Informacje

alkomaty alkopatrol

Poleca nas 100% klientów
Dostawa gratis w 24h
Różne formy płatności
Ubezpieczone przesyłki
Program Ochrony Kupujących
Szyfrowane dane i transakcje
Gwarantowany zwrot pieniędzy
90 dni na zwrot towaru

infolinia alkomaty

Kontakt telefoniczny w dni robocze 

od 9.00 do 20.00  

tel. kom. 888 189 029

Jeśli linia komórkowa jest zajęta

zawsze oddzwaniamy.

tel. (42) 215 66 81

Gwarancja najniższej ceny zakupu alkomatu

Jeżeli znajdziesz produkt w innym sklepie taniej, wówczas zadzwoń do nas i podaj swoją cenę, a my postaramy się ją zaakceptować. 

Negocjuj cenę !   

Kupuj tanio! 

Nie przepłacaj!

 

Odbiór osobisty

95-200 Pabianice, ul.Łaska 80A

10.00 - 17.00 w dni robocze

10.00 - 13.00 w soboty

alkomaty mapa google

Napisz do nas

serwis@alkopatrol.pl

Wysyłka

Zakupione produkty w dniu roboczym

do godz. 15.00 wysyłamy tego samego dnia.

Opłaty za przesyłki

Poczta - pobranie 0,00zł

Poczta - przelew 0,00zł

Kurier DPD -pobranie 0,00zł

Kurier DPD -przelew 0,00zł

Dogodne formy płatności

  Akceptujemy płatności payu

Nasze konto w mBank

alkomaty platnosci mbank

55 1140 2004 0000 3202 3077 4206

 

Testy alkomatów AL-8000 SILVER i ALP-1 ( alkomat policyjny )

Zobacz filmy z alkomatem elektrochemicznym AL-8000 SILVER i alkomatem policyjnym ALP-1

ALP-1 vs AL-8000 SILVER

Test AL-8000 SILVER
Porównanie alkomatu do użytku domowego z alkomatem policyjnym. Przed wyborem urządzenia warto zobaczyć ten test.

Jak odzyskać prawo jazdy utracone za jazdę pod wpływem alkoholu?

Jak odzyskać prawo jazdy utracone za jazdę pod wpływem alkoholu?

Utrata prawa jazdy niewątpliwie jest sprawą uciążliwą, jest to najsurowszy wymiar kary, dla kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. W szczególnie ciężkiej sytuacji są osoby, które pracują zawodowo za kierownicą. Polskie prawo przewiduje karę utraty prawa jazdy za uzbieranie kompletu punktów karnych, przekroczenie prędkości o 50 km/h oraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Utrata dokumentu prawa jazdy może być orzeczona na czas określony lub dożywotnio.

Zatrzymanie a utrata dokumentu prawa jazdy.

Zatrzymanie prawa jazdy następuje w sytuacji, kiedy funkcjonariusze zatrzymają dokument prawa jazdy, podczas kontroli drogowej, do czasu wyjaśnienia sprawy. Kiedy zostanie zatrzymany dokument prawa jazdy, policja powinna w przeciągu 7 dni od zatrzymania, przesłać dokument z załączonym wnioskiem o jego odebranie do sądu lub prokuratury. W tym czasie kierowca, którego prawo jazdy zostało zatrzymane, może wysłać odpowiedni wniosek do policji o zwrot zatrzymanego dokumentu. Jeżeli upłynie 7 dni, po ustaleniu właściwości sądu i sygnatur sprawy, można podobny wniosek skierować do sądu (wniosek o nieuwzględnienie wniosku policji w sprawie zatrzymania dokumentu). W tym przypadku ważnym czynnikiem będzie szybkość działania.

Utrata dokumentu prawa jazdy następuje w sytuacji, kiedy na mocy prawomocnego wyroku sądu, kierowcy zostaną odebrane uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowcy, którym odebrane zostały uprawnienia do prowadzenia pojazdów, mają prawo do wnioskowania o przywrócenie uprawnień. Jeżeli sąd pozytywnie rozpatrzy wniosek kierowcy, otrzyma on uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych wyposażonych w blokadę alkoholową. Wnioskować o to mogą kierowcy, których zakaz prowadzenia pojazdów przekroczył połowę wyznaczonego okresu. Gorzej mają osoby, które utraciły prawo jazdy dożywotnio. Takie osoby muszą poczekać 10 lat od rozpoczęcia kary, aby złożyć taki wniosek.

Prosty przykład pomiędzy zatrzymaniem a utratą dokumentu prawa jazdy. Policja zatrzymuje kierowcę prowadzącego samochód pod wpływem alkoholu, w trakcie kontroli zatrzymują dokument prawa jazdy. Sprawa jest w toku. Po rozprawie sądowej sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, czyli utratę prawa jazdy, na czas określony lub dożywotnio.

W jaki sposób starać się o odzyskanie uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W jaki sposób odzyskać prawo jazdy utracone za jazdę pod wpływem alkoholu? Osoby, którym zostało odebrane prawo jazdy za alkohol, powinny zapoznać się z prawem i możliwościami, z jakich mogą korzystać. Rozwiązaniem nie będzie jazda bez uprawnień. To może jedynie pogorszyć sytuację takich osób, w przypadku jakiejkolwiek kontroli lub – co gorsza – spowodowania kolizji czy wypadku. Dlatego kierowcy, którym zostało odebrane prawo jazdy, powinni zapoznać się z panującym prawem. Najprostszym sposobem na odzyskanie prawa jazdy jest odczekanie do końca orzeczonej kary. Chcąc odzyskać prawo jazdy po wyroku, kierowca powinien jak najszybciej złożyć odpowiedni wniosek do starosty. Jednak samo złożenie wniosku nie wystarczy. Do dopełnienia formalności należy również uzyskać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów. W razie braku przeciwwskazań kierowca nie powinien mieć większych problemów z odzyskaniem prawa jazdy. Jeżeli zakaz prowadzenia pojazdów przekroczył rok, kierowca jest zobowiązany ponownie zdać egzamin na prawo jazdy. W takim wypadku wniosek do starosty o odzyskanie dokumentu prawa jazdy należy dopełnić zaświadczeniem o pozytywnym wyniku teoretycznego oraz praktycznego egzaminu na prawo jazdy. Na tej podstawie kierowca odzyska utracone praw jazdy.

Jak odzyskać odebrane prawo jazdy po wyroku?

Większość kierowców, którzy utracili prawo jazdy za alkohol, nie chce czekać do zakończenia wyroku. Istnieje taka możliwość. Szybsze odzyskanie prawa jazdy po wyroku za alkohol jest możliwe dzięki wprowadzeniu blokady alkoholowej. Kierowcy, których wyrok przekroczył połowę okresu, mogą wnioskować o wcześniejsze odzyskanie uprawnień, do który sądu wydał wyrok. Po pozytywnym rozpatrzeniu takiego wniosku przez sąd wyrok jest zmieniany z zakazu prowadzenia pojazdów, na zakaz prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową. Osoby, które utraciły prawo jazdy dożywotnio, mogą starać się o wcześniejsze odzyskanie uprawnień po upływie 10 lat od początku trwania wyroku. O możliwości skrócenia okresu zakazu prowadzenia pojazdów przez zastosowanie blokady alkoholowej, mówi art. 182 § 1 Kodeksu karnego wykonawczego. Złożenie wniosku nie daje jednak gwarancji, że sąd pozytywnie go rozpatrzy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl