Informacje

alkomaty alkopatrol

Poleca nas 100% klientów
Dostawa gratis w 24h
Różne formy płatności
Ubezpieczone przesyłki
Program Ochrony Kupujących
Szyfrowane dane i transakcje
Gwarantowany zwrot pieniędzy
90 dni na zwrot towaru

infolinia alkomaty

Kontakt telefoniczny w dni robocze 

od 9.00 do 20.00  

tel. kom. 888 189 029

Jeśli linia komórkowa jest zajęta

zawsze oddzwaniamy.

tel. (42) 215 66 81

Gwarancja najniższej ceny zakupu alkomatu

Jeżeli znajdziesz produkt w innym sklepie taniej, wówczas zadzwoń do nas i podaj swoją cenę, a my postaramy się ją zaakceptować. 

Negocjuj cenę !   

Kupuj tanio! 

Nie przepłacaj!

 

Odbiór osobisty

95-200 Pabianice, ul.Łaska 80A

10.00 - 17.00 w dni robocze

10.00 - 13.00 w soboty

alkomaty mapa google

Napisz do nas

serwis@alkopatrol.pl

Wysyłka

Zakupione produkty w dniu roboczym

do godz. 15.00 wysyłamy tego samego dnia.

Opłaty za przesyłki

Poczta - pobranie 0,00zł

Poczta - przelew 0,00zł

Kurier DPD -pobranie 0,00zł

Kurier DPD -przelew 0,00zł

Dogodne formy płatności

  Akceptujemy płatności payu

Nasze konto w mBank

alkomaty platnosci mbank

55 1140 2004 0000 3202 3077 4206

 

Testy alkomatów AL-8000 SILVER i ALP-1 ( alkomat policyjny )

Zobacz filmy z alkomatem elektrochemicznym AL-8000 SILVER i alkomatem policyjnym ALP-1

ALP-1 vs AL-8000 SILVER

Test AL-8000 SILVER
Porównanie alkomatu do użytku domowego z alkomatem policyjnym. Przed wyborem urządzenia warto zobaczyć ten test.

Dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy na świecie

Dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy na świecie.

Nie tylko w Polsce, bo na całym świecie istnieje problem z pijanymi kierowcami. Na całym świecie dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy różni się w zależności od kraju. W Europie, jak i na całym świecie te limity są inne. Każde państwo posiada limit dopuszczalnego stężenia alkoholu w organizmie kierowcy. Różnice te wynikają z prawa panującego w danym państwie. Dlatego pamiętajmy, że jeżeli wybieramy się, na przykład na wakacje lub podróż służbową za granicę i będziemy prowadzić tam samochód, zapoznajmy się z podstawowymi przepisami panującymi w tym kraju.

Należy wiedzieć, że promil jest jednostką stałą, więc 0,5 promila u Polaka, będzie równe 0,5 promila u Argentyńczyka. W tym wypadku zasadniczą różnicą jest współczynnik stężenia alkoholu we krwi do stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. W każdym kraju jest on inny. W Polsce na przykład wynosi on 2:1.

0,5 promila alkoholu we krwi - jest to można powiedzieć, standardowy limit dopuszczalnego stężenia alkoholu w organizmie kierowcy samochodu osobowego w krajach Unii Europejskiej. Obowiązuje on między innymi w takich krajach jak Austria, Belgia, Bułgaria, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Włochy, Portugalia, Niemcy, Słowenia oraz na Łotwie i Cyprze. Przepisy w Polsce stawiają ją wśród 7 państw Europy, na przykład obok Szwecji i Estonii, gdzie dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi jest niższe od przeciętnej i wynosi 0,2 promila alkoholu. W niektórych krajach europejskich obowiązuje bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu i są to między innymi Czechy, Węgry, Albania, Słowacja, Ukraina, Rumunia czy Białoruś. W Wielkiej Brytanii ten limit wynosi 0,8 promila alkoholu we krwi, wyjątkiem na wyspach jest Szkocja, gdzie jest to 0,5 promila alkoholu. Na Litwie dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi wynosi 0,4 promila.

Spójrzmy, jak wygląda limit dopuszczalnego stężenia alkoholu we krwi na świecie.

0,0 promila - Armenia, Azerbejdżan, Brazylia, Etiopia, Gruzja, Kolumbia, Nepal, Panama, Rosja.

0,3 promila - Indie, Japonia, Turkmenistan, Urugwaj.

0,5 promila - Argentyna, Australia, Chiny, Filipiny, Finlandia, Izrael, Kambodża, Kirgistan, Peru, RPA, Salwador, Tajlandia, Turcja, Wenezuela.

0,7 promila - Boliwia, Ekwador, Honduras.

0,8 promila - Gwatemala, Kanada, Kenia, Malezja, Meksyk, Nikaragua, Nowa Zelandia, Paragwaj, Singapur, USA, Zimbabwe.

Ważny jest fakt, że w wielu krajach istnieją zaostrzenia co do dopuszczalnego stężenia alkoholu w organizmie kierowców młodocianych do 21 roku życia lub kierowców, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż 2 lata oraz zawodowych kierowców. Przykładem są Niemcy, gdzie dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi kierowcy samochodu osobowego wynosi 0,5 promila, podczas gdy kierowcy zawodowi, osoby posiadające prawo jazdy krócej niż 2 lata oraz kierowcy do 21 roku życia nie posiadają żadnego limitu i jest to 0,0 promila. W krajach takich jak Francja, Estonia, Grecja, Portugalia i na Cyprze kierowcy początkujący i zawodowi mają limit zmniejszony do 0,2 promila.

Należy pamiętać, że każdy kraj posiada inne przepisy prawne. Dlatego, jeżeli wybieracie się za granicę dobrze, jeśli zapoznacie się z panującymi w danym kraju przepisami. Pamiętajcie również, że przepisy w danym kraju mogą ulegać zmianie, więc jeśli na przykład byliście 7 lat temu w Grecji i wybieracie się tam ponownie w tym roku, warto zerknąć w przepisy i sprawdzić, czy nic się nie zmieniło.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl