Błąd cErr error w alkomacie PRO X-5 - jak usunąć ? 0
Błąd cErr error w alkomacie PRO X-5 - jak usunąć ?

W alkomacie PRO X5 i PRO X5 PLUS został przez producenta zastosowany licznik taki jak w alkomatach policyjnych. Poza tym, że zlicza ilości wykonanych pomiarów, to dodatkowo odlicza i wskazuje ile, pozostało dni do kolejnej kalibracji. Dzięki temu użytkownik nie musi pamiętać o tym, kiedy ma oddać alkomat do kalibracji. Jeżeli właściciel alkomatu PRO X5 lub PRO X5 PLUS zlekceważy, lub zapomni skalibrować alkomat wówczas po upływie 60 dni od minionego terminu kalibracji na wyświetlaczu alkomatu PRO X-5 PLUS wyświetli się błąd cErr dokładnie taki jak na zdjęciu.

czytaj całość »
Kalibracja alkomatu, kiedy i co na to wskazuje? 2
Kiedy kalibrować alkomat ?

Sprawdź, kiedy trzeba kalibrować alkomat. Nie używaj rozkalibrowanego alkomatu! To bardzo złe rozwiązanie! Pamiętaj o tym, że alkomat to tylko urządzenie elektroniczne, które ma prawo w każdej chwili się uszkodzić lub rozkalibrować. Dlatego systematycznie kontroluj stan swojego alkomatu oraz wykonuj jego przeglądy w serwisie na urządzeniach, które potwierdzą jego prawidłowe działanie. Zapoznaj się z kilkoma prostymi zasadami dzięki, którym będziesz wiedział, czy Twój alkomat działa prawidłowo, czy może już wymaga kalibracji.

czytaj całość »
Co to jest kalibracja alkomatu i na czym polega? 0
Co to jest kalibracja alkomatu i na czym polega?

Symulator wydechu wypełnia się wzorcem o żądanym stężeniu alkoholu, po ty by włączając pompę powietrza, symulator wydmuchiwał powietrze, które będzie zawierało stałe stężenie alkoholu np. 0,50‰. Alkomat, by poddać kalibracji, czyli ustawić go tak by odczytywał po kalibracji dokładnie wzorce z symulatora wydechu, należy wprowadzić w tryb kalibracji za pomocą dedykowanego oprogramowania serwisowego, następnie podać (wdmuchnąć) do alkomatu z symulatora wydechu powietrze z żądanym stężeniem alkoholu.

czytaj całość »
Samodzielna kalibracja alkomatu - czy to możliwe? 0
Samodzielna kalibracja alkomatu - czy to możliwe ?

Samodzielna kalibracja alkomatu - czy to możliwe? Jak skalibrować alkomat? Czy jest możliwe, by każdy, kto jest posiadaczem alkomatu, mógł go samodzielnie skalibrować? Wiele osób do nas telefonuje, zadając pytanie, czy mogą sami skalibrować alkomat. Myślę, że po przeczytaniu tych kilku zdań wszystko będzie już jasne. 

czytaj całość »
Alkomat bez kalibracji. 0
Alkomat bez kalibracji.

Zapewne wielu z Was spotkało się kiedyś z hasłem „ alkomat bez kalibracji ”, czy to w znanej sieci sklepów z elektroniką, czy sklepie internetowym z alkomatami. Produkty te zachwalane są przez sprzedawców, którzy zapewniają o ich nieomylności, dokładności i szybkości pomiarów występujących niezależnie od stanu zużycia alkomatu. Pojawia się pytanie – czy to naprawdę możliwe? Czy istnieje alkomat bez kalibracji? Odpowiedź jest prosta – TAK! Istnieje alkomat bez kalibracji!

czytaj całość »
Badanie alkomatem. Czy alkomat może wskazać błędny wynik? 0
Badanie alkomatem. Czy alkomat może wskazać błędny wynik?

Funkcjonariusze policji powinni przeprowadzać badania trzeźwości kierowców za pomocą specjalistycznego sprzętu. Jest to uregulowane w zarządzeniu nr 496 Komendy Głównej Policji z 25 maja 2004 roku. Policjanci mogą używać urządzeń działających na podstawie pomiaru spektrofotometrycznego w podczerwieni, urządzeń działających na zasadzie elektrodowego utleniania alkoholu. Czy alkomat może mieć błędne wskazania wyniku?

czytaj całość »
Jak wybrać alkomat? 0
Jak wybrać dobry alkomat?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze alkomatu? Jak wybrać alkomat? Wybierając alkomat w pierwszej kolejności, należy zwrócić uwagę na producenta (markę). Na naszym rynku wiodącymi firmami, produkującymi alkomaty od wielu lat są Datech (AlcoFind) i Sentech (Promiler). Nie bierzemy pod uwagę dobrych i drogich firm typu Dräger czy Lifeloc (LifeGuard USA), które produkują alkomaty dowodowe między innymi dla policji.

czytaj całość »
Alkomat online - okazuje się, że osoby, które go używają ... 0
Alkomat online

Przed tym, jak skorzystasz z wirtualnego alkomatu lub jak inni to nazywają internetowy alkomat czy też wirtualny alkomat online zastanów się trzy razy. Korzystając z takiego „alkomatu”, narażasz się na nieprzyjemności w razie kontroli patrolu policyjnego z urządzeniem dowodowym, jakim jest alkomat policyjny. W większości takich programów jak alkomat online autorzy ostrzegają, że wyliczenia mogą służyć tylko do zabawy.

czytaj całość »
Warunkowe umorzenie postępowania - jazda pod wpływem alkoholu. 1
Warunkowe umorzenie postępowania - jazda pod wpływem alkoholu.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu jest naruszeniem opisanym w art. 178a Kodeksu karnego. W momencie zatrzymania w takiej sytuacji policja najczęściej proponuje kierowcy przyznanie się do winy, co podkreśla, przedstawiając silne i niepodważalne argumenty, takie jak np.: wynik badania alkomatem. Dobrowolne poddanie się karze należy to najczęstszych sposobów skazania kierowcy — bez rozprawy sądowej. Jednak dobrowolne poddanie się karze, nie zawsze jest najkorzystniejszym rozwiązaniem.

czytaj całość »
Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, pomoc adwokata. 0
Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, pomoc adwokata.

Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu to czyn karalny. Na kierowców zasiadających za kierownicą pod wpływem alkoholu, którzy dopuszczają się tym samym wykroczenia lub przestępstwa czekają dotkliwe kary, a te za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu należą do najbardziej surowych. W najlepszym wypadku skończyć się może na zapłaceniu grzywny, w najgorszym trafić można do aresztu lub więzienia. Prawie każda tego typu sytuacja wiąże się z zakazem prowadzenia pojazdów.

czytaj całość »
Nietrzeźwy pracownik - co zrobić? 0
Nietrzeźwy pracownik - co zrobić?

Każdy pracodawca zatrudniający ludzi, powinien liczyć się, że podczas współpracy mogą wyniknąć różnego rodzaju sytuacje. Umówmy się, że część społeczeństwa nie chodzi do swojej pracy z radością i pracodawcy często mają z takimi osobami do zgryzienia ciężki kawałek chleba. Mówimy tu oczywiście o skrajnych przypadkach. Zdarza się niestety, że pracownicy próbują wręcz wejść na głowę pracodawcy, co jest niedopuszczalne. Jeszcze bardziej niedopuszczalną sytuacją jest, kiedy pracownik przychodzi do pracy pod wpływem alkoholu, bądź spożywa alkohol w godzinach pracy.

czytaj całość »
Kary za alkohol w pracy. 0
Kary za alkohol w pracy

Kary za alkohol w pracy. W jaki sposób pracodawca może ukarać pijanego pracownika? Pracownik będący pod wpływem alkoholu podczas wykonywania obowiązków służbowych lub, co gorsza spożywający alkohol w godzinach pracy, może zostać ukarany przez swojego pracodawcę jedną z kar porządkowych. Pracodawca może również rozwiązać umowę z takim pracownikiem, nawet w trybie dyscyplinarnym.

czytaj całość »
Jak odzyskać prawo jazdy utracone za jazdę pod wpływem alkoholu? 34
Jak odzyskać prawo jazdy utracone za jazdę pod wpływem alkoholu?

Utrata prawa jazdy niewątpliwie jest sprawą uciążliwą, jest to najsurowszy wymiar kary, dla kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. W szczególnie ciężkiej sytuacji są osoby, które pracują zawodowo za kierownicą. Polskie prawo przewiduje karę utraty prawa jazdy za uzbieranie kompletu punktów karnych, przekroczenie prędkości o 50 km/h oraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Utrata dokumentu prawa jazdy może być orzeczona na czas określony lub dożywotnio. Alkomat PRO X-5 PLUS pomoże Ci w kontroli stanu trzeźwości.

czytaj całość »
Dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy na świecie. 0
Dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy na świecie

Nie tylko w Polsce, bo na całym świecie istnieje problem z pijanymi kierowcami. Na całym świecie dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie kierowcy różni się w zależności od kraju. W Europie, jak i na całym świecie te limity są inne. Każde państwo posiada limit dopuszczalnego stężenia alkoholu w organizmie kierowcy. Różnice te wynikają z prawa panującego w danym państwie. Alkomat AL-8000 SILVER pozwoli Ci na kontrolę Twojego stanu trzeźwości.

czytaj całość »
Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy - Polska 2
Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy - Polska

Czy możliwe jest bezpieczne prowadzenie pojazdów mechanicznych po spożyciu alkoholu, nie dopuszczając się przy tym ani wykroczenia, ani przestępstwa?  Według art. 178a Kodeksu karnego lub art. 87 Kodeksu wykroczeń osobie zatrzymanej za jazdę pod wpływem alkoholu może zostać postawiony zarzut popełnienia przestępstwa albo wykroczenia, zależnie od stężenia alkoholu we krwi albo w wydychanym powietrzu.

czytaj całość »
Dobrowolne poddanie się karze podczas procesu za jazdę po alkoholu. 0
Dobrowolne poddanie się karze podczas procesu za jazdę po alkoholu.

Dobrowolne poddanie się karze to najczęstsze propozycje policji i prokuratury wobec kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Wielu kierowców przystaje na tę propozycję, wielu także zastanawia się nad korzyściami, jakie wynikać mogą z punktu dobrowolnego poddania się karze. Co grozi kierowcom wsiadającym za kółko pod wpływem alkoholu?

czytaj całość »
Blokada alkoholowa – alkoblokada. 0
Blokada alkoholowa – alkoblokada

Blokada alkoholowa – alkoblokada. Blokada alkoholowa jest praktycznym sposobem na skrócenie okresu orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych o połowę. To urządzenie, które bada stan trzeźwości kierowcy oraz nie pozwala na uruchomienie auta, kiedy stężenie alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu przekracza określony limit.

czytaj całość »

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl