Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Alkomat bez kalibracji. 0
Alkomat bez kalibracji.

Alkomat bez kalibracji - czy to możliwe?

Zapewne wielu z Was spotkało się kiedyś z hasłem „ alkomat bez kalibracji ”, czy to w znanej sieci sklepów z elektroniką, czy sklepie internetowym z alkomatami. Produkty te zachwalane są przez sprzedawców, którzy zapewniają o ich nieomylności, dokładności i szybkości pomiarów występujących niezależnie od stanu zużycia alkomatu.

Pojawia się pytanie – czy to naprawdę możliwe?

Czy istnieje alkomat bez kalibracji?

Odpowiedź jest prosta – TAK !

Istnieje alkomat bez kalibracji!

Już ochłonęliście po przeczytaniu pierwszego akapitu? Poczuliście się oszukani przez Waszych aktualnych serwisantów, że kazali Wam kalibrować je, co pół roku płacąc za to duże pieniądze? Prawda jest taka, że profesjonalny alkomat, wymaga przeprowadzania regularnych przeglądów technicznych, abyście mieli pewność, że prezentowane przez niego wyniki są w 100% poprawne. Każdorazowa propozycja sprzedawcy oferującego Wam alkomat niewymagający kalibracji jest niczym oferta kupna perpetuum mobile, w tym wypadku jego funkcję miałby pełnić sensor półprzewodnikowy lub elektrochemiczny, który podczas pracy miałby się sam kalibrować oraz kontrolować sprawność innych podzespołów, nie jest to możliwe. Najczęściej są to produkowane w Chinach urządzenia przypominające prawdziwe alkomaty, których czujniki nie nadają się do kalibracji, przez co raz wydane pieniądze na taki alkomat ( z reguły jest to od 10zł do 80 zł ) nie dają możliwości dalszego użytkowania go z momentem zepsucia lub rozkalibrowania sensora. Krótko mówiąc, ten wyrób alkomatopodobny, to najzwyklejsza zabawka, która po krótkim czasie nadaje się do wyrzucenia na śmieci.

Kalibracja alkomatu Alcofind PRO X-5 PLUS

fot. kalibracja alkomatu Alcofind PRO X-5 PLUS - symulator wydechu służący do kalibrowania alkomatów

Warte uwagi jest to, że nawet policja kalibruje swoje urządzenia pomiarowe i alkomaty. Jednak nasi stróże prawa robią to częściej ze względu na zdecydowanie większą liczbę dokonywanych badań próbek wydychanego powietrza. Należy jednak pamiętać, żeby kalibrować swój tester w regularnych odstępach czasu, gdyż rozkalibrowany alkomat może spowodować wiele kłopotów nie tylko związanych z jego użytkowaniem, ale także może doprowadzić do utraty prawa jazdy ( w przypadku gdy wskaże 0,00, a w rzeczywistości będziemy mieć ponad 0,20 promila).

Kupując chiński alkomat mamy wręcz gwarancję, że po jego rozkalibrowaniu zmuszeni będziemy do zakupu kolejnego. Ci, którzy na początku swojej przygody z alkomatami zainwestują kilkadziesiąt złotych więcej i kupią porządne, markowe urządzenie będą mogli je długo użytkować, dokonując okresowych przeglądów technicznych i kalibracji. Dodam, tylko żeby omijać szerokim łukiem “profesjonalne” alkomaty na baterie 9 voltowe! Są to bardzo stare konstrukcje urządzeń i, mimo że posiadają możliwość kalibracji, to żywotność sensora jest w nich bardzo krótka. Ceny takich alkomatów zaczynają się od 150zł, a kończą nawet na 500zł ! W ich przypadku cena nie odzwierciedla jakości. Zachęcam Was do dokładnego przemyślenia tematu przed dokonaniem zakupu, gdyż w przypadku podjęcia niewłaściwej decyzji będziecie mogli być źli wyłącznie sami na siebie. Pamiętajcie również, by czytając wszelkiego rodzaju recenzje i pseudo-rankigi alkomatów zwrócić uwagę na to, że sprzedawcy często umieszczają w rankingach na najwyższej pozycji alkomat nie ten najlepszy, a ten, na którym mają największy zysk. Nie spotkałem osobiście w internecie żadnych oficjalnych rankingów alkomatów przeprowadzonych przez niezależny instytut badań. Proszę o tym pamiętać, gdy będziecie wybierali alkomat. Nie wierzcie we wszystko, co jest napisane w internecie !

Zapamiętaj!

Kalibracja alkomatu to podstawa i gwarancja prawidłowych odczytów wykonywanych badań.

Zobacz alkomaty elektrochemiczne w naszym sklepie i wybierz odpowiedni dla siebie.

Samodzielna kalibracja alkomatu - czy to możliwe ? Jak skalibrować alkomat?

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl