Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Jak skalibrować alkomat iBlow 10? 0
Jak skalibrować alkomat iBlow 10?

Jak skalibrować alkomat iBlow 10?

Kalibracja alkomatu Promiler iBlow 10 jest niezbędnym krokiem do zapewnienia dokładnych i wiarygodnych wyników. Proces ten umożliwia dostosowanie urządzenia do znanego standardu, dzięki czemu można zaufać dostarczanym przez nie odczytom. W tej odpowiedzi przeprowadzę Cię krok po kroku przez proces kalibracji alkomatu iBlow 10.

Alkomat Promiler iBlow 10

Fot. Alkomat Promiler iBlow 10

Instrukcje serwisowe kalibracji alkomatu iBlow 10

Zanim przejdziemy do procesu kalibracji, należy pamiętać, że model alkomatu iBlow 10 może mieć określone instrukcje dostarczone przez producenta. Zdecydowanie zalecam zapoznanie się z serwisową instrukcją obsługi w celu uzyskania szczegółowych instrukcji dostosowanych do konkretnego alkomatu. Przedstawię jednak ogólny przegląd procesu kalibracji.

1. Zbierz niezbędne materiały: Do kalibracji alkomatu iBlow 10 potrzebny będzie zestaw kalibracyjny lub certyfikowany roztwór wzorcowy alkoholu, oprogramowanie serwisowe oraz symulatory wydechu.

2. Przygotuj alkomat: Przed rozpoczęciem procesu kalibracji upewnij się, że alkomat iBlow 10 jest wyłączony. Ma to kluczowe znaczenie dla uniknięcia fałszywych odczytów podczas kalibracji.

3. Wejdź w tryb kalibracji: W zależności od modelu, alkomat iBlow 10 może mieć określoną procedurę umożliwiających dostęp do trybu kalibracji. Aby dowiedzieć się, jak przejść do tego trybu, należy zapoznać się z serwisową instrukcją obsługi.

4. Włóż wzorzec kalibracyjny: Po przejściu do trybu kalibracji ostrożnie włóż zestaw kalibracyjny lub certyfikowany roztwór wzorcowy alkoholu do wyznaczonego portu, lub otworu alkomatu iBlow 10. Upewnij się, że jest bezpiecznie podłączony.

5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie: Alkomat iBlow 10 przeprowadzi użytkownika przez proces kalibracji za pomocą ekranu lub komunikatów dźwiękowych. Zwróć szczególną uwagę na wszelkie instrukcje i postępuj zgodnie z nimi.

6. Pozwól na stabilizację: Po włożeniu wzorca kalibracyjnego należy dać mu trochę czasu na ustabilizowanie się i osiągnięcie spójnego odczytu. Zapewni to dokładną kalibrację.

7. Dostosuj ustawienia kalibracji: Korzystając z dostępnych elementów sterujących lub przycisków, dostosuj ustawienia kalibracji zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie lub zawartymi w instrukcji obsługi. Ten krok może się różnić w zależności od modelu urządzenia.

8. Potwierdź kalibrację alkomatu iBlow 10: Po dokonaniu niezbędnych regulacji potwierdź i zapisz ustawienia kalibracji zgodnie z serwisowymi instrukcjami urządzenia. Ten krok ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia dokładności przyszłych odczytów.

9. Test ze znanymi próbkami (opcjonalnie): Aby dodatkowo zweryfikować kalibrację, możesz przetestować alkomat iBlow 10 przy użyciu znanych próbek o znanym stężeniu alkoholu. Pomoże to zweryfikować, czy urządzenie zapewnia dokładne odczyty z dopuszczalnym marginesem błędu.

Gdzie przeprowadzić kalibrację alkomatu Promiler iBlow 10?

Regularna kalibracja alkomatu iBlow 10

Należy pamiętać, że regularna kalibracja alkomatu iBlow jest kluczem do utrzymania dokładności każdego alkomatu, w tym iBlow 10. Zaleca się okresową ponowną kalibrację alkomatu zgodnie z wytycznymi producenta lub w przypadku podejrzenia niedokładnych odczytów.

Kalibracja alkomatu iBlow

Fot. Kalibracja alkomatów Promiler iBlow 10

Podsumowanie

Podsumowując, kalibracja alkomatu Promiler iBlow 10 polega na wejściu w tryb kalibracji, włożeniu wzorca lub zestawu kalibracyjnego, dostosowaniu ustawień i potwierdzeniu kalibracji. Szczegółowe instrukcje dotyczące konkretnego modelu urządzenia można zawsze znaleźć w jego serwisowej instrukcji obsługi. Postępując zgodnie z tymi krokami i regularnie kalibrując alkomat iBlow 10, możesz polegać na jego dokładności podczas pomiaru stężenia alkoholu we krwi.

Jak skalibrować alkomat wysyłkowo?

Kalibracja alkomatu prosto do Twojego Paczkomatu!

Chcesz wysłać alkomat do kalibracji, ale wciąż Cię nie ma w domu i nie masz jak go od nas odebrać?

Nie martw się! To już nie jest żaden kłopot!

Specjalnie dla Ciebie wprowadziliśmy możliwość odbioru alkomatu po kalibracji w dowolnie wybranym przez Ciebie Paczkomacie!

To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości w kwestii urządzeń do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu!

Kalibracja alkomatu Promiler iBlow prosto do Twojego Paczkomatu!

Fot. Kalibracja alkomatu iBlow prosto do Twojego Paczkomatu!

Teraz za kalibrację alkomatu możesz zapłacić w Paczkomacie.

Proste! Sprawdź, jak łatwo i szybko wysłać alkotest do serwisu!

Wysyłasz na nasz adres paczkę z alkomatem do kalibracji i zamieszczasz w niej adres zwrotny, który jest niezbędny, by otrzymać „Certyfikat Kalibracji”, dodatkowo podajesz swój numer telefonu, adres e-mail i numer Paczkomatu, do którego mamy odesłać urządzenie po kalibracji. Takie świadectwo kalibracji jest potwierdzeniem wykonania usługi kalibracji alkomatu.

Nasz adres:

  • Serwis Alkomatów Alkopatrol.pl

  • ul.Łaska 80A

  • 95-200 Pabianice

  • e-mail: serwis@alkopatrol.pl

  • tel. 888-189-029

Za usługę kalibracji zapłacisz odbierając swój alkomat w Paczkomacie w dowolny sposób: karta, Blik lub przelew.

Więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie: Kalibracja alkomatu prosto do Twojego Paczkomatu!

Wszystkie wytyczne jak skalibrować alkomat wysyłkowo znajdziesz w zakładce: Kalibracja alkomatu.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl