Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Jak sprawdzić trzeźwość domowym sposobem? 0
Jak sprawdzić trzeźwość domowym sposobem bez alkomatu?!

Jak sprawdzić trzeźwość domowym sposobem? Bezpieczeństwo na drodze jest niezmiernie ważnym aspektem, trzeźwość kierowców idzie oczywiście w parze z bezpieczeństwem wszystkich użytkowników drogi. Każdy kierowca powinien zwracać uwagę na stan trzeźwości, wsiadając za kierownicę swojego samochodu, szczególnie kiedy robi to dzień po zakrapianej alkoholem imprezie. W takim razie, w jaki sposób sprawdzić trzeźwość domowym sposobem?

czytaj całość »
Przekroczenie limitu zawartości alkoholu we krwi 0
Przekroczenie limitu zawartości alkoholu we krwi

Wielu z nas wydaje się, że po wypiciu jednego piwa możemy śmiało siadać za kierownicę naszego samochodu i ruszać w podróż. Niestety, takie myślenie może nas doprowadzić do sytuacji, w której zostaniemy zatrzymani przez policję a limit zawartości alkoholu po badaniu alkomatem, zostanie przekroczony. Takie zdarzenie, kiedy prowadzimy samochód, a limit zawartości alkoholu we krwi zostanie przekroczony, niesie za sobą niemałe konsekwencje, o których wspominamy w osobnych artykułach. Sprawdź alkomaty elektrochemiczne w naszym sklepie.

czytaj całość »
Kobiety i jazda pod wpływem alkoholu 0
Kobiety i jazda pod wpływem alkoholu

Polska może pochwalić się niechlubnym wynikiem ponad 110 tysięcy zatrzymań pijanych kierowców w ubiegłym roku, z pewnością uważacie, że większość zatrzymanych osób to mężczyźni. Zwykle, kiedy myślimy o zatrzymaniu pijanego kierowcy, rysuje nam się w głowie obraz agresywnego, młodego mężczyzny, elegancko ubranego biznesmena, który wypił o kilka drinków za dużo na spotkaniu biznesowym czy też zwykłego, przeciętnego Kowalskiego w średnim wieku. Jednak, dlaczego w każdym z tych przypadków widzimy sprawcę jako mężczyznę? Czy kobiety nie wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu?

czytaj całość »
Badanie trzeźwości na zawartość alkoholu w organizmie 6
Badanie trzeźwości na zawartość alkoholu w organizmie

Jak przebiega badanie trzeźwości na zawartość alkoholu w organizmie kierującego pojazdem? Środowisko kierowców jest szerokie i wiele w nim różnorodnych tematów. Od dawna przewija się temat badania trzeźwości kierowców, wyrywkowych kontroli trzeźwości oraz tak zwanych rutynowych kontroli. Tak naprawdę patrol policji ma prawo przeprowadzić kontrolę trzeźwości kierowcy, tylko w momencie, kiedy funkcjonariusze mają uzasadnione podejrzenie, że kierowca prowadził pod wpływem alkoholu.

czytaj całość »
Bezpieczeństwo na drogach 0
Bezpieczeństwo na drogach

Ruszyła coroczna kampania związana z kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu i narkotyków. W nadchodzących dniach będziemy wychodzić na ulice, a celować będziemy w tych, którzy zasiadają za kierownicą pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze będą zatrzymywać kierowców na punktach kontrolnych i przeprowadzać przydrożne testy oddechowe i narkotykowe, a także brać na cel osoby, w przypadku których dane wywiadowcze sugerują, że mogą prowadzić pod wpływem alkoholu.

czytaj całość »
Warunkowe umorzenie postępowania - jazda pod wpływem alkoholu. 1
Warunkowe umorzenie postępowania - jazda pod wpływem alkoholu.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu jest naruszeniem opisanym w art. 178a Kodeksu karnego. W momencie zatrzymania w takiej sytuacji policja najczęściej proponuje kierowcy przyznanie się do winy, co podkreśla, przedstawiając silne i niepodważalne argumenty, takie jak np.: wynik badania alkomatem. Dobrowolne poddanie się karze należy to najczęstszych sposobów skazania kierowcy — bez rozprawy sądowej. Jednak dobrowolne poddanie się karze, nie zawsze jest najkorzystniejszym rozwiązaniem.

czytaj całość »
Jak odzyskać prawo jazdy utracone za jazdę pod wpływem alkoholu? 35
Jak odzyskać prawo jazdy utracone za jazdę pod wpływem alkoholu?

Utrata prawa jazdy niewątpliwie jest sprawą uciążliwą, jest to najsurowszy wymiar kary, dla kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. W szczególnie ciężkiej sytuacji są osoby, które pracują zawodowo za kierownicą. Polskie prawo przewiduje karę utraty prawa jazdy za uzbieranie kompletu punktów karnych, przekroczenie prędkości o 50 km/h oraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Utrata dokumentu prawa jazdy może być orzeczona na czas określony lub dożywotnio. Alkomat PRO X-5 PLUS pomoże Ci w kontroli stanu trzeźwości.

czytaj całość »
Dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy na świecie. 0
Dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy na świecie

Nie tylko w Polsce, bo na całym świecie istnieje problem z pijanymi kierowcami. Na całym świecie dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy różni się w zależności od kraju. W Europie, jak i na całym świecie te limity są inne. Każde państwo posiada limit dopuszczalnego stężenia alkoholu w organizmie kierowcy. Różnice te wynikają z prawa panującego w danym państwie. Alkomat AL-8000 SILVER pozwoli Ci na kontrolę Twojego stanu trzeźwości.

czytaj całość »
Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy - Polska 2
Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy - Polska

Czy możliwe jest bezpieczne prowadzenie pojazdów mechanicznych po spożyciu alkoholu, nie dopuszczając się przy tym ani wykroczenia, ani przestępstwa?  Według art. 178a Kodeksu karnego lub art. 87 Kodeksu wykroczeń osobie zatrzymanej za jazdę pod wpływem alkoholu może zostać postawiony zarzut popełnienia przestępstwa albo wykroczenia, zależnie od stężenia alkoholu we krwi albo w wydychanym powietrzu.

czytaj całość »
Dobrowolne poddanie się karze podczas procesu za jazdę po alkoholu. 0
Dobrowolne poddanie się karze podczas procesu za jazdę po alkoholu.

Dobrowolne poddanie się karze to najczęstsze propozycje policji i prokuratury wobec kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Wielu kierowców przystaje na tę propozycję, wielu także zastanawia się nad korzyściami, jakie wynikać mogą z punktu dobrowolnego poddania się karze. Co grozi kierowcom wsiadającym za kółko pod wpływem alkoholu?

czytaj całość »
Blokada alkoholowa – alkoblokada. 0
Blokada alkoholowa – alkoblokada

Blokada alkoholowa – alkoblokada. Blokada alkoholowa jest praktycznym sposobem na skrócenie okresu orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych o połowę. To urządzenie, które bada stan trzeźwości kierowcy oraz nie pozwala na uruchomienie auta, kiedy stężenie alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu przekracza określony limit.

czytaj całość »

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl