Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Jak oszukać alkomat domowy? 0
Jak oszukać alkomat domowy?

Jak oszukać alkomat domowy?

Domowy alkomat to urządzenie, które może być używane do sprawdzania zawartości alkoholu we krwi - powszechnie znanego jako BAC - w domu. Chociaż generalnie lepiej jest uzyskać test na zawartość alkoholu we krwi od lekarza lub laboratorium, alkomat domowy może być używany do prywatnego monitorowania spożycia alkoholu i pomóc w samokontroli. Jeśli masz alkomat elektrochemiczny wysokiej jakości to możesz jego wynik porównać z testem we krwi wykonanym w laboratorium.

Jak oszukać alkomat domowy?

Fot. Jak oszukać alkomat domowy?

Alkotest domowy działa poprzez wykorzystanie reakcji chemicznej, która zamienia alkohol w oddechu w aceton, który jest następnie mierzony przez urządzenie. Im więcej alkoholu masz w organizmie, tym wyższy będzie odczyt na urządzeniu. Jeśli próbujesz oszukać alkomat domowy, jest kilka rzeczy, których możesz spróbować. Po pierwsze, możesz spróbować wypić dużo wody przed testowaniem. To rozcieńczy alkohol w Twoim systemie i da Ci nieco niższy odczyt. Jednak wartość, o jaką test będzie niższy będzie na poziomie setnych promila, a w niektórych przypadkach nawet jakaś część tysięczna.

Można również spróbować wstrzymać oddech podczas badania lub dmuchać tak mocno, jak to możliwe. W ten sposób uzyskasz sztucznie wysoki wynik, który może Cię zmylić i sprawić, że pomyślisz, że jest on niższy niż w rzeczywistości. Chociaż te metody mogą czasami działać, nie działają przez cały czas i nie są to niezawodne sposoby na oszukanie alkomatu domowego. Najlepszym i najdokładniejszym sposobem na sprawdzenie BAC jest badanie lekarskie lub laboratoryjne.

Prawdopodobnie słyszałeś już wcześniej o ludziach oszukujących domowy alkomat, być może jako żart lub miejską legendę. Jednak czy naprawdę można oszukać alkomat domowy? Okazuje się, że prawdopodobnie można, biorąc pod uwagę odpowiednie okoliczności i pewne przygotowanie. Większość domowych alkomatów działa poprzez wykrywanie stężenia alkoholu we krwi za pomocą czujników mikrofluidycznych i oprogramowania ze sztuczną inteligencją.

Wymagają one od użytkowników dmuchania w określonych odstępach czasu i w określony sposób, aby zmierzyć ich BAC (Blood Alcohol Concentration). Jeśli dokładnie przestrzegasz instrukcji, większość domowych alkomatów nie jest w stanie wykryć, czy je oszukujesz. Sztuką jest przekonanie urządzenia, że w rzeczywistości nie pijesz nic alkoholowego przed wykonaniem badania alkomatem. Jeśli masz kilka minut i chcesz się dowiedzieć, jak oszukać alkomat do użytku domowego, czytaj dalej!

Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy - Polska

Jakie są różne rodzaje domowych alkomatów?

Istnieją dwa główne typy alkomatów domowych: sensory półprzewodnikowe i sensory elektrochemiczne. Urządzenia te wykrywają alkohol za pomocą różnych metod, z różną dokładnością i niezawodnością.

Najdokładniejszymi urządzeniami są sensory elektrochemiczne, które są wykorzystywane w organach ścigania. Czujniki półprzewodnikowe są mniej dokładne, ale tańsze w wykonaniu i bardziej kompaktowe. Sensory elektrochemiczne wymagają kalibracji alkomatu minimum raz w roku, która jest niezbędna do prawidłowego działania czujnika.

Dlatego też większość alkomatów dowodowych organów ścigania wymaga Świadectwa Kalibracji. Te tańsze sensory półprzewodnikowe wymagają kalibracji co 6 miesięcy, ale są tanie w wykonaniu i łatwiejsze do zminiaturyzowania, dlatego są stosowane w większości alkomatów osobistych.

Tani chiński półprzewodnik

Fot. Tani chiński półprzewodnik.

 

Jak oszukać alkomat do użytku domowego? To proste!

Spożywanie dużych ilości napojów bezalkoholowych przed testem nic nie zmieni w odczycie promili na alkomacie domowym. Dzieje się tak dlatego, że czujniki szukają pewnych substancji chemicznych w Twoim oddechu.

Jednak żucie gumy miętowej może powodować fałszywie pozytywne wyniki, również umycie zębów pastą miętową przed pomiarem alkomatem półprzewodnikowym bardzo mocno zawyży wynik. Do tego stopnia, że nawet jak nie spożywałeś alkoholu przez ostatnie 24 godziny to alkomat i tak pokaże wynik wskazujący na spożycie alkoholu.

Takie próby jednak na pewno nie pomogą oszukać sensora elektrochemicznego. Niektóre syropy na kaszel również zawierają cukier, co również może powodować fałszywe wyniki. Jeśli źródło fałszywych wyników zawiera alkohol, można oszukać czujnik, nie spożywając produktów, które powodują fałszywe wyniki. Niestety, ta metoda nie działa w każdym przypadku i łatwiej jest oszukać czujnik, aby myślał, że w ogóle nic nie piłeś.

 

Guma do żucia oszuka alkomat domowy z sensorem półprzewodnikowym.

Fot. Guma do żucia oszuka alkomat domowy z sensorem półprzewodnikowym.

Ranking alkomatów

Jak oszukać alkomat policyjny?

Alkomat policyjny to dość zaawansowane urządzenie, ale jak dokładnie działa alkomat policyjny spróbujemy opisać w kilku słowach. Jak oszukać alkomat policyjny możecie przeczytać w innym naszym artykule na naszym blogu o alkomatach.

Poruszamy tam szczegółowo ten temat i analizujemy większość znanych prób zamieszczonych na forach internetowych na temat jak oszukać alkomat policyjny. Czy uda nam się oszukać alkomat policyjny dowiecie się z tego artykułu.

Dla tych, którzy nie mają czasu, by poznać odpowiedź na to pytanie, odpowiadamy: nie ma możliwości i nie da się oszukać alkomatu policyjnego. Więc jeśli jesteś pod wpływem alkoholu nie ryzykuj jazdy samochodem jako kierowca, bo oszukanie alkomatu policyjnego jest niemożliwe!

Dla firm w naszym sklepie alkopatrol.pl polecamy alkomaty policyjne, które wykryją nawet najmniejszą dawkę po spożyciu alkoholu w wydychanym powietrzu.

Co to jest alkomat policyjny?

Alkomat policyjny to urządzenie służące do wykrywania obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Są one wykorzystywane przez funkcjonariuszy organów ścigania do sprawdzania zawartości alkoholu we krwi (BAC) u podejrzanych. Chociaż istnieje wiele marek i modeli alkomatów policyjnych, wszystkie one działają podobnie. Obecnie w Polsce najczęściej używana marka przez policję i inne służby mundurowe to alkomaty PROMILER.

Wykorzystują one reakcje chemiczne, które przekształcają alkohol w oddechu danej osoby w inną substancję chemiczną, która może być wykryta przez alkomat. Istnieją dwa główne rodzaje alkomatów policyjnych: na podczerwień i chemiczne. Alkomaty na podczerwień wykrywają obecność hemoglobiny w oddechu osoby, która jest obecna we krwi i alkoholu. Alkomaty chemiczne a właściwie elektrochemiczne wykorzystują reakcję enzymatyczną do wykrywania obecności acetonu, który jest produkowany, gdy alkohol jest rozkładany w organizmie.

Alkomat pilicyjny, bezustnikowy PROMILER iBlow

Fot. Alkomat policyjny, bezustnikowy PROMILER iBlow.

 

Jak wykonać pomiar by alkomat w wydychanym powietrzu nie wykrył alkoholu?

Oszukanie alkomatu domowego za pomocą prostego triku!

Najłatwiejszym sposobem na oszukanie alkomatu domowego jest wprowadzenie go w błąd, że w ogóle nie spożywałeś alkoholu. Można to zrobić wciągając powietrze, zamiast wdmuchiwać powietrze do alkomatu. Niestety, większość ludzi nie rozumie tych urządzeń na tyle dobrze, aby to zrobić.

Jeśli chcesz oszukać domowy alkomat, musisz zrozumieć, jak on działa, a następnie oszukać go tak, aby myślał, że w ogóle nic nie piłeś. Aby to zrobić, będziesz musiał wypróbować kilka sposobów.

 

Jak wykonać pomiar by alkomat w wydychanym powietrzu wykrył wysoką zawartość alkoholu?

Czujniki w alkomatach szukają alkoholu etylowego (etanolu) w Twoim oddechu. Etanol powstaje w wyniku fermentacji cukrów, które znajdują się w napojach alkoholowych. Etanol jest również obecny w śladowych ilościach w innych produktach codziennego użytku, takich jak płyn do płukania ust czy syrop na kaszel.

Możesz oszukać czujnik spożywając płyn do dezynfekcji jamy ustnej przed testem, a następnie odczekać chwilkę i wykonać pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Pamiętaj jednak, że wynik będzie mocno zawyżony, a alkomat użyty w ten sposób może ulec uszkodzeniu.

Płyn do płukania jamy ustnej zawyży wynik alkomatu

Fot. Płyn do dezynfekcji jamy ustnej zawyży poziom alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Znaleźliśmy sposób jak oszukać alkomat osobisty - zobacz na filmie jak to zrobić!

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl