Piraci drogowi prowadzący pojazdy pod wpływem alkoholu stanowią coraz częstsze zjawisko. W walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami sprawdzają się wzmożone, dokładne kontrole policyjne. Ich podstawę stanowi sprawdzenie kierowcy pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć profesjonalnych urządzeń, jakimi są alkomaty policyjne.

Prezentowane przez nas produkty stosowane są nie tylko przez służby mundurowe, ale też duże firmy, w których niezbędna jest kontrola trzeźwości pracowników. Oferujemy akcesoria takich producentów jak Promiler czy też AlcoFind. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi, cenionymi na rynku markami mamy pewność, że dostarczamy naszym klientom produkty niezawodne, o doskonałych parametrach technicznych.

Przy każdym modelu zamieściliśmy szczegółowe informacje na temat specyfikacji technicznej, zaleceń producenta oraz zawartości zestawu.

Policyjne alkomaty dowodowe

Profesjonalny, dowodowy alkomat policyjny to bardzo dokładne i szybkie urządzenie, którego odczyt może być użyty w sprawie sądowej. Dowodowy alkomat elektrochemiczny używany przez jednostki mundurowe, by mógł służyć jako dowód w sądowej sprawie, musi posiadać ważne "Świadectwo Wzorcowania". Takie świadectwo jest wydawane przez Urząd Miar i Wag. Każdy profesjonalny alkomat dowodowy powinien być poddawany kalibracji minimum co 12 miesięcy, a "Świadectwo Wzorcowania" ważne jest przez 6 miesięcy. Jednak by otrzymać takie świadectwo, to przed przekazaniem do wzorcowania należy wykonać kalibrację alkomatu.

Wszystkie profesjonalne alkomaty mają funkcję przypominania o kalibracji.

 

Jaki powinien być policyjny alkomat?

Alkomat policyjny to pojęcie ogólne, właściwie to wygląda tak, że urządzenia używane przez policję nazywamy alkomatami policyjnymi. Jednak by alkomat mógł być używane przez policję czy inne służby powinien być przystosowany do dużych ilości badań w krótkim czasie. Dodatkowo alkotesty dowodowe muszą mieć sensor elektrochemiczny do wykrywania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu i aktualne "Świadectwo Wzorcowania".

 

Drugim rodzajem alkomatów policyjnych są alkomaty przesiewowe

Alkomat przesiewowy służy do szybkich pomiarów, bezustnikowych. Pomiar bez ustnika alkomatem przesiewowym ma za zadanie wyeliminować w krótkim czasie z dużej grupy kierowców osoby zawierające alkohol w wydychanym powietrzu. Po wyeliminowaniu z dużej grupy osób kogoś, kto ma zawartość alkoholu, należy użyć alkomatu dowodowego w celu dokładnego badania i ewentualnego spisania protokołu badania trzeźwości.

Polecamy przesiewowy, alkomat policyjny iBlow za 1 549,00 zł — dostawa gratis!

Alkomat policyjny iBlow

Fot. Alkomat policyjny iBlow

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

Waluty
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl