Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Po jakim alkoholu nie ma kaca? 0
Po jakim alkoholu nie ma kaca?

Po jakim alkoholu nie ma kaca?

Sformułowanie „bez kaca” brzmi jak oksymoron. W końcu, jaki jest sens picia alkoholu, jeśli nie po to, by mieć kaca? Jednak okazuje się, że istnieją pewne rodzaje alkoholu, które są lepsze dla twojego organizmu niż inne. Po jakim alkoholu nie ma kaca, a jakie alkohole powodują najgorszego kaca?

I te mogą faktycznie zmniejszyć szanse na to, że dostaniesz kaca, jak również inne negatywne efekty. Jeśli kiedykolwiek przeszedłeś przez college, będziesz wiedział, że każdy student eksperymentuje z alkoholem w taki czy inny sposób.

Istnieje tak wiele różnych rodzajów i smaków trunków, co sprawia, że eksperymentowanie z alkoholem jest ekscytujące i zabawne. Jednakże, kiedy mówimy o piciu alkoholu, mamy na myśli spożywanie różnych napojów zawierających etanol (alkohol).

Mimo że istnieją pewne pozytywne efekty związane z piciem jednego lub dwóch drinków alkoholowych dziennie, przesadzanie z nimi może mieć poważne konsekwencje. Najczęstszy rodzaj negatywnych skutków spowodowanych piciem nadmiernych ilości alkoholu można zobaczyć na poniższej liście:

 

Ból głowy

Jeśli kiedykolwiek miałeś kaca, wiesz, jak źle można się czuć z bólem głowy. Złe samopoczucie to często pierwszy znak, że ilości wypitego alkoholu były za duże. I nie jest niespodzianką, że jest to jeden z najczęstszych skutków ubocznych nadmiernego spożycia alkoholu. Chociaż ból głowy jest niezwykle powszechnym objawem, który może być spowodowany wieloma rzeczami, naukowcy sugerują, że nadmierne spożycie alkoholu może być winne nawet w 80% tych przypadków.

Powodem tego jest fakt, że spożywanie alkoholu zwiększa przepływ krwi do mózgu, co powoduje rozszerzenie otaczających go naczyń krwionośnych. To powoduje, że naczynia krwionośne w mózgu rozszerzają się, co powoduje nagromadzenie płynu, który może prowadzić do bólu głowy po odstawieniu alkoholu.

Jeśli będziesz miał do czynienia z bólem głowy po wypiciu zbyt dużej ilości drinków, najlepszą rzeczą do zrobienia jest intensywne nawodnienie. Wypita woda może wpłynąć na leczenie kaca i pomóc złagodzić objawy bólu głowy i objawy kaca poprzez wypłukiwanie toksyn i nadmiaru etanolu z systemu.

Ból głowy - kac

Fot. Ból głowy - kac

 

Mdłości

Czy wiesz, że nawet osoby, które nie doświadczają regularnie bólu głowy, mogą często odczuwać nieprzyjemne dolegliwości w postaci mdłości po wypiciu alkoholu? Dzieje się tak dlatego, że uczucie nudności jest jednym z najbardziej powszechnych i znanych skutków nadmiernego spożycia alkoholu.

Nudności to uczucie, że trzeba zwymiotować, może być spowodowane przez wiele różnych rzeczy, a nadmierne spożycie alkoholu jest jednym z nich. Alkohol powoduje uwolnienie pewnych substancji chemicznych, które stymulują część twojego mózgu, która powoduje mdłości. Podobnie jak w przypadku bólu głowy, najlepszym sposobem na złagodzenie objawów nudności jest picie dużej ilości wody.

Chociaż nie ma konkretnego lekarstwa na mdłości wywołane alkoholem, picie wody może pomóc zmniejszyć objawy kaca. Nudności są jednym z pierwszych znaków, że wypiłeś za dużo, więc jeśli ich doświadczysz, powinieneś natychmiast przestać pić.

Kac

Fot. Kac

 

Napięte mięśnie i bóle ciała

Czy często czujesz się spięty i obolały po nocy spędzonej na intensywnym piciu? Choć może to być spowodowane samym alkoholem, bardziej prawdopodobne jest, że jesteś odwodniony. Alkohol jest diuretykiem, co oznacza, że uniemożliwia organizmowi wchłanianie wody. W rezultacie efektem ubocznym nadmiernego spożycia alkoholu jest odwodnienie.

Odwodnienie to sytuacja, w której w Twoim organizmie nie ma wystarczającej ilości wody, co może prowadzić do wielu negatywnych skutków ubocznych. Należą do nich napięte mięśnie i bóle ciała. Jeśli kiedykolwiek wypiłeś za dużo, prawdopodobnie obudziłeś się z obolałym ciałem i bólem głowy.

Jest to zwykle spowodowane odwodnieniem spowodowanym moczopędnym działaniem alkoholu. Aby złagodzić te negatywne skutki uboczne, upewnij się, że pijesz dużo wody zawsze, gdy pijesz alkohol. Picie wody może pomóc Ci uniknąć odwodnienia i negatywnych skutków ubocznych z nim związanych.

Efekt syndromu dnia następnego dnia.

Fot. Ból - kac

Suchość w ustach i nieświeży oddech

Nieświeży oddech jest jedną z tych rzeczy, które nie zawsze można kontrolować, bez względu na to, jak bardzo się starasz lub jak zdrowo się odżywiasz. Istnieją jednak pewne rzeczy, które mogą zwiększyć Twoje szanse na posiadanie nieświeżego oddechu, takie jak nadmierne picie.

Nieświeży oddech jest jednym z najczęstszych skutków ubocznych spożywania alkoholu. Nieświeży oddech jest spowodowany osłabieniem gruczołów ślinowych, które znajdują się w jamie ustnej. Ponieważ alkohol w Twoim systemie odwadnia Cię, odwadnia również ślinianki, co może prowadzić do nieświeżego oddechu.

Dlatego nadmierne picie może również powodować suchość w ustach, która jest kolejnym częstym skutkiem ubocznym. Nadmierne spożycie alkoholu może również powodować wrzody w ustach, co może prowadzić do infekcji bakteryjnej, która powoduje nieświeży oddech.

Najlepszym sposobem na uniknięcie nieświeżego oddechu i suchości w ustach podczas picia alkoholu jest picie dużej ilości wody. Woda może pomóc nawodnić twoje ślinianki i zmniejszyć ilość bakterii w ustach.

 

Niewyraźne widzenie

Podczas picia alkoholu możesz zauważyć, że Twoja wizja staje się niewyraźna. Jest to często określane jako "widzenie podwójne" lub "mylenie współpracowników z przyjaciółmi". Chociaż zazwyczaj jest to tylko tymczasowy problem, jest to częsty efekt uboczny nadmiernego spożycia alkoholu.

Niewyraźne widzenie może być spowodowane przez dwie rzeczy. Po pierwsze, alkohol może podrażnić i spuchnąć tkanka w tylnej części oczu, co może prowadzić do niewyraźnego widzenia. Drugą przyczyną nieostrego widzenia jest odwodnienie. Jak wspomniano powyżej, nadmierne spożycie alkoholu może prowadzić do odwodnienia, które może powodować niewyraźne widzenie.

Niewyraźne widzenie jest jedną z pierwszych oznak, że wypiłeś za dużo, więc powinieneś przestać pić i nawodnić się tak szybko, jak to możliwe.

 

Dezorientacja i słaba ocena sytuacji

Czy kiedykolwiek śmiałeś się z czegoś, co nie było śmieszne lub rozlałeś swojego drinka przy barze z powodu słabej koordynacji ręka-oko i koordynacji w ogóle? Jest to często znak, że wypiłeś za dużo.

Stałe i nadmierne spożycie alkoholu może prowadzić do dezorientacji, słabej koordynacji i złej oceny sytuacji. Są to powszechne skutki uboczne picia zbyt dużej ilości alkoholu. Chociaż są one zazwyczaj tymczasowe i ustępują po zaprzestaniu picia, należy pamiętać, że skutki alkoholu mogą trwać dłużej, gdy jesteś niedoświadczonym pijącym.

Aby zmniejszyć skutki picia zbyt dużej ilości alkoholu, zaleca się jedzenie przed piciem. Jedzenie przed piciem może pomóc zminimalizować negatywne skutki uboczne związane ze spożywaniem alkoholu.

 

Utrata przytomności i zaciemnienia

Co jest najgorsze, co może się stać, gdy wypijesz zbyt dużo alkoholu? Cóż, możesz stracić przytomność lub doświadczyć blackoutu. Zaćmienie jest wtedy, gdy nie pamiętasz, co się wydarzyło poprzedniej nocy z powodu braku pamięci.

Zaćmienia są powszechne przy nadmiernym spożyciu alkoholu. W rzeczywistości większość osób, które piją do tego stopnia, że nie pamiętają, doświadcza tego efektu ubocznego przynajmniej raz w życiu. Zaniki pamięci są spowodowane tym, że alkohol zakłóca zdolność do tworzenia nowych wspomnień. Może się to zdarzyć, gdy stężenie alkoholu we krwi (BAC) osiągnie 0,10%.

W tym momencie jesteś prawnie pijany i grozi Ci utrata przytomności. Jednym ze sposobów na uniknięcie doświadczenia blackoutu jest picie wody po spożyciu alkoholu. Picie wody może pomóc spowolnić proces wchodzenia alkoholu do krwiobiegu. Może to pomóc w zmniejszeniu ryzyka doświadczenia blackoutu.

 

Wnioski

Pamiętaj, że istnieje wiele różnych rodzajów alkoholu, więc uważaj, aby pić z umiarem. W końcu im więcej pijesz, tym bardziej prawdopodobne jest, że doświadczysz jednego lub więcej efektów ubocznych wymienionych powyżej.

Nie pozwól, aby ta lista skutków ubocznych odstraszyła Cię od picia. Alkohol spożywany z umiarem może być świetnym sposobem na relaks i odprężenie po długim dniu.

Im więcej kongenerów ma dany trunek, tym gorszy kac - tak wynika z badań. Które rodzaje alkoholu mają ich najwięcej? Do tej grupy należą brandy, bourbony, czerwone wina, ciemne rumy i whisky. Ponieważ ciemne alkohole najlepiej spożywać w niewielkich ilościach, należy docenić ich wyjątkowy smak i aromat.

Lampka wina wpływa pozytywnie na skórę. Jako środek zapobiegający kacowi, wybieraj raczej alkohole klarowne lub o jasnej barwie niż te kolorowe o większej mocy. Pamiętaj, że to właśnie te ciemne alkohole powodują gorszego kaca! Więc mała dawka czystego alkoholu nie powinna przysporzyć kaca kolejnego dnia po.

Myślę, że już jesteś świadomy tego, że to właśnie ciemne alkohole powodują najgorszego kaca i złe samopoczucie na drugi dzień. Jak uniknąć kaca? Nie spożywać w dużych ilościach ciemnych alkoholi! Kolor alkoholu ma wpływ na to, jak się będziemy czuli na drugi dzień po imprezie.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl