywające do kilku piw tygodniowo, nie miały większej tkanki tłuszczowej od osób niespożywających.

Tak naprawdę na przyrost masy ciała ogromny wpływ ma genetyka oraz styl życia.

Czy alkohol wywołuje głód?

Czy wiecie, dlaczego po alkoholu robimy się głodni? Badania naukowe mówią, że spożyty alkohol wyostrza naszą wrażliwość na bodźce w mózgu, również te związane z jedzeniem. Chodzi tutaj o fakt, że gdy jesteśmy nietrzeźwi, łatwiej wyczuwamy aromat jedzenia, przez co robimy się głodni i chętnie po nie sięgamy.

Najlepsze whisky na świecie powstaje w Japonii.

Czy wiecie, że jedno z najlepszych whisky na świecie robi się w Japonii? Pewnie, już na samą myśl o whisky, myślicie o Szkocji. Okazuje się jednak, że jedne z najlepszych whisky na świecie, poza Szkocją, produkowane są w Japonii.

Test whisky przeprowadzany przez prestiżowy „Whisky Magazine” pokazał, że szkocka i japońska whisky niewiele się od siebie różnią. Koneserzy porównujący trunki podczas testu, nie mogli jednogłośnie stwierdzić, które z whisky pochodzi ze Szkocji, a które z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Co więcej, japońska whisky zebrała wyższe oceny, w porównaniu do trunku produkowanego w Szkocji.

Japońskie wkisky

Bekonowa wódka.

Czy wiesz, że istnieje bekonowa wódka?

Z pewnością przecierasz oczy ze zdumienia, kiedy to czytasz, bo przecież, jak wódka może mieć smak bekonu? Ten smak popularnego w Polsce trunku wysokoprocentowego powstał w Stanach Zjednoczonych.

Smak bekonowej wódki sprawia, że idealnie nadaje się ona jako podstawa do znanego drinka Krwawa Mary. Jeśli uda się wam zdobyć bekonową wódkę, koniecznie wypróbujcie jej zastosowanie w wyżej wymienionym drinku.

Czy mięsień piwny istnieje naprawdę?

To potoczne określenie już od dawna zakorzeniło się w języku polskim, jednak, żeby was nie zmylić, mięsień piwny, nie ma nic wspólnego z anatomią. Chodzi tutaj o pojawiające się dodatkowe kilogramy w okolicach brzucha, szczególnie u mężczyzn. Jednak tak jak wyżej wspominaliśmy, nie jest to główny efekt spożywania piwa czy napojów alkoholowych.

Chodzi głównie o przekąski, po które sięgamy podczas spożywania piwa i drinków. Podczas spożywania piwa często towarzyszą nam słone przekąski, chipsy, paluszki, pizza i wiele innych nie bardzo zdrowych dodatków. Pojawianie się „piwnego brzucha” to głównie męska dolegliwość, która wynika z naturalnych skłonności do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.

Każdemu z nas mogłoby się wydawać, że zna alkohol i napoje alkoholowe jak własną kieszeń. Jednak chociażby na podstawie powyższych przykładów mało znanych faktów dotyczących alkoholu, możemy śmiało stwierdzić, że o alkoholu można mówić godzinami.

Z pewnością, na całym świecie, jeszcze nie jedna ciekawostka na temat alkoholu nas zaskoczy.

A wy, znacie wszystkie fakty na temat alkoholu?

Napiszcie w komentarzach fakty, które pominęliśmy.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl