Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Jakie są dopuszczalne promile w USA? 0
Jakie są dopuszczalne promile w USA?

Jakie są dopuszczalne promile w USA? Kary za nietrzeźwość za kierownicą. Ile można mieć promili? Jakie są zawartości alkoholu we krwi?

Przekroczenie limitu zawartości alkoholu we krwi.

W USA nie wolno prowadzić ani sprawować fizycznej kontroli nad pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem alkoholu. Jednakże, jeśli masz ponad 21 lat i planujesz pić, ważne jest, aby znać prawny limit BAC. Zawartość alkoholu we krwi (BAC) osoby jest miarą tego, ile alkoholu jest obecne w jej organizmie w danym czasie. To powiedziawszy, jest to również wskaźnik tego, jak bardzo ktoś jest pijany. Jeśli kierowca ma BAC powyżej dopuszczalnego limitu, nie może prowadzić pojazdu i może zostać aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu. W każdym stanie istnieją różne prawa i przepisy dotyczące procentowej zawartości alkoholu we krwi podczas prowadzenia pojazdu mechanicznego lub łodzi. Poniższa tabela zawiera szczegóły dotyczące limitów BAC w zależności od każdego stanu.

Jak długo utrzymuje się alkohol we krwi - tabela

Alkomat policyjny iBlow

Fot. Alkomat policyjny iBlow

Jaki jest prawny limit BAC na prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu w Ameryce?

Legalny limit BAC na prowadzenie samochodu w USA jest ustalany przez każdy stan. Limit BAC w większości stanów wynosi 0,08%. Kilka stanów ma niższe limity BAC i kilka ma wyższe limity BAC. Prowadzenie pojazdu mechanicznego przy stężeniu alkoholu we krwi 0,08% lub wyższym jest nielegalne.

Jak mierzy się BAC?

BAC jest mierzony poprzez pobranie próbki oddechu lub krwi. Próbka oddechu danej osoby jest używana do określenia jej BAC poprzez użycie alkomatu. Próbka krwi pobrana z żyły jest używana do pomiaru BAC. Obie techniki dają takie same wyniki. Jednak badanie krwi jest najdokładniejszym sposobem pomiaru BAC. Jest to również najlepszy sposób na udowodnienie zawartości alkoholu BAC w sądzie.

 

Promile - jaka jest dopuszczalna ilość alkoholu w wydychanym powietrzu

Fot. Promile - jaka jest dopuszczalna ilość alkoholu wydychanym powietrzu.

Które stany mają prawo zerowej tolerancji?

Prawo zerowej tolerancji oznacza, że osoba może otrzymać karę za prowadzenie pojazdu z jakąkolwiek ilością alkoholu w organizmie. Oznacza to, że jeśli kierowca ma jakiekolwiek ślady alkoholu w swoim organizmie, może zostać oskarżony o przestępstwo. Prowadzącemu może grozić kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz zatrzymanie prawa jazdy. Wiele stanów ma prawo zerowej tolerancji dla młodych i początkujących kierowców. W większości stanów pierwszorazowi przestępcy muszą ukończyć specjalny program oraz, płacić grzywny i mieć zawieszone prawo jazdy.

Czy orientujesz się 1 promil ile to alkoholu? 

Które stany mają niskie limity BAC na kierowanie samochodem?

Stany, które mają niskie limity BAC na prowadzenie pojazdu to Kolorado, Missouri, New Hampshire i Virginia. Limit BAC w tych stanach wynosi 0,05%. Limit prawny w Kolorado wynosi 0,05%. Oznacza to, że nawet jeśli dana osoba wypije tylko jednego drinka, przekroczy limit prawny i może otrzymać karę.

Które stany mają wysokie limity BAC na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu?

Stany, które mają wysokie limity BAC na prowadzenie pojazdów to Kalifornia, Luizjana, Georgia i Nowy Jork. Limit BAC w tych stanach wynosi 0,08%.

Jakie są kary za picie i kierowanie pojazdem mechanicznym?

Kary za picie i prowadzenie pojazdu zależą od kilku czynników. Obejmują one rodzaj testu BAC, rodzaj prawa jazdy, liczbę i rodzaj wcześniejszych naruszeń oraz liczbę i rodzaj wcześniejszych skazań.

Kary za DUI (kara za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu) zależą od wielu czynników, w tym od zawartości alkoholu we krwi kierowcy (BAC), od tego, czy dziecko było obecne w pojeździe w chwili aresztowania, oraz od tego, czy posiadacz Commercial Driver's Licenses (CDL) prowadził pojazd komercyjny w chwili aresztowania.

 

Kara za prowadzenie po alkoholu

Fot. Kara za prowadzenie po spożyciu alkoholu.

Podsumowanie - dopuszczalna ilość alkoholu w organizmie kierowcy

Prawo jest jasne, jeśli chodzi o picie i prowadzenie samochodu: nie rób tego w USA obowiązuje zakaz prowadzenia w stanie nietrzeźwości! Nawe jeśli dopuszczalna zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nie została przekroczona to pamiętaj, że alkohol upośledza osąd, koordynację i czas reakcji. Każdy stan ma inny dopuszczalne stężenie alkoholu, pamiętaj o tym i nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu jakiejkolwiek ilości alkoholu! Dlatego nigdy nie wsiadaj za kółko po spożyciu alkoholu! Podczas picia najlepszym wyborem jest znalezienie innego transportu do domu. W niektórych stanach limit BAC wynosi 0,05%, co oznacza, że nawet jeden drink może spowodować upośledzenie. Zawsze pamiętaj, aby pić odpowiedzialnie i planuj z wyprzedzeniem, abyś mógł bezpiecznie wrócić do domu. Bez alkomatu nigdy nie będziesz wiedział, czy dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy mieści się w granicach prawa.

Prawny limit BAC dla prowadzenia samochodu w USA jest ustalany przez każdy stan. W większości stanów limit BAC wynosi 0,08%. Kilka stanów ma niższe limity BAC, a kilka ma wyższe limity BAC. Prowadzenie pojazdu mechanicznego przy stężeniu alkoholu we krwi 0,08% lub wyższym jest nielegalne. Stężenie alkoholu we krwi zmienia się z każdą minutą. W tej sytuacji osoba prowadząca pojazd mechaniczny, której stężenie alkoholu w organizmie przekroczy dane wartości i dopuszczalna ilość alkoholu w wydychanym powietrzu okaże się wyższa zostanie pociągnięta do konsekwencji karnych.

Jeśli chcesz możesz również zapoznać się z dopuszczalnymi limitami w Polsce. Opisaliśmy to dokładnie w artykule: https://alkopatrol.pl/dopuszczalne-promile-kierowcy-polska

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl