Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Ile kosztuje alkomat osobisty? 0
Ile kosztuje alkomat osobisty?

Ile kosztuje alkomat osobisty?

 

Przyjrzyjmy się więc ile kosztuje alkomat osobisty, który zmierzy prawidłowo zawartość alkoholu?

Alkomaty osobiste dają ludziom łatwy sposób na sprawdzenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu () na żądanie. Są one małe, przenośne i przez cały czas mogą być noszone w kieszeni lub torebce. Dzięki temu urządzeniu można dokonywać pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu po spożyciu alkoholu, zanim wsiądziemy za kierownicę pojazdu mechanicznego lub na rower.

Ile kosztuje alkomat osobisty

Fot. Alkotest osobisty PROMILER AL-7000 

Te pomocne urządzenia stają się z każdym dniem bardziej dostępne dla indywidualnego użytkownika, a ich cena z roku na rok jest niższa. Osobisty tester trzeźwości może wydawać się drogim zakupem, ale zazwyczaj szybko się zwraca, jeśli jesteś kierowcą pojazdów mechanicznych i prowadzisz towarzyski tryb życia spożywając przy tym alkohol.

Alkomat elektrochemiczny PROMILER iSober 30 - cena 499 zł

Fot. PROMILER iSober 30 - cena 499 zł

1 Promil ile to alkoholu? 

Jakie są ceny alkomatów osobistych?

Jeśli chodzi o najtańsze alkomaty do użytku osobistego, cena może wahać się od 100 zł po te droższe w cenie do 800 zł. Oczywiście są jeszcze droższe alkomaty, ale my bierzemy pod lupę te typowo osobiste, a nie urządzenia policyjne, alkomaty bezustnikowe czy dowodowe.

Zakres cenowy jest bardzo szeroki, a różnica w cenie może być w dużej mierze przypisana do różnych technologii stosowanych w każdym urządzeniu, takich jak czujniki podczerwieni (alkomat spektrofotometryczny), sensory półprzewodnikowe czy elektrochemiczne. O cenie alkomatu decyduje również marka, materiały oraz funkcjonalność urządzenia. Istnieje wiele różnych marek do wyboru i każda z nich ma inny punkt cenowy.

Najdroższe są urządzenia policyjne, w których kalibrację alkomatu przeprowadza się częściej niż w osobistym alkomacie elektrochemicznym. Sensor elektrochemiczny dziś już jest standardem w alkomatach osobistych, a to ważne, bo tylko wówczas stężenie alkoholu badane za pomocą alkomatu elektrochemicznego jest bardzo dokładne. W przeciwieństwie do alkomatów półprzewodnikowych, które są o połowę tańsze, ale również mało dokładne.

Tak więc możemy przyjąć, że osobiste alkomaty półprzewodnikowe wahają się w cenach od 100 zł do 250 zł a testery trzeźwości wyposażone w czujniki elektrochemiczne do użytku osobistego możemy kupić od 250 zł do 800 zł.

Najlepsze ceny alkomatów osobistych tylko na Alkopatrol.pl

Fot. Najlepsze ceny alkomatów osobistych tylko na Alkopatrol.pl

 

Czym są osobiste alkomaty półprzewodnikowe?

Osobisty alkomat to małe urządzenie, które służy do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu (BAC lub ). Urządzenie to może być noszone w kieszeni lub torebce przez cały czas i jest bardzo łatwe i dyskretne w użyciu.

Istnieje wiele różnych typów alkomatów, ale wszystkie działają na tej samej zasadzie - mierzą ilość alkoholu w wydychanym powietrzu użytkownika i wyświetlają tę liczbę w promilach (). Dokładność jest ważna i dlatego najlepiej jest znaleźć alkomat, który został zatwierdzony przez laboratorium, takie jak Departament Transportu USA lub inny certyfikat świadczący o tym, że nie mamy do czynienia z zabawką, ale z urządzeniem, które ma precyzyjny pomiar.

Ile kosztuje dobry alkomat elektrochemiczny?

Dobry alkomat elektrochemiczny można kupić już za około 300,00 zł i trzeba pamiętać, że będzie zawsze lepszym wyborem niż nawet bardzo dobry alkomat półprzewodnikowy. Dlatego przy zakupie alkomatu zwróć uwagę na rodzaj czujnika w alkomacie. Pamiętaj również, by zawsze prawidłowo używać alkomatu, ponieważ tylko wtedy będzie Ci on długo służył i wskazywał prawidłowe wyniki.

Pamiętaj też o tym, że kalibracja alkomatu jest niezbędna przed jego pierwszym użyciem dlatego, jeśli zwracasz uwagę na to ile płacisz za alkotest to również zapytaj sprzedawcę, czy bezpośrednio przed sprzedażą odbędzie się kalibracja alkomatu i czy na tę okoliczność otrzymasz Certyfikat Kalibracji Alkomatu.

Jak widzisz przy zakupie alkomatu nie tylko cena odgrywa ważną rolę, co z tego, że kupisz alkotest w supermarkecie za 50 zł taniej, jak zaraz po zakupie będziesz się musiał udać do serwisu alkomatów i zapłacić za jego kalibrację, bo supermarket nie skalibrował go przed sprzedażą ze względu na brak odpowiedniego doświadczenia i sprzętu serwisowego do kalibracji alkomatów. Przed pierwszym użyciem alkomatu należy go skalibrować, kalibracja alkomatu to podstawa do jego prawidłowych odczytów.

Alkomat osobisty półprzewodnikowy DA-5700 SOLID

Fot. Alkomat osobisty półprzewodnikowy DA-5700 SOLID

Ranking alkomatów

W czym może mi pomóc alkomat, który mierzy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu?

Osobisty alkomat, elektroniczny, wielorazowego użytku jest zaprojektowany tak, aby dać użytkownikom dokładny pomiar poziomu alkoholu w ich oddechu. Niektóre modele dostarczają również informacji o procentach BAC, które są bardzo pomocne dla ludzi, którzy muszą zrozumieć wpływ alkoholu na ich organizm na różnych poziomach.

Urządzenia te mogą pomóc w zapobieganiu prowadzeniu pojazdów po spożyciu alkoholu i ratowaniu życia. Jeśli również korzystasz z urządzenia to ono może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu psychicznego przed prowadzeniem pojazdu następnego dnia po spożyciu alkoholu. Oprócz badania promili niektóre modele mogą również monitorować temperaturę otoczenia, co może być przydatne w niektórych sytuacjach, jednak nie jest to niezbędna funkcja w alkomacie.

Chociaż nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, jeśli chodzi o poziomy BAC i prowadzenie pojazdu, większość ludzi może wykorzystać te informacje, aby określić, kiedy nie powinni wsiadać za kierownicę. Więcej informacji znajdziesz w artykule: https://alkopatrol.pl/przekroczenie-limitu-zawartosci-alkoholu-we-krwi

 

Wypadek drogowy - jazda po alkoholu

Fot. Wypadek drogowy - jazda po alkoholu

 

Alkomaty elektrochemiczne - gdzie znaleźć najlepsze oferty?

Alkomaty osobiste występują w różnych modelach, co oznacza, że istnieje wiele różnych miejsc, w których można je kupić. Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, w których można kupić alkomaty:

  • Gabinet lekarski - Jeśli miałeś problem medyczny, który spowodował, że obawiasz się prowadzić samochód, Twój lekarz może zaoferować Ci dobry alkomat.

  • Sklepy z zaopatrzeniem medycznym - Sklepy z zaopatrzeniem medycznym mają zazwyczaj niewielki wybór w porównaniu do specjalistycznych sklepów z tej branży, być może uda Ci się znaleźć dobry model, jednak pamiętaj o kalibracji alkomatu przed jego zakupem.

  • Sprzedawcy internetowi - Alkopatrol.plNeomaniak.pl, http://sklep-promiler.com/ oraz inne sklepy internetowe często mają szeroki wybór alkomatów do wyboru w różnych pułapach cenowych. Rodzaje alkomatów jakie oferuje ALKOPATROL to półprzewodnikowe i elektrochemiczne.

UWAGA!

Sklep Alkopatrol.pl dostarcza alkomaty do urzędów, sądów i instytucji państwowych oraz dla funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, straży miejskiej i pogotowia ratunkowego. Sklep posiada własny serwis, w którym kalibruje alkomaty przed sprzedażą, jest również możliwość kalibracji alkomatu niezakupionego w naszym sklepie. Na życzenie klienta większość alkomatów może otrzymać odpłatnie świadectwo wzorcowania.

Certyfikat Kalibracji wydajemy do każdego alkomatu bezpłatnie, bez względu na rodzaj sensora potwierdzając tym ich dokładność!

Sprawdź informacje: Jak przesłać do naszego serwisu alkomat do kalibracji?

Doskonały alkotest osobisty, elektrochemiczny, PROMILER AL-9000 LITE

Fot. Doskonały alkotest osobisty, elektrochemiczny, PROMILER AL-9000 LITE

 

Jak działa alkomat z sensorem elektrochemicznym?

Alkomat elektrochemiczny to urządzenie, które wykrywa alkohol w powietrzu za pomocą reakcji chemicznej, która obejmuje elektrycznie aktywną cząsteczkę we krwi (zwaną aldehydem octowym) oraz elektrycznie nieaktywną cząsteczkę w urządzeniu (zwaną mediatorem redoks).

Kiedy te dwie cząsteczki reagują, wytwarzają kolejną cząsteczkę, która jest albo aktywowana (jeśli krew zawiera alkohol) albo dezaktywowana (jeśli krew nie zawiera alkoholu). Obecność lub brak tej ostatniej cząsteczki można wykryć za pomocą elektrod i w ten sposób określić, czy wydychane powietrze osoby badanej zawiera alkohol.

Kalibracja alkomatu elektrochemicznego powinna odbywać się co 12 miesięcy lub co określoną przez producenta ilość pomiarów. Większe i jakościowo lepsze sensory elektrochemiczne powodują, że alkomat może wykonać więcej pomiarów bez kalibracji, dlatego ten rodzaj alkomatu to najlepszy wybór urządzenia do użytku osobistego oraz firmowego. Teraz już wiesz jaki alkomat kupić by dokładność pomiaru była na wysokim poziomie. Pamiętaj też, że cena alkomatu często niesie za sobą dokładność pomiarów.

Sensor elektrochemiczny

Fot. Czujnik elektrochemiczny

 

Czym się różnią alkomaty policyjne od alkomatów osobistych?

To bardzo rozległy temat na oddzielny artykuł, który przedstawimy Wam wkrótce. Poruszymy w nim nie tylko różnice w budowie urządzeń, ale również postaramy się odpowiedzieć na pytanie: „Czy warto kupić alkomat policyjny do warunków domowych?”. Mamy od Was wiele pytań w tej sprawie, więc zgodnie z tym, że słuchamy naszych klientów, artykuł na ten temat będzie redagowany i opublikowany na naszym blogu.

Alkomat policyjny PROMILER iBlow

Fot. Alkomat policyjny PROMILER iBlow

 

Podsumowanie rozważań ceny zakupu alkomatu osobistego.

Alkomat to świetne narzędzie dla każdego, kto musi prowadzić samochód, ma bliską osobę, która prowadzi lub lubi pić. Może on pomóc Ci uniknąć DUI i podejmować odpowiedzialne decyzje, jak również mieć oko na swoje zdrowie podczas jazdy. Przy wyborze alkomatu należy pamiętać, aby znaleźć taki, który jest niezawodny i dokładny.

Istnieje wiele różnych typów alkomatów, ale wszystkie działają na tej samej zasadzie - mierzą ilość alkoholu w oddechu użytkownika i wyświetlają tę liczbę w procentach BAC. Dokładność jest ważna i dlatego najlepiej jest znaleźć alkomat, który został zatwierdzony przez laboratorium, takie jak Departament Transportu.

Kilka lat temu do użytku domowego sprzedawcy polecali alkomaty z sensorem półprzewodnikowym, ponieważ były kilkaset złotych tańsze niż alkomaty elektrochemiczne.

Jednak dziś sytuacja uległa diametralnej zmianie i różnica w cenie między alkomatem półprzewodnikowym a alkomatem elektrochemicznym wynosi czasami tylko kilkadziesiąt złotych.

Jeśli kupujesz alkomat by na podstawie jego odczytu, podejmować decyzję czy możesz prowadzić pojazd mechaniczny, wówczas kup alkomat elektrochemiczny niekoniecznie profesjonalny wysokiej klasy, jednak taki by były powtarzalne wyniki i odczytany poziom alkoholu był dokładny.

Pamiętaj, że przed pomiarem warto przepłukać usta czystą wodą. Nie zwracaj uwagi na zakres pomiaru, bo to mało istotna rzecz, jakie ma znaczenie czy sprzęt będzie mierzył do 4 promili czy do 5? Żadne!

Ciebie powinna interesować dokładność odczytu i precyzja pomiaru. By uniknąć dodatkowych kosztów kalibracji, wybieraj sklepy z własnym serwisem, które skalibrują Twój alkomat za darmo przed sprzedażą.

 

Polecane alkomaty i ich średnie ceny w sklepach internetowych:

 1. Alkomat PROMILER AL-8000 SILVER - cena 550 zł

Alkomat PROMILER AL-8000 SILVER

Fot. Alkomat PROMILER AL-8000 SILVER + bezpłatna kalibracja alkomatu przez 24 m-ce

 

2. Alkomat elektrochemiczny AlcoFind PRO X-5 PLUS 

Fot. Alkomat elektrochemiczny Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS

Fot. AlcoFind PRO X-5 PLUS + bezpłatna kalibracja alkomatu przez 12 m-cy

 

 3. Alkomat elektrochemiczny PROMILER iSober 30 - cena 499 zł

Alkomat elektrochemiczny PROMILER iSober 30

Fot. PROMILER iSober 30 + bezpłatna kalibracja alkomatu przez 12 m-cy

 

Zobacz też artykuł: Gdzie kupić alkomat?

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl