Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy na świecie. 0
Dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy na świecie

Dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy na świecie.

Sprawdź alkomaty elektrochemiczne w naszym sklepie.

Nie tylko w Polsce, bo na całym świecie istnieje problem z pijanymi kierowcami. 

Na całym świecie dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy różni się w zależności od kraju. W Europie, jak i na całym świecie te limity są inne. Każde państwo posiada limit dopuszczalnego stężenia alkoholu w organizmie kierowcy. Różnice te wynikają z prawa panującego w danym państwie. Dlatego pamiętajmy, że jeżeli wybieramy się, na przykład na wakacje lub podróż służbową za granicę i będziemy prowadzić tam samochód, zapoznajmy się z podstawowymi przepisami panującymi w tym kraju.

Czy orientujesz się 1 promil ile to alkoholu?

Należy wiedzieć, że promil jest jednostką stałą, więc 0,5 promila u Polaka, będzie równe 0,5 promila u Argentyńczyka. 

Alkomat AL-8000 SILVER pozwoli Ci na kontrolę Twojego stanu trzeźwości.

Jak długo utrzymuje się alkohol we krwi - tabela

W tym wypadku zasadniczą różnicą jest współczynnik stężenia alkoholu we krwi do stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. W każdym kraju jest on inny. W Polsce na przykład wynosi on 2:1.

0,5 promila alkoholu we krwi — jest to można powiedzieć, standardowy limit dopuszczalnego stężenia alkoholu w organizmie kierowcy samochodu osobowego w krajach Unii Europejskiej. Obowiązuje on między innymi w takich krajach jak Austria, Belgia, Bułgaria, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Włochy, Portugalia, Niemcy, Słowenia oraz na Łotwie i Cyprze. Przepisy w Polsce stawiają ją wśród 7 państw Europy, na przykład obok Szwecji i Estonii, gdzie dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi jest niższe od przeciętnej i wynosi 0,2 promila alkoholu. W niektórych krajach europejskich obowiązuje bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu i są to między innymi Czechy, Węgry, Albania, Słowacja, Ukraina, Rumunia czy Białoruś. W Wielkiej Brytanii ten limit wynosi 0,8 promila alkoholu we krwi, wyjątkiem na wyspach jest Szkocja, gdzie jest to 0,5 promila alkoholu. Na Litwie dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi wynosi 0,4 promila.

https://alkopatrol.pl/ile-sie-trzezwieje-po-4-piwach

Spójrzmy, jak wygląda limit dopuszczalnego stężenia alkoholu we krwi na świecie.

0,0 promila - Armenia, Azerbejdżan, Brazylia, Etiopia, Gruzja, Kolumbia, Nepal, Panama, Rosja.

0,3 promila - Indie, Japonia, Turkmenistan, Urugwaj.

0,5 promila - Argentyna, Australia, Chiny, Filipiny, Finlandia, Izrael, Kambodża, Kirgistan, Peru, RPA, Salwador, Tajlandia, Turcja, Wenezuela.

0,7 promila - Boliwia, Ekwador, Honduras.

0,8 promila - Gwatemala, Kanada, Kenia, Malezja, Meksyk, Nikaragua, Nowa Zelandia, Paragwaj, Singapur, USA, Zimbabwe.

Ważny jest fakt, że w wielu krajach istnieją zaostrzenia co do dopuszczalnego stężenia alkoholu w organizmie kierowców młodocianych do 21 roku życia lub kierowców, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż 2 lata oraz zawodowych kierowców. Przykładem są Niemcy, gdzie dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi kierowcy samochodu osobowego wynosi 0,5 promila, podczas gdy kierowcy zawodowi, osoby posiadające prawo jazdy krócej niż 2 lata oraz kierowcy do 21 roku życia nie posiadają żadnego limitu i jest to 0,0 promila. W krajach takich jak Francja, Estonia, Grecja, Portugalia i na Cyprze kierowcy początkujący i zawodowi mają limit zmniejszony do 0,2 promila.

Ile mogę wypić? Sprawdzamy wirtualny alkomat online!

Należy pamiętać, że każdy kraj posiada inne przepisy prawne. Dlatego, jeżeli wybieracie się za granicę dobrze, jeśli zapoznacie się z panującymi w danym kraju przepisami. Pamiętajcie również, że przepisy w danym kraju mogą ulegać zmianie, więc jeśli na przykład byliście 7 lat temu w Grecji i wybieracie się tam ponownie w tym roku, warto zerknąć w przepisy i sprawdzić, czy nic się nie zmieniło.

https://alkopatrol.pl/jakie-sa-dopuszczalne-promile-w-usa

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl