Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Jak uniknąć kaca? 0
Jak uniknąć kaca?

Jak uniknąć kaca?

Kac to nieprzyjemne uczucie, które pojawia się po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu. Zwykle dopada Cię następnego dnia, ale może też dopaść wcześniej. Co zrobić i jak uniknąć kaca?

Jeśli planujesz wyjście na drinka, wiedza o tym, jak uniknąć kaca będzie bezcenna. Kac nie jest czymś, na co musisz cierpieć za każdym razem, gdy wychodzisz na drinka. Jest to efekt wypicia zbyt dużej ilości alkoholu, z którym większość ludzi zmaga się w tym czy innym momencie swojego życia.

Niestety, efekty te są prawie nieuniknione, jeśli planujesz pić więcej niż dwa napoje alkoholowe na godzinę, dlatego nauka, w jaki sposób pozbyć się kaca tak szybko, jak to możliwe, po raz kolejny staje się niezbędna.

Niezależnie od tego, czy Twoje zwykłe spożycie alkoholu jest lekkie, czy ciężkie, dowiedz się tutaj więcej o tym, jak uniknąć kaca. I kontynuuj picie w sposób odpowiedzialny, aby Twoja noc i poranek pozostały szczęśliwe i bezpieczne!

Soki na kaca

Fot. Soki na kaca do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

 

Co zrobić, by po spożyciu alkoholu nie dopadł nas kac?

Kac nie jest czymś, na co musisz cierpieć za każdym razem, gdy wychodzisz na drinka. Jest to efekt wypicia zbyt dużej ilości alkoholu, z którym większość ludzi zmaga się w tym czy innym momencie swojego życia.

Niestety, efekty te są niemal nieuniknione, jeśli planujesz wypić więcej niż dwa napoje alkoholowe na godzinę, więc nauka, jak najszybciej pozbyć się kaca, po raz kolejny staje się niezbędna. Świetnym sposobem na uniknięcie kaca jest picie z umiarem.

Na przykład, jeśli jesteś kobietą i chcesz wypić trzy standardowe drinki w ciągu jednego wieczoru, oznacza to, że powinieneś rozłożyć je na okres 5 godzin. Jeśli jesteś mężczyzną, to ten sam standardowy drink powinien być rozłożony na 4 godziny. Dzieje się tak dlatego, że alkohol dociera do Twojego organizmu znacznie szybciej niż u kobiet.

 

Jakie są sposoby na kaca?

Fot. Jakie są sposoby na kaca?

Nie pij na pusty żołądek!

Jedzenie przed piciem może przejść długą drogę w kierunku zapobiegania kacowi. Spożywając jedzenie przed spożyciem alkoholu, pomagasz spowolnić wchłanianie alkoholu do krwiobiegu. To z kolei może pomóc w zapobieganiu kacowi.

Jedzenie przed wyjściem na drinka to świetny sposób, aby zapobiec kacowi! Wiele osób doświadczyło nieprzyjemnych skutków kaca, ale niewiele z nich podjęło środki zapobiegawcze, aby tego uniknąć. Jedząc przed piciem, możesz pomóc spowolnić wchłanianie alkoholu do krwiobiegu, a w konsekwencji możesz pomóc zapobiec kacowi.

Alkohol etylowy w 90% trafia do wątroby i przetwarzany jest na aldehyd octowy, charakteryzujący się 10-krotnie wyższą toksycznością.

Nie pij na pusty żołądek

Fot. Nie pij na pusty żołądek.

Jedz, jedz, a potem zjedz więcej ...

Jeśli planujesz pić, ważne jest, aby jeść przed piciem. Jeśli nie zjesz przed piciem, możesz bardzo szybko się odurzyć, czemu prawdopodobnie będą towarzyszyć nieprzyjemne efekty kaca następnego dnia.

Jedzenie przed wyjściem na drinka to świetny sposób, aby zapobiec kacowi! Wiele osób doświadczyło nieprzyjemnych skutków kaca, ale niewiele z nich podjęło środki zapobiegawcze niezbędne do jego uniknięcia. Jedząc przed piciem, możesz spowolnić wchłanianie alkoholu do krwiobiegu, a co za tym idzie, możesz zapobiec wystąpieniu kaca.

Jedzenie po spożyciu alkoholu dobre na kaca

Fot. Po spożyciu alkoholu jedzenie jest dobre na kaca.

 

Nie mieszaj drinków to częste przyczyny kaca!

Jeśli jesteś typem osoby, która zazwyczaj pije kilka różnych rodzajów alkoholu w ciągu jednej nocy, możesz mieć większe prawdopodobieństwo doświadczenia kaca niż osoba, która pije tylko jeden rodzaj alkoholu.

Dzieje się tak dlatego, że różne rodzaje alkoholu są metabolizowane w różnym tempie. Jeśli pijesz więcej niż jeden rodzaj alkoholu, może się okazać, że jeden z nich jest metabolizowany szybciej niż pozostałe. Picie kilku różnych rodzajów alkoholu jednej nocy może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia kaca!

Drinki

Fot. Napoje z lodem

 

Bądź dobrze nawodniony!

Kolejnym kluczowym aspektem tego, uniknięcia kaca, jest pozostawanie dobrze nawodnionym. Alkohol jest diuretykiem i może spowodować, że twoje ciało wydala więcej wody niż zwykle.

Pozostając dobrze nawodnionym, szczególnie przed pójściem spać, możesz pomóc zapobiec bólom głowy i innym nieprzyjemnym objawom związanym z kacem. Jeśli planujesz pić alkohol, koniecznie nawodnij się przed i po!

Alkohol jest diuretykiem i może powodować, że Twój organizm wydala więcej wody niż zwykle. Pozostając nawodnionym przed i po wypiciu alkoholu, możesz pomóc w zapobieganiu bólom głowy i innym nieprzyjemnym objawom związanym z kacem.

Często razem z kacem po suto zakrapianej imprezie towarzyszy ból głowy po alkoholu, są to objawy zatrucia alkoholowego.

Przypominamy o elektrolitach, które w przypadku kaca są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu!

 

Sposoby na kaca - wniosek.

Kac nie jest czymś, na co musisz cierpieć za każdym razem, gdy wychodzisz na drinka. Jest to efekt wypicia zbyt dużej ilości alkoholu, z którym większość ludzi zmaga się w tym czy innym momencie swojego życia. Czy są jakieś sprawdzone sposoby na kaca? Sposoby na kaca istnieją wystarczy się z nimi zapoznać i je zastosować!

Niestety, efekty te są niemal nieuniknione, jeśli planujesz wypić więcej niż dwa napoje alkoholowe na godzinę. Na szczęście możesz zapobiec kacowi, pijąc z umiarem i jedząc przed piciem.

Stosując się do tych wskazówek, możesz sprawić, że Twoje kolejne doświadczenie z piciem będzie bez kaca o wiele przyjemniejsze i mniej bolesne!

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl