Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Alkomat online - okazuje się, że osoby, które go używają ... 0
Alkomat online

Przed tym, jak skorzystasz z wirtualnego alkomatu lub jak inni to nazywają internetowy alkomat czy też wirtualny alkomat online zastanów się trzy razy. Korzystając z takiego „alkomatu”, narażasz się na nieprzyjemności w razie kontroli patrolu policyjnego z urządzeniem dowodowym, jakim jest alkomat policyjny. W większości takich programów jak alkomat online autorzy ostrzegają, że wyliczenia mogą służyć tylko do zabawy.

czytaj całość »
Jak działają i jak są zbudowane alkomaty? 0
Jak działają i jak są zbudowane alkomaty?

Elektroniczne urządzenia do badania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu to w obecnych czasach standard w wyposażeniu policji, co więcej, wielu z nas wykorzystuje alkomaty osobiste do użytku prywatnego. Nie ma się co dziwić, że alkomaty zyskały tak dużą popularność, szczególnie wśród kierowców. Dzięki temu niepozornemu urządzeniu możemy zaoszczędzić sobie nieprzyjemności związanych z zatrzymaniem prawa jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu, przez policję, oraz unikniemy surowej kary pieniężnej.

czytaj całość »
Jak ukryć alkohol w wydychanym powietrzu? 0
Jak ukryć alkohol w wydychanym powietrzu?

Dość trudno jest ukryć, alkohol w wydychanym powietrzu, zwłaszcza jeśli spożyłeś go w dużej ilości. Istnieją jednak pewne środki ostrożności, które możesz podjąć, aby ukryć obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, jest użycie miętowej gumy do żucia. To jednak działa tylko na alkomaty z sensorem półprzewodnikowym dodatkowo w drugą stronę tzn. zawyży mocno wynik badania alkomatem po spożyciu i ilość promili w wydychanym powietrzu będzie wysoka. Miętowa guma do żucia jedynie zapobiega wydostawaniu się zapachu alkoholu z ust. Inną opcją jest zjedzenie mocno miętowych cukierków, które będą miały taki sam efekt co guma do żucia. To również zapobiegnie wydostawaniu się zapachu alkoholu z ust.

czytaj całość »
16 porad ekspertów dotyczących ograniczenia spożycia alkoholu 0
16 porad ekspertów dotyczących ograniczenia spożycia alkoholu

Sprawdź pytania i przekonaj się gdzie jesteś!

Jeśli odpowiesz „tak” na dwa do trzech pytań, twoje objawy wyrównają się z łagodnym AUD. Jeśli odpowiesz „tak” na cztery do pięciu pytań, twoje objawy wyrównają się z umiarkowanym AUD. Jeśli odpowiesz „tak” na sześć lub więcej pytań, twoje objawy zbiegają się z ciężkim AUD. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. zdrowia psychicznego, aby dokładniej zbadać AUD. (Skrót AUD oznacza: Zaburzenia wykorzystania alkoholu.)

czytaj całość »
Wpływ alkoholu na organizm człowieka – Jakie są skutki picia alkoholu? 0
Wpływ alkoholu na organizm człowieka – skutki picia alkoholu

Alkohol znany jest od wieków, spożywanie alkoholu w znacznej mierze służyło jako dodatek do posiłków, czy podczas spotkań towarzyskich. Tak samo jest dzisiaj, jednak obecnie, alkohol jest również groźnym elementem, który znacznie wpływa na organizm człowieka. Dziś przeanalizujemy temat, jaki jest wpływ alkoholu na organizm człowieka oraz jakie są negatywne skutki picia alkoholu. Etanol, czyli czysty alkohol, który zawarty jest w każdym napoju alkoholowym, w różnym stężeniu, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i organizm.

czytaj całość »
1 Promil ile to alkoholu? 0
1 Promil ile to alkoholu?

1 Promil ile to alkoholu? Kierowcy samochodów często zastanawiają się, ile czasu muszą odczekać, aby prowadzić po wypiciu 1 piwa. Bardzo często, również ci sami kierowcy, zastanawiają się, ile wówczas mają promili we krwi. W jaki sposób mogą łatwo odpowiedzieć sobie na to pytanie? Spieszymy z pomocą i odpowiadamy, 1 promil ile to alkoholu?

czytaj całość »
Czas trzeźwienia po alkoholu - tabela 0
Ile utrzymuje się alkohol we krwi - tabela.

Badanie alkomatem na zawartość alkoholu w organizmie możemy wykonać w domowym zaciszu, wykorzystując do tego alkomat osobisty. W większości przypadków jednak, do badania trzeźwości dochodzi podczas policyjnych kontroli drogowych alkomatem policyjnym. Wszystko to, aby sprawdzić, czy możemy legalnie wsiąść za kierownicę albo, czy kierowca nie popełnił wykroczenia lub przestępstwa, w postaci prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

czytaj całość »
4 piwa to ile promili? Ile się trzeźwieje po 4 piwach? 0
Ile się trzeźwieje po 4 piwach?

Piwo od dawna jest bardzo popularnym napojem wśród Polaków, tak naprawdę obok miodu pitnego, piwo jest jednym z najstarszych napojów alkoholowych znanym Słowianom. W odległych czasach piwo było napojem, które pijało się do posiłków, podczas uroczystości i spotkań biesiadnych. Najstarszym, znanym Słowianom rodzajem piwa był najprawdopodobniej kwas chlebowy. Dziś niejeden z nas, nie zna nawet części, z dostępnych na rynku rodzajów piw.

czytaj całość »
Elektryczne samochody z automatycznym pomiarem trzeźwości kierowcy 0
Elektryczne samochody z automatycznym pomiarem trzeźwości kierowcy

Firma zajmująca się samochodami elektrycznymi w końcu osiągnie kamień milowy na giełdzie, jakim jest S&P 500. Wiemy już, co to oznacza dla niego; ale co to oznacza dla ciebie jako konsumenta? Czy nagle poczujesz się komfortowo, kupując swój pierwszy pojazd elektryczny z automatyczną kontrolą stanu trzeźwości kierowcy za pomocą wbudowanego alkomatu dlatego, że rynki pieniężne uznały go za dość bezpieczną długoterminową inwestycję? Alkomaty montowane na stałe coraz częściej goszczą w samochodach ciężarowych.

czytaj całość »
Jak sprawdzić trzeźwość domowym sposobem? 0
Jak sprawdzić trzeźwość domowym sposobem bez alkomatu?!

Jak sprawdzić trzeźwość domowym sposobem? Bezpieczeństwo na drodze jest niezmiernie ważnym aspektem, trzeźwość kierowców idzie oczywiście w parze z bezpieczeństwem wszystkich użytkowników drogi. Każdy kierowca powinien zwracać uwagę na stan trzeźwości, wsiadając za kierownicę swojego samochodu, szczególnie kiedy robi to dzień po zakrapianej alkoholem imprezie. W takim razie, w jaki sposób sprawdzić trzeźwość domowym sposobem?

czytaj całość »
Przekroczenie limitu zawartości alkoholu we krwi 0
Przekroczenie limitu zawartości alkoholu we krwi

Wielu z nas wydaje się, że po wypiciu jednego piwa możemy śmiało siadać za kierownicę naszego samochodu i ruszać w podróż. Niestety, takie myślenie może nas doprowadzić do sytuacji, w której zostaniemy zatrzymani przez policję a limit zawartości alkoholu po badaniu alkomatem, zostanie przekroczony. Takie zdarzenie, kiedy prowadzimy samochód, a limit zawartości alkoholu we krwi zostanie przekroczony, niesie za sobą niemałe konsekwencje, o których wspominamy w osobnych artykułach. Sprawdź alkomaty elektrochemiczne w naszym sklepie.

czytaj całość »
Bezpieczeństwo na drogach 0
Bezpieczeństwo na drogach

Ruszyła coroczna kampania związana z kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu i narkotyków. W nadchodzących dniach będziemy wychodzić na ulice, a celować będziemy w tych, którzy zasiadają za kierownicą pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze będą zatrzymywać kierowców na punktach kontrolnych i przeprowadzać przydrożne testy oddechowe i narkotykowe, a także brać na cel osoby, w przypadku których dane wywiadowcze sugerują, że mogą prowadzić pod wpływem alkoholu.

czytaj całość »
Co grozi za ucieczkę z miejsca wypadku? 1
Co grozi za ucieczkę z miejsca wypadku?

W Polsce od kilku lat liczba wypadków samochodowych utrzymuje się w okolicach 30 tysięcy przypadków na rok, z czego 9 procent kończy śmiercią któregoś z uczestników. Najczęstszymi przyczynami są: zbyt duża prędkość, alkohol, nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także bagatelizowanie obecności pieszych. Kara dla sprawcy wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia, może być bardzo wysoka.

czytaj całość »
Kontrola trzeźwości za granicą. 0
Kontrola trzeźwości za granicą.

Kontrola trzeźwości w Polsce jest na pewno dobrze znana wszystkim posiadaczom prawa jazdy, policyjne alkomaty działają sprawnie, a kierowcy nie mają złudzeń na temat tego, co może ich czekać podczas rozmowy z funkcjonariuszem policji. Nie budzi zdziwienia fakt, że wielu kierowców może jednak obawiać się takiej kontroli podczas podróżowania poza granicami Polski. Obcy język, czasami nieco inne zasady ruchu drogowego i sama świadomość przebywania poza granicami swojego kraju często wprowadzają w niepokój, dlatego, zanim wybierzesz się w samochodowy trip po Europie, koniecznie przeczytaj, jak wygląda kontrola trzeźwości za granicą.

czytaj całość »
Zmiany w przepisach ruchu drogowego 2020. 0
Zmiany w przepisach ruchu drogowego 2020.

Zmiany w przepisach ruchu drogowego. Jakie zmiany weszły już w życie, a czego nowego możemy się spodziewać?

Zmiany w przepisach ruchu drogowego w 2020 roku mogą dać się we znaki piratom drogowym. Obserwując nieustanny wzrost zatrzymań dokumentu prawa jazdy kierowców, za przekroczenie prędkości, czy jazdę pod wpływem alkoholu, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego postanowiła wprowadzić zmiany w przepisach ruchu drogowego.

czytaj całość »
Kary za alkohol w pracy. 0
Kary za alkohol w pracy

Kary za alkohol w pracy. W jaki sposób pracodawca może ukarać pijanego pracownika? Pracownik będący pod wpływem alkoholu podczas wykonywania obowiązków służbowych lub, co gorsza spożywający alkohol w godzinach pracy, może zostać ukarany przez swojego pracodawcę jedną z kar porządkowych. Pracodawca może również rozwiązać umowę z takim pracownikiem, nawet w trybie dyscyplinarnym.

czytaj całość »
Jak odzyskać prawo jazdy utracone za jazdę pod wpływem alkoholu? 35
Jak odzyskać prawo jazdy utracone za jazdę pod wpływem alkoholu?

Utrata prawa jazdy niewątpliwie jest sprawą uciążliwą, jest to najsurowszy wymiar kary, dla kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. W szczególnie ciężkiej sytuacji są osoby, które pracują zawodowo za kierownicą. Polskie prawo przewiduje karę utraty prawa jazdy za uzbieranie kompletu punktów karnych, przekroczenie prędkości o 50 km/h oraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Utrata dokumentu prawa jazdy może być orzeczona na czas określony lub dożywotnio. Alkomat PRO X-5 PLUS pomoże Ci w kontroli stanu trzeźwości.

czytaj całość »
Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy - Polska 2
Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy - Polska

Czy możliwe jest bezpieczne prowadzenie pojazdów mechanicznych po spożyciu alkoholu, nie dopuszczając się przy tym ani wykroczenia, ani przestępstwa?  Według art. 178a Kodeksu karnego lub art. 87 Kodeksu wykroczeń osobie zatrzymanej za jazdę pod wpływem alkoholu może zostać postawiony zarzut popełnienia przestępstwa albo wykroczenia, zależnie od stężenia alkoholu we krwi albo w wydychanym powietrzu.

czytaj całość »
Dobrowolne poddanie się karze podczas procesu za jazdę po alkoholu. 0
Dobrowolne poddanie się karze podczas procesu za jazdę po alkoholu.

Dobrowolne poddanie się karze to najczęstsze propozycje policji i prokuratury wobec kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Wielu kierowców przystaje na tę propozycję, wielu także zastanawia się nad korzyściami, jakie wynikać mogą z punktu dobrowolnego poddania się karze. Co grozi kierowcom wsiadającym za kółko pod wpływem alkoholu?

czytaj całość »
Blokada alkoholowa – alkoblokada. 0
Blokada alkoholowa – alkoblokada

Blokada alkoholowa – alkoblokada. Blokada alkoholowa jest praktycznym sposobem na skrócenie okresu orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych o połowę. To urządzenie, które bada stan trzeźwości kierowcy oraz nie pozwala na uruchomienie auta, kiedy stężenie alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu przekracza określony limit.

czytaj całość »

Infolinia:

Telefon: 888 189 029

Email: serwis@alkopatrol.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl