Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Jak sprawdzić trzeźwość domowym sposobem? 0
Jak sprawdzić trzeźwość domowym sposobem bez alkomatu?!

Jak sprawdzić trzeźwość domowym sposobem?

Bezpieczeństwo na drodze jest niezmiernie ważnym aspektem, trzeźwość kierowców idzie oczywiście w parze z bezpieczeństwem wszystkich użytkowników drogi. Każdy kierowca powinien zwracać uwagę na stan trzeźwości, wsiadając za kierownicę swojego samochodu, szczególnie kiedy robi to dzień po zakrapianej alkoholem imprezie. W takim razie, w jaki sposób sprawdzić trzeźwość domowym sposobem?

Alkomaty osobiste poprawnie zmierzą stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pierwszym i najlepszym sposobem na sprawdzenie stanu trzeźwości jest posiadanie alkomatu osobistego, który wskaże nam dokładnie, czy możemy wsiąść za kółko, czy też musimy jeszcze poczekać. Rynek alkomatów osobistych jest obecnie bardzo rozwinięty.

Wśród najlepiej sprzedających się alkomatów osobistych, znajdują się alkomaty elektrochemiczne, które swoimi parametrami i dokładnością są zbliżone do alkomatów policyjnych.

Ile mogę wypić?

Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUSFot. Alkomat AlcoFind PRO X-5 PLUS

Pułapy cenowe alkomatów elektrochemicznych wahają się w granicach od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest podarowanie alkomatu osobistego w prezencie, jeśli osoba obdarowana często wsiada za kółko, z pewnością ucieszy się z praktycznego prezentu, który posłuży wiele lat.

Podstawowe alkomaty elektrochemiczne, na przykład alkomaty Promiler czy Alcofind nie kosztują fortuny, dlatego każdy odpowiedzialny kierowca, może sobie pozwolić na zakup takiego sprzętu. Jednak doskonale wiemy, że nie każdy, taki alkomat posiada, zdarzają się również sytuacje, że posiadacze alkomatów osobistych akurat nie mają go pod ręką.

Czy orientujesz się 1 promil ile to alkoholu?

Co w takiej sytuacji zrobić, aby sprawdzić poziom alkoholu w organizmie?

Jeżeli akurat nie mamy pod ręką alkomatu osobistego, to nie koniec świata, ponieważ mamy kilka możliwości na sprawdzenie stanu trzeźwości, bez alkomatu. Jakich? Opisujemy możliwości zbadania trzeźwości bez alkomatu, poniżej.

Wysokoprocentowe stężenie alkoholu

Fot. Wysokoprocentowe stężenie alkoholu

https://alkopatrol.pl/ile-utrzymuje-sie-alkohol-we-krwi-tabela

Wizyta na komisariacie.

Brak alkomatu osobistego pod ręką w momencie, kiedy musimy wiedzieć, czy jesteśmy trzeźwi, zdarza się dość często. Częstym zjawiskiem jest zapomnienie alkomatu z domu, dlatego zawsze powtarzamy, aby alkomat w miejscu zamieszkania był zawsze trzymany w jednym miejscu, najlepiej dostępnym dla każdego kierowcy w domu.

Jeśli już zdarzy się sytuacja, że spożywaliśmy alkohol poza miejscem swojego zamieszkania, zapomnieliśmy alkomatu osobistego i na drugi dzień zastanawiamy się, czy w naszym organizmie znajduje się jeszcze alkohol, możemy śmiało odwiedzić komisariat policji.

Pamiętajmy, tylko żeby nie przyjeżdżać na komisariat samochodem, ponieważ jeśli alkomat policyjny wykaże wynik przekraczający dopuszczalny limit alkoholu w organizmie, będziemy odpowiadać za prowadzenie pojazdu w stanie po spożyciu alkoholu.

Przestrzegamy przed takim zachowaniem, ponieważ wiemy, że takie sytuacje zdarzały się dość często. Warto jest przespacerować się do najbliższego komisariatu policji, spacer dodatkowo nas dotleni, dzięki czemu poprawi się nasze samopoczucie. Kiedy już dotrzemy na komisariat, poprośmy policjanta dyżurnego o przeprowadzenie badania trzeźwości, ponieważ nie jesteśmy pewni, czy możemy prowadzić samochód.

Badanie trzeźwości na komisariacie policji będzie najbardziej wiarygodnym źródłem pozyskania informacji na temat poziomu alkoholu w naszym organizmie.

Ile się trzeźwieje po 4 piwach?

Badanie trzeźwości na komisariacie policji wykonywane jest zwykle z wykorzystaniem dokładnego alkomatu dowodowego z bardzo czułym sensorem elektrochemicznym.

Tego typu alkomaty muszą być regularnie kalibrowane i serwisowane, muszą posiadać odpowiednie certyfikaty oraz ważne wzorcowanie, ponieważ wyniki badań alkomatem dowodowym, służą jako dowody w sprawach prowadzonych przeciw pijanym kierowcom. Jeśli nie wiesz, ile masz promili po kilku godzinach od zakończenia spożywania alkoholu, możesz poprosić o badanie na komisariacie.

Komisariat policji

Fot. Komisariat policji 

https://alkopatrol.pl/jak-rozpoznac-alkoholika-po-twarzy

Wizyta w punkcie kalibracji alkomatów.

Kiedy dochodzi do sytuacji, w której nie mamy akurat przy sobie alkomatu osobistego, ale musimy wiedzieć, czy jesteśmy całkowicie trzeźwi, mamy możliwość udania się do punktu kalibracji alkomatów.

Wiadomo, że nie w każdym mieście w Polsce, taki punkt się znajduje, jednak na mapie kilku miast, możemy takie punkty kalibracji alkomatu znaleźć. Najbliższy punkt kalibracji alkomatów znajdziecie pod adresem: Kalibracja Alkomatu, ul. Łaska 80A, 95–200 Pabianice.

W województwie łódzkim. Jeśli udamy się do takiego miejsca, aby sprawdzić poziom alkoholu w organizmie, możemy liczyć na fachową obsługę. Alkomaty testowe, w punkcie kalibracji alkomatów są zawsze odpowiednio przygotowane do przeprowadzenia badania.

W takim miejscu podobnie jak na komisariacie policji możemy liczyć na bardzo dokładny wynik badania alkomatem, ponieważ, przeważnie wykorzystywane są do tego alkomaty elektrochemiczne oraz alkomaty policyjne. Taka usługa jest zwykle bezpłatna w punkcie kalibracji alkomatów, jednak wcześniej, warto zapytać obsługę punktu czy badanie alkomatem będzie gratis.

Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy - Polska 

Wirtualny alkomat online.

Bardzo rozpowszechnione w ostatnim czasie wśród użytkowników są wirtualne alkomaty online. W Internecie możemy znaleźć mnóstwo różnego rodzaju stron z alkomatami online. Jako specjaliści do alkomatów, możemy śmiało polecić jedną z tego typu stron, mianowicie alkomat-online.pl. Posługując się alkomatem online, musimy uzupełnić kilka istotnych informacji, aby dowiedzieć się, czy w naszym organizmie znajduje się jeszcze alkohol.

Pierwszym zadaniem użytkownika alkomatu online jest podanie płci, wieku, wzrostu, wagi oraz sylwetki osoby, która chce przeprowadzić wirtualny test na zawartość alkoholu w organizmie. Następnie musimy podać informacje na temat tego, pod jaką postacią alkohol spożywaliśmy, czy było to piwo, wódka, wino czy inny znany trunek alkoholowy.

W kolejnym kroku zawieramy informację czy podczas spożywania alkoholu spożywaliśmy jakieś posiłki, jeśli tak, to jakie i w jakich ilościach. Na koniec musimy jeszcze dodać dane, dotyczące tego, jak nasz organizm spala alkohol. Skąd mamy to wiedzieć?

Szybkość wydalania alkoholu z organizmu zależy od wielu czynników!

Sprawdzenie jak szybko nasz organizm spala alkohol, możemy zaobserwować, na przykład przy użyciu alkomatu osobistego. Kiedy spożywamy alkohol, możemy w późniejszym czasie badać poziom alkoholu w organizmie w odpowiednich odstępach czasowych, dzięki czemu możemy się dowiedzieć, czy alkohol jest spalany przez nasz organizm w odpowiednim tempie, czy raczej słabym.

Wykorzystując online, musimy zaznaczyć informację dotyczącą spalania alkoholu, jeśli nie sprawdzaliście w przeszłości szybkości spalania alkoholu przez wasz organizm, polecamy w tym punkcie, szczególnie mężczyzną, zaznaczyć punkt z normalnym spalaniem alkoholu. Kobiety, jako że mają zwykle dużo słabszy poziom spalania alkoholu z organizmu, niż mężczyźni mogą śmiało zaznaczać w alkomacie online, słabe spalanie alkoholu.

Ostatnim punktem alkomatu online jest kliknięcie ikony „pokaż wynik”, w tym momencie zaczyna się wirtualne obliczanie promili, po chwili widzimy wynik zawartości alkoholu w naszym organizmie.

Wirtualny alkomat online

Fot. Wirtualny alkomat online

Pamiętajcie jednak, że proces spalania alkoholu we krwi różni się u każdego człowieka.

Uwaga! Alkomat online należy traktować informacyjnie i nie należy sugerować się jego wynikiem, jako przyzwoleniem do wsiadania za kierownicę, w momencie, kiedy nie jesteśmy przekonani co do stanu trzeźwościAlkomaty wirtualne obliczają bowiem wyniki szacunkowe zawartości alkoholu w organizmie, tego typu alkomaty mają zawsze dużą tolerancję błędu.

Należy również wziąć pod uwagę, że nie zawsze do końca znamy swój organizmAlkomat online nie jest alkomatem dowodowym, nie posiada żadnych mechanicznych sensorów, także nie możemy sugerować się w stu procentach wynikiem wirtualnego testu.

Wykorzystując alkomat online, możemy jedynie dowiedzieć się, ile mniej więcej czasu potrzebujemy jeszcze, abyśmy legalnie mogli wsiąść za kierownicę naszego samochodu.

 

Czas po spożyciu alkoholu jest najlepszym lekarstwem.

Pamiętajcie, że udając się na imprezę poza miejscem zamieszkania, gdzie będziecie spożywać alkohol, musicie zaplanować dokładnie, jak z tej imprezy wrócicie, szczególnie kiedy udajecie się tam swoim samochodem. Kiedy nie posiadacie alkomatu osobistego, czy też zapomnieliście go ze sobą zabrać, będziecie musieli jakoś sprawdzić stan swojej trzeźwości.

Jeśli jest to większa miejscowość, z pewnością znajdziecie komisariat policji lub punkt kalibracji alkomatów. Jednak, kiedy jedziecie na wieś czy do mniejszego miasteczka, możecie już tych miejsc nie znaleźć. W takiej sytuacji w dzień po spożyciu alkoholu lepiej nie ryzykować prowadzenia pojazdu z wątpliwością, czy w organizmie mamy jeszcze promile.

Zegar - proces trzeźwienia - spalanie alkoholu we krwi

Fot. Zegar - spalanie alkoholu we krwi

Ryzyko może być duże, ponieważ w mniejszych miejscowościach i wsiach, przy drogach krajowych, policja bardzo często przeprowadza kontrole drogowe, które w weekendy są jeszcze bardziej nasilone. Jeżeli nie mamy żadnej z wymienionych powyżej możliwości sprawdzenia stanu alkoholu w organizmie, najlepszym rozwiązaniem będzie czas, czyli odczekanie najlepiej doby do momentu, kiedy wsiądziemy za kierownicę.

Po takim czasie na pewno będziemy trzeźwi, legalnie usiądziemy za kierownicą pojazdu i ruszymy w drogę powrotną do domu. Jeśli nie możemy czekać tak długo, musimy o tym wiedzieć wcześniej. Wtedy najlepiej umówić się z jednym ze swoich znajomych lub członkiem rodziny, aby odebrał nas po imprezie.

Zamówienie taksówki również będzie rozwiązaniem na powrót do domu i nieprzejmowaniem się stanem trzeźwości. Jeżeli wiemy, że dzień po imprezie będziemy musieli prowadzić samochód, najlepiej nie pić alkoholu, albo przynajmniej nie przeradzać z jego spożywaniem i ograniczyć się do na przykład dwóch drinków. Pamiętajcie, aby dbać o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych użytkowników drogi.

 

Kara za jazdę pod wpływem alkoholu

Uwaga! Należy pamiętać, że za jazdę wpływem alkoholu od 2022 roku grożą bardzo wysokie kary!

 

Ta prosta rzecz uratuje Cię kolejnego dnia po imprezie!

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl