Piraci drogowi prowadzący pojazdy pod wpływem alkoholu stanowią coraz częstsze zjawisko. W walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami sprawdzają się wzmożone, dokładne kontrole policyjne. Ich podstawę stanowi sprawdzenie kierowcy pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć profesjonalnych urządzeń, jakimi są alkomaty policyjne.

Prezentowane przez nas produkty stosowane są nie tylko przez służby mundurowe, ale też duże firmy, w których niezbędna jest kontrola trzeźwości pracowników. Oferujemy akcesoria takich producentów jak Promiler czy też AlcoFind. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi, cenionymi na rynku markami mamy pewność, że dostarczamy naszym klientom produkty niezawodne, o doskonałych parametrach technicznych.

Przy każdym modelu zamieściliśmy szczegółowe informacje na temat specyfikacji technicznej, zaleceń producenta oraz zawartości zestawu.

Policyjne alkomaty dowodowe

Profesjonalne, dowodowe alkomaty policyjne to bardzo dokładne i szybkie urządzenia, których odczyt może być użyty w sprawie sądowej. Elektrochemiczny, dowodowy, profesjonalny alkomat policyjny używany przez jednostki mundurowe, by mógł służyć jako dowód w sprawach sądowych, musi posiadać ważne „Świadectwo Wzorcowania”.

Takie świadectwo jest wydawane przez Urząd Miar i Wag. Każdy profesjonalny alkomat dowodowy powinien być poddawany kalibracji minimum co 6 miesięcy, ponieważ „Świadectwo Wzorcowania” ważne jest przez 6 miesięcy.

Jednak by otrzymać takie świadectwo, to przed przekazaniem do wzorcowania należy wykonać kalibrację alkomatu. Atestowane alkomaty profesjonalne gwarantują, że sprzęt spełnia rygorystyczne normy wymagane przez odpowiednie instytucje.

Wszystkie profesjonalne alkomaty dowodowe mają funkcję przypominania o kalibracji.

 Do pomiaru trzeźwości alkomatu z atestem używa policja oraz inne wyspecjalizowane organizacje

Fot. Do pomiaru trzeźwości alkomatu z atestem używa policja oraz inne wyspecjalizowane organizacje.

Jaki powinien być policyjny alkomat?

Alkomat policyjny to pojęcie ogólne używane potocznie, właściwie to wygląda tak, że urządzenia używane przez policję nazywamy alkomatami policyjnymi. Jednak by alkomat mógł być używany przez policję czy w innych służbach mundurowych powinien być przystosowany do dużych ilości badań w krótkim czasie.

Dodatkowo alkotesty dowodowe muszą mieć sensor elektrochemiczny do wykrywania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu i aktualne „Świadectwo Wzorcowania”.

 

Drugim rodzajem alkomatów policyjnych są alkomaty przesiewowe.

Alkomat przesiewowy służy do szybkich pomiarów, bezustnikowych. Pomiar bez ustnika alkomatem przesiewowym ma za zadanie wyeliminować w krótkim czasie z dużej grupy kierowców osoby zawierające alkohol w wydychanym powietrzu.

Po wyeliminowaniu z dużej grupy osób kogoś, kto ma zawartość alkoholu, należy użyć policyjnego alkomatu dowodowego w celu dokładnego badania i ewentualnego spisania protokołu badania trzeźwości.

Polecamy przesiewowy, alkomat policyjny iBlow za 1 599,00 zł — dostawa gratis! Często przez użytkowników ze względu na sposób wykonywania pomiaru ten rodzaj alkomatu nazywany jest jako alkomat bezustnikowy.

Starsze modele alkomatów przesiewowych używanych przez policję i służby porządkowe nie posiadały wyświetlacza do odczytu zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu tylko diody LED, które zapalały się w 3 kolorach w zależności od stanu trzeźwości badanej osoby.

Alkomat policyjny iBlow

Fot. Alkomat policyjny iBlow

Alkomaty policyjne do badania głównie kierowców oraz pracowników budowlanych.

Na polskim rynku najpopularniejszym alkomatem przesiewowym lub inaczej nazywanym alkomatem bezustnikowym był model Alcoblow, jednak z czasem ustąpił popularności nowemu, lepszemu alkomatowi bezustnikowemu z wyświetlaczem LCD — PROMILER iBlow.

Alkomat iBlow poza tym, że jest używany przez policję oraz firmy transportowe i budowlane, korzystają z niego bardzo chętnie firmy ochroniarskie podczas organizacji imprez masowych.

„Świeczka” - bo tak jest czasami nazywany ten model, to świetne rozwiązanie ze względu na szybkość wykonywanych bezkontaktowo pomiarów.

ciągu godziny iBlow dzięki wbudowanej funkcji szybki pomiar pozwala przebadać 750 osób! 

Profesjonalne alkomaty są wysoce cenione wśród osób wymagających wysokiej jakości.

W naszym sklepie internetowym możesz zakupić ten alkomat, a gwarancja bezpieczeństwa dostawy jest zapewniona przez nas do każdej przesyłki. Każda paczka jest ubezpieczona do wysyłki na kwotę 5000,00zł.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

Waluty
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl