Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Ile mogę wypić? Sprawdzamy wirtualny alkomat online! 0
Ile mogę wypić?

Sprawdzamy wirtualny alkomat online! Ile mogę wypić?

Pytanie ile mogę wypić alkoholu i jechać zadaje sobie bardzo wielu kierowców. Jest to sporna kwestia, na którą nie ma dokładnej odpowiedzi. Czy na pytanie, jaką mam zawartość alkoholu w organizmie, a dokładniej ile mam promili odpowie nam wirtualny alkomat online?

Ile mogę wypićby wsiąść następnie za kółko, to zależy od najróżniejszych czynników organizmu. Większość z nas lubi imprezy, gdzie w towarzystwie znajomych wspólnie bawimy się, popijając przy tym drinki. Alkohol uderza do głowy w mniejszym lub większym stopniu.

Co w przypadku, jeśli następnego dnia musimy kierować samochodem?

Gromadzenie danych typu: wódka 6 kieliszków, moja waga 87 kg, wino 2 kieliszki, piwo 1 butelka nic nie da! Informacje zebrane są zbyt wąskie, by na ich podstawie określić stan Twojej trzeźwości. Nie ważne ile wypiłeś bez badania alkomatem lub badania krwi nie możesz mieć nigdy pewności co do ilości promili w wydychanym powietrzu.

Alkomat policyjny iBlow

Fot. Ile mogę wypić? Sprawdź swoje promile alkomatem policyjnym iBlow. Wyniki będą rzetelne!

Ile mogę wypić — sprawdź, ile będziesz miał promili alkoholu we krwi?

Z pewnością nie możemy zaufać własnemu samopoczuciu. To, że dzień po imprezie czujemy się jak młodzi bogowie, nie oznacza, że możemy wsiadać za kierownicę samochodu. Takie podejście jest zdecydowanie nieodpowiedzialne! Ilość alkoholu we krwi może przekraczać tę dopuszczalną!

Każde wypite piwo czy kieliszek wódki poprzedniego wieczoru, powinien dać nam do zrozumienia, że później będziemy mogli wsiąść w samochód.

Faktu nie zmienia tutaj ilość zjedzonych posiłków. Mogłoby się wydawać, że im więcej posiłków spożyje się podczas zakrapianej imprezy, tym szybciej organizm spali alkohol. Niestety, takie myślenie, może doprowadzić do poważnych kłopotów. Duża ilość spożytych posiłków podczas spożywania alkoholu na wieczornej imprezie może przyczynić się do spowolnienia spalania alkoholu przez organizm.

Wiarygodnym wyznacznikiem, czy po imprezie mogę kierować, jest badanie zawartości alkoholu we krwi.

Innym sposobem na przekonanie się, czy w naszym organizmie znajduje się alkohol, to badanie alkomatem.

Delirium alkoholowe

Fot. Delirium alkoholowe

Jeżeli po spożyciu alkoholu nie upewnimy się (badając alkomatem), że możemy prowadzić samochód i ruszymy w drogę jako kierowca, konsekwencje takiej decyzji mogą być ogromne. Najniższym wyrokiem w takiej sytuacji jest kara grzywny, dalej może to być utrata prawa jazdy na trzy lata lub więcej.

Dalej, jeżeli poziom alkoholu we krwi będzie przekraczać 0,5 promila, może to być nawet kara pozbawienia wolności. W najgorszym i najtragiczniejszym przypadku jazda w niepewnym stanie, może doprowadzić do spowodowania wypadku, zagrożenia zdrowia lub życia swojego oraz innych użytkowników drogi. Nie warto iść na łatwiznę, kierując się swoim dobrym samopoczuciem dzień po imprezie. 

Jeżeli rzeczywiście często zdarza się, że dzień po imprezie musicie zasiąść za kółkiem samochodu, lepiej będzie zainwestować kilkaset złotych i zakupić porządny alkomat elektrochemiczny

Dzięki takiej inwestycji będziecie pewni tego, że spokojnie możecie prowadzić samochód, nie zagrażając przy tym sobie i przede wszystkim innym kierowcom. Pamiętajcie, że jeżeli drogówka zatrzyma Was na drodze, a w waszej krwi stężenie alkoholu będzie przekraczać 0,5 promila, zostaniecie potraktowani jak przestępcy. Również podczas rozprawy sądowej, możliwe, że będziecie surowiej potraktowani.

Nasza odpowiedź na pytanie ile mogę wypić i prowadzić samochód brzmi — zero!

Jaka jest dopuszczalna ilość promili alkoholu we krwi u kierowcy?

AlcoFind PRO X-5 PLUS idealny do pomiaru zawartości alkoholu

Fot. Alkomat PRO X-5 PLUS idealny do pomiaru zawartości alkoholu — sprawdzi dokładnie i odpowie na pytanie, ile mogę wypić

 

Ile utrzymuje się alkohol we krwi - tabela

 

Ważne! Pamiętaj, by nie wykonywać pomiarów alkomatem prędzej niż 30 minut po wypiciu alkoholu!

Czy wirtualny alkomat online powie, po jakim czasie od spożycia alkoholu możemy wsiąść za kierownicę?

Tak naprawdę, nie ma jeszcze na świecie dokładnego przelicznika, ile po wypiciu alkoholu można wsiąść za kierownicę. Każdy człowiek, będzie miał inny czas spalania tej samej dawki alkoholu. W takim przypadku ważnymi czynnikami będą ilość i rodzaj wypitego alkoholu, tempo, ilość i jakość zjedzonych posiłków (pijąc na pełny żołądek, będzie inne spalanie alkoholu) oraz masa ciała. Podsumowując — to ile będziemy mieli promili po spożyciu alkoholu, zależy od wielu czynników, które są zmienne. W przypadku kobiet spalanie alkoholu może potrwać nieco dłużej niż w przypadku mężczyzn. Aby upewnić się, że jesteście trzeźwi i możecie wsiąść za kółko, najlepiej będzie zbadać się przed podróżą dokładnym, elektrochemicznym alkomatem.

https://alkopatrol.pl/ile-sie-trzezwieje-po-4-piwach

 

Jaki alkomat kupić by odczyt promili był dokładny?

Jeżeli nie macie jeszcze swojego alkomatu osobistego, warto zastanowić się nad jego zakupem. Dobrym wyborem będzie alkomat elektrochemiczny marki PROMILER lub AlcoFind — znajdziecie je w naszym sklepie w kategorii „alkomaty”.

W takim przypadku pozostaje Wam wybranie się do najbliższego posterunku policji i możliwość skorzystania z darmowego badania trzeźwości, alkomatem policyjnym. Pomyśleliście pewnie jeszcze, że przecież w internecie jest wiele alkomatów online, z których możecie skorzystać za darmo i do tego nie wychodząc z domu. Faktycznie, od jakiegoś czasu w internecie zaczęły pojawiać się aplikacje typu wirtualny alkomat online czy kalkulator online, które po wpisaniu informacji typu, ile spożyliście alkoholu, w jakich godzinach (czas), co jedliście i ile spaliście, dadzą Wam wynik promili alkoholu w organizmie. 

Taka aplikacja jak wirtualny alkomat online może posłużyć Wam jedynie jako informacja. Dane, jakie są wprowadzane do kalkulatora alkoholu, nie są pełne. Nie możecie brać takiego urządzenia jako wyznacznik tego, czy jesteście trzeźwi.

Kac kolejnego dnia po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu

Fot. Kac kolejnego dnia po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu

1 Promil ile to alkoholu?

Wyłącznie alkomat elektrochemiczny będzie prawidłowym wyborem!

Pewny i wiarygodny wynik, zawartości promili w organizmie, otrzymasz za pomocą:

  1. Badania krwi na zawartość alkoholu — wynik może być podany w mg/L
  2. Alkomat policyjny, dowodowy z ważnym Świadectwem Wzorcowania
  3. Wysokiej klasy alkomat elektrochemiczny, może być również osobisty

Użytkownicy alkomatów powinni pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Podczas pomiarów nie dmuchajcie w alkomat bezpośrednio po spożyciu alkoholu. Takie badanie rozkalibruje alkomat lub uszkodzi sensor. W takim przypadku niezbędne będzie oddanie alkomatu do autoryzowanego serwisu w Pabianicach ul.Łaska 80A. W serwisie zostanie przeprowadzona kalibracja alkomatu lub wymiana sensora.

Badanie alkomatem zaraz po wypaleniu papierosa może uszkodzić sensor. Alkohol resztkowy oraz dym papierosowy negatywnie wpłyną na alkomat. Wówczas wynik stężenia alkoholu we krwi będzie zawyżony. Najlepiej badanie alkomatem osobistym wykonywać minimum 30 minut po ostatnim spożyciu alkoholu. Jeśli paliłeś papierosa, wówczas również odczekaj minimum 30 minut. Ważne, by korzystać z dokładnych alkomatów elektrochemicznych, które wykorzystują technologię z alkomatów policyjnych.

 

Alkomaty półprzewodnikowe nie działają tak szybko i tak dokładnie, jak elektrochemiczne!

W przypadku gdy korzystamy z tańszych alkomatów półprzewodnikowych, musimy przestrzegać więcej zasad. Alkomaty półprzewodnikowe w przeciwieństwie do alkomatów elektrochemicznych mogą reagować na substancje inne niż alkohol.

Więc nawet żuta wcześniej guma lub zjedzony cukierek, może wpłynąć na zmianę wyniku promili w wydychanym powietrzu. Jeżeli nie wiecie do końca czy jesteście trzeźwi i nie posiadacie alkomatu osobistego, badanie możecie wykonać na posterunku policji. Pozostaje jeszcze skorzystanie z jednorazowych alkotestów.

 

Jednorazowy alkotest (balonik) ze stacji benzynowej

Te dostępne są za kilka złotych na stacjach benzynowych, w aptekach i niektórych sklepach monopolowych. Alkotest nie jest może dokładnym wskaźnikiem stężenia alkoholu w organizmie, ale skorzystanie z niego da nam informację czy możemy wsiadać za kółko, czy dane nam jest jeszcze poczekać. Taki alkotest będzie lepszym rozwiązaniem niż wirtualny alkomat online.

Kiedy alkomat czy alkotest wskaże nam wynik pozytywny, nie pozostaje nam nic innego, jak czekać aż wytrzeźwiejemy, możemy też skorzystać z usług taksówkarzy, komunikacji miejskiej lub poprosić znajomego o podwiezienie, o ile znajomy ten nie był razem z nami na zakrapianej imprezie poprzedniego wieczoru.

Jednorazowy alkomat ze stacji benzynowej

Fot. Jednorazowy alkomat ze stacji benzynowej

 

Kilka słów teorii

Wielu kierowców twierdzi, że po wypiciu jednego piwa, można po niedługim czasie wsiąść swobodnie za kierownicę samochodu. Niestety takie myślenie może być zgubne. Odpowiedź może Was zdziwić lub nie, ale za wypicie jednego piwa czy kieliszka wódki i kierowanie po tym samochodem, możemy nawet trafić za kratki.

Może nam się wydawać, że to niewielka ilość alkoholu i organizm szybko sobie z nią poradzi. Niestety, po wypiciu jednego piwa czy kieliszka wódki, musimy odczekać nawet kilka godzin, żeby alkotest wskazał wynik 0,00 promila w wydychanym powietrzu. Szacując czas, po jakim można wsiąść za kierownicę, należy wiedzieć, że ludzki organizm potrzebuje około trzech godzin na spalenie 20 g czystego alkoholu.

Tyle zawiera kieliszek wódki 50 ml, jedno piwo o pojemności 500 ml, ma zawartość 25 g, czystego alkoholu, za to 100 ml wina, to około 12 g etanolu. Patrząc na te dane, musimy wiedzieć, że jeżeli pojedziemy na przyjęcie samochodem i wypijemy piwo czy kieliszek wódki, czeka nas nie mniej niż trzy godziny przerwy, przed powrotem samochodem do domu. Aby być pewnym swojej trzeźwości najlepiej mieć w schowku samochodowym alkotest osobisty, który potwierdzi, że możemy już jechać.

Aplikacja wirtualny alkomat online — ile mogę wypić i usiąść za kierownicą?

Fot. Aplikacja wirtualny alkomat online — ile mogę wypić i usiąść za kierownicą?

 

Statystyki mówią same za siebie.

Statystyki polskiej policji są tragiczne! Niestety liczba kierowców na podwójnym gazie wzrasta. Większość zatrzymanych kierowców, u których badanie wskazywało wynik negatywny, przyznało, że imprezowali w poprzedni wieczór.

Pewnie nie jeden z nich sprawdzał swoje stężenie alkoholu we krwi, używając aplikacji wirtualny alkomat online.

To może jedynie dać wszystkim do zrozumienia, że nie możemy kierować się dobrym samopoczuciem. W żadnym wypadku wynikami wirtualnego alkomatu, w sytuacji, gdy dzień po imprezie musimy wsiadać za kółko.

Po co mamy sami sobie sprawiać dodatkowe problemy?

Kara grzywny może być bardzo wysoka w przypadku nietrzeźwych kierowców, dochodzi do tego utrata prawa jazdy, a w wyjątkowych przypadkach nawet kara pozbawienia wolności. Nie mówiąc już o zagrożeniu, jakie sprawia na drodze nietrzeźwy kierowca, 0,5 promila alkoholu we krwi kierowcy zwiększa ryzyko, spowodowania wypadku czterokrotnie.

Kierowca, który we krwi ma około 1 promila, to aż dziesięciokrotne ryzyko spowodowania wypadku. Jazda po alkoholu była, jest i będzie potępiana przez społeczeństwo, jednak doskonale wiemy, że wśród ludzi nie brakuje osób, które nie myślą i wsiadają za kółko po kieliszku. Takie osoby muszą wiedzieć, że narażają siebie na ogromne problemy, dodatkowo narażają zdrowie i życie swoje oraz innych użytkowników drogi. Od dawna możemy spotkać, we wszystkich mediach reklamę z kultowym już powiedzeniem piłeś — nie jedź! I tego powinni trzymać się wszyscy kierowcy.

Wypadek drogowy po alkoholu — wirtualny alkomat online nie zadziałał!

Fot. Wypadek drogowy po alkoholu — wirtualny alkomat online nie zadziałał!

 

Piłeś — nie jedź! Sprawdź, czy możesz prowadzić!

Złota zasada powtarzana od lat przez media oraz koncerny produkujące napoje alkoholowe. Pamiętajcie, by nie popełniać błędu większości kierowców, którzy nie myśleli o swojej trzeźwości dzień po imprezie!

Czuli się znakomicie, ale alkotest policyjny zweryfikował, że nie powinni prowadzić pojazdu mechanicznego. Inwestycja w osobisty alkotest elektrochemiczny wiąże się z bezpieczeństwem Waszym oraz innych użytkowników dróg.

Jeśli wydanie kilkuset złotych na dobrej klasy alkotest przewyższa Wasze możliwości, należy trzymać się zasady, że jeśli dzień po imprezie muszę gdzieś jechać, po prostu nie piję.

Kolorowe kieliszki

Fot. Kolorowe kieliszki

Takie podejście da nam sto procent pewności, że będziemy trzeźwi o poranku. Nie oszukujmy się, że wypijemy jedno czy dwa piwa i wszystko będzie dobrze. Nie pytaj, ile mogę wypić! Każda dawka alkoholu może wpłynąć na wynik badania alkomatem następnego dnia.

Jeżeli naprawdę nie możemy powstrzymać się na imprezie i musimy się napić, koniecznie zakupmy dobrej klasy elektrochemiczny alkomat osobisty.

Takie urządzenie da nam pewność tego, czy możemy lub nie możemy, wsiąść za kółko dzień po zakrapianej alkoholem imprezie. Jeśli alkomat wskaże promile w wydychanym powietrzu, lepiej darujcie sobie prowadzenie samochodu tego dnia. Odczekajcie, aż alkohol we krwi spadnie do poziomu 0,00 promila.

Pamiętaj, piłeś — nie jedź! Kalkulator promili traktuj jako zabawkę, nie sugeruj się wynikami wirtualnego alkomatu!

Ile mogę wypić? Jakie jest stężenie alkoholu we krwi?

Fot. Ile mogę wypić? Jaka jest zawartość alkoholu we krwi po wypiciu jednego piwa?

Wirtualny alkomat online — Ile mogę wypić — sprawdź to aplikacją wirtualny alkomat online, jednak pamiętaj, że stężenie alkoholu we krwi będzie się mocno różnić!

Pamiętaj, że zawartość alkoholu we krwi może się dłużej utrzymać niż obliczy to aplikacja wirtualny alkomat online! Pamiętaj również, że kobieta — mężczyzna ma różną prędkość spalania alkoholu. Pusty lub pełny żołądek również ma wpływ na spalanie alkoholu, dlatego kalkulator promili Ci nie obliczy prawidłowych wyników.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl